Nie bój się jogi

Aaaaa R Aaaaa R
06.08.2013
Okładka książki Medytacja-psychologia jogi w praktyce Swami Ajaya
Średnia ocen:
7,2 / 10
30 ocen
Czytelnicy: 130 Opinie: 3

Śpieszę donieść, zwłaszcza tym, którzy gardzą mainstreamowymi trendami, że joga jest teraz modna. A więc w czasach, gdy dziewczęta z przejęciem wyginają grzbiety na publicznej plaży nad brzegiem Wisły i byle osiedlowa siłownia ma zajęcia jogi w swoim grafiku, czytanie książki "Medytacja. Psychologia jogi w praktyce" nie powinno być obciachem. A jednak. Nie pochwaliłam się przyjaciołom, co czytam. W tramwaju nieco bardziej niż zwykle wyginam okładkę. W pracy chowam do torby zamiast cisnąć między nektarynki, bluzę i "Metro", rozrzucone bezczelnie na krześle nieobecnego kolegi. Nie chcę wyjść na wariatkę przejawiającą skłonności sekciarskie.

Książka Swami Ajaya nie ma jednak nic wspólnego z sekciarstwem. Powiedzmy to sobie szczerze - wielu z nas próbowało medytować. Większość błyskawicznie porzuciła te próby. Możliwe, że oczekiwaliście natychmiastowych efektów lub spektakularnych doznań i odlotów w stan nirwany. Być może próbowaliście medytować w pozycji lotosu i jedynym efektem było uświadomienie sobie własnego niedołęstwa fizycznego. Może zamierzaliście to robić na leżąco, przed snem, który ogarniał was natychmiast po podjęciu tego szczytnego postanowienia? A może próbowaliście powtarzać obcojęzyczne mantry, czując się mniej więcej tak, jakbyście recytowali „ene, due, rike, fake”? Zapewne usiłowaliście nie myśleć o niczym, co skutkowało myśleniem o wszystkim, co tylko istnieje na tym świecie.

Czytelnicy tej książki dowiedzą się, że można to robić w wygodnej, ale nie usypiającej pozycji, używając prostych, znanych fragmentów modlitw lub psalmów albo własnej, odpowiadającej nam afirmacji, obserwując spokojnie przepływające natrętne myśli. Okazuje się też, że aby wynieść dla siebie korzyści z medytacji i uspokoić umysł, nie musicie jeść wyłącznie świeżych owoców, które samy spadły z drzewa, ani wycofać się z aktywnego życia w świecie. W filozofii jogi nie ma miejsca na żaden przymus.

Pozycja (nomen omen) obowiązkowa dla każdego, kto próbuje zacząć i popełnił wszystkie możliwe błędy nowicjusza.

Anna Rycaj     

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja