Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9918/jestes-jurorem-ksiazki-czekaja-na-twoj-glos

Jesteś jurorem! Książki czekają na Twój głos!

24 wartościowy tekst

Trzecia edycja Plebiscytu Książka Roku wystartowała! Do końca lutego czytelnicy mogą głosować na najpopularniejsze książki, które ukazały się w 2017 roku i tym samym podziękować autorom oraz wydawcom za ulubione książki minionego roku.

Drodzy Czytelnicy, przed nami kolejna odsłona Plebiscytu na Książki Roku, w której stajecie się literackimi jurorami. Każdy głos ma znaczenie, bo pokazuje, jakie książki zyskały Wasze uznanie w minionym roku. Wybierzecie najlepsze tytuły z najpopularniejszych i to one otrzymają tytuł „Książki Roku 2017”. Pamiętajcie, że na Wasze typy czekają autorzy i wydawnictwa, więc odpowiedzialność za trafne wybory leży w Waszych rękach. Życzę wszystkim dobrej zabawy!
Izabela Sadowska z lubimyczytać.pl

Zasady plebiscytu są proste: To Ty #jesteśJurorem

Każdy z użytkowników serwisu może głosować w 12 kategoriach: literatura piękna; powieść historyczna; kryminał, sensacja, thriller; literatura obyczajowa, romans; literatura faktu, publicystyka; autobiografia, biografia, wspomnienia; literatura fantastyczna; science fiction; horror; literatura młodzieżowa; fantastyka młodzieżowa i literatura dziecięca. W każdej kategorii nominowanych jest 20 najpopularniejszych książek roku 2017 – a głos oddajemy na jeden wybrany tytuł z danej kategorii.

Proces wyboru nominowanych książek był taki sam jak w latach poprzednich. Czyli w pierwszej kolejności kierowaliśmy się głosami społeczności serwisu – sprawdzaliśmy, które książki były najpopularniejsze, które miały najwięcej opinii i najwyższe oceny. W drugiej kolejności rolę odgrywały subiektywne wybory poszczególnych członków zespołu. Braliśmy pod uwagę przyznane wcześniej książkom nagrody i wyróżnienia, zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także przeglądaliśmy tytuły, które zostały wydane pod koniec roku i nie zdążyły zebrać znaczącej liczby opinii i ocen.

Po wielogodzinnych dyskusjach wyłoniliśmy 240 najpopularniejszych tytułów z 70 wydawnictw. Wśród nominowanych jest 78 polskich autorów. Prawie po równo rozkładają się siły między pisarkami i pisarzami.

Przypominamy, że w trakcie trwania głosowania widoczna będzie ogólna liczba oddanych głosów w ramach jednej kategorii – to ile osób zagłosowało na konkretny tytuł, ujawnimy dopiero po zakończeniu plebiscytu, czyli 8 marca 2017, kiedy ogłosimy wyniki.

Wszystkie informacje dotyczące plebiscytu wrzucajcie na Twittera i Facebooka, oznaczając je hashtagiem #KsiazkaRokuLC oraz #jesteśJurorem


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 72  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 123
Falko
04-02-2018 15:17
Parafrazując klasyka - 90% nominowanych pozycji to fake books. Komercyjne czytadła. Nie dało się wytypować, po prostu, litaratury?
książek: 659
jolasia
05-02-2018 07:26
Myślę, że Twoje pytanie jest z kategorii "retoryczne". Literatura słabo się sprzedaje za to tzw. produkcja książkowa ma się jak najlepiej. Księgarnie zalegają tony zadrukowanego papieru, które zachwalają różni pseudokrytycy literaccy jak np. miły skądinąd pan Michał Nogaś. Pozostaje nam tylko inicjatywa oddolna. Kategoria "Literatura" po prostu. Z mojego czytelniczego doświadczenie wynika, że... Myślę, że Twoje pytanie jest z kategorii "retoryczne". Literatura słabo się sprzedaje za to tzw. produkcja książkowa ma się jak najlepiej. Księgarnie zalegają tony zadrukowanego papieru, które zachwalają różni pseudokrytycy literaccy jak np. miły skądinąd pan Michał Nogaś. Pozostaje nam tylko inicjatywa oddolna. Kategoria "Literatura" po prostu. Z mojego czytelniczego doświadczenie wynika, że gatunek nie gra roli. W każdym gatunku powstają arcydzieła, które można bez wstydu i wyrzutów sumienia zaliczyć do klasyki literatury.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 773
aniaskl
04-02-2018 19:09
Na Wodach Północy Na Wodach Północy szok jeśli uznano ze coś takiego chocby potencjalnie może być książką roku to odechciewa mi sie nawet patrzenia na nieprzeczytane pozycje w celu znalezienia czegos ciekawego...
książek: 2123
Renax
07-02-2018 06:37
Ale wiele recenzji jest korzystnych dla tej książki. Ponoć jest dobra, więc może to sprawa gustu. Nie można tak wszystkiego dosadowywać do siebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 765
EmKa
04-02-2018 20:14
Przyznam, iż jestem mocno zdziwiona tym, że tyle osób głosuje już teraz (jakby to był jakiś wyścig, wyrywanie się do odpowiedzi na hasło: start:-) jednocześnie utyskując, iż spośród nominowanych przeczytało raptem 1-2 książki... Głosowanie trwa do końca lutego, jeśli umiem dobrze czytać;-) Do tego czasu zamierzam zapoznać się jeszcze trzema-czterema - co najmniej - nominowanymi pozycjami i... Przyznam, iż jestem mocno zdziwiona tym, że tyle osób głosuje już teraz (jakby to był jakiś wyścig, wyrywanie się do odpowiedzi na hasło: start:-) jednocześnie utyskując, iż spośród nominowanych przeczytało raptem 1-2 książki... Głosowanie trwa do końca lutego, jeśli umiem dobrze czytać;-) Do tego czasu zamierzam zapoznać się jeszcze trzema-czterema - co najmniej - nominowanymi pozycjami i dopiero wtedy zagłosuję.
pokaż więcej
książek: 366
kocham_czekoladę
05-02-2018 17:08
Haha, dokładnie ;-) To samo sobie pomyślałam; ludzie marudzą, że nie czytali nominowanych książek, a potem na nie głosują ;-) A przecież mają cały miesiąc, żeby się z nimi zapoznać i nikt im nie każe głosować w każdej kategorii, bo wiadomo, że nie wszyscy muszą lubić i czytać kryminały czy powieści dla młodzieży. Wystarczy po prostu, że zagłosują na książki w tych kategoriach, które są im... Haha, dokładnie ;-) To samo sobie pomyślałam; ludzie marudzą, że nie czytali nominowanych książek, a potem na nie głosują ;-) A przecież mają cały miesiąc, żeby się z nimi zapoznać i nikt im nie każe głosować w każdej kategorii, bo wiadomo, że nie wszyscy muszą lubić i czytać kryminały czy powieści dla młodzieży. Wystarczy po prostu, że zagłosują na książki w tych kategoriach, które są im najbliższe, a do końca lutego przeczytają te 4 czy maksymalnie 6 książek, których jeszcze nie czytali. I nie oszukujmy się; LC wybrało najlepsze, a przynajmniej najsłynniejsze pozycje i nie wydaje mi się możliwe, żeby ktoś, będąc, dajmy na to zagorzałym fanem literatury pięknej, nie przeczytał ani jednej z nominowanych książek i miał do nadrobienia całą dwudziestkę ;-)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 518
bookowina
09-02-2018 11:07
Ale głosów! Czytelnicy to jednak siła. Warto pokazać, że to nasze głosy się liczą. Zagłosowałam i trzymam kciuki za moich faworytów.
książek: 1279
Jarek
25-02-2018 13:01
Rankingi to zuooo...

Na goodreads za najlepszą powieść SF 2017 roku czytelnicy uznali "Artemis"???????
Najgorszą grafomańską szmirę, jaką moje piękne oczy widziały na oczy...

Jakie znaczenie dla realnej wartości książki ma pozycja w takim rankingu, skoro naród i tak wybiera to, co miało najlepszy marketing?
Skoro czytelnicy dają "plusa" pozycji która ma ich dużo - "bo przecież nie wypada się...
Rankingi to zuooo...

Na goodreads za najlepszą powieść SF 2017 roku czytelnicy uznali "Artemis"???????
Najgorszą grafomańską szmirę, jaką moje piękne oczy widziały na oczy...

Jakie znaczenie dla realnej wartości książki ma pozycja w takim rankingu, skoro naród i tak wybiera to, co miało najlepszy marketing?
Skoro czytelnicy dają "plusa" pozycji która ma ich dużo - "bo przecież nie wypada się nie znać na literaturze"
I nieważne czy nazwiemy kategorię SF czy fantasy

Rankingi to zuooo...
Sprawiają że marna literatura zyskuje jeszcze większą popularność :(
Warto więc oddawać głos (jeśli już nie potrafimy się powstrzymać) na wartościowe książki które niosą ze sobą jakąś treść, a nie jedynie litery...
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Felek i Tola

Napisane prostym językiem przygody Toli i Felka bardzo przypadły do gustu mojej córce. Śmieszne historie, szczera przyjaźń między Tolą , Felkiem i Hen...

zgłoś błąd zgłoś błąd