Józef Piłsudski o sobie. Z pism, rozkazów i przemówień komendanta

Okładka książki Józef Piłsudski o sobie. Z pism, rozkazów i przemówień komendanta Józef Piłsudski
Józef Piłsudski Wydawnictwo: Agencja Omnipress publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Agencja Omnipress
1989-01-01
1989-01-01
historia wojsko polityka sanacja II Rzeczpospolita

Okładka książki Terrorysta. Wywiad-rzeka z Józefem Piłsudskim Józef Piłsudski, Michał Wójcik
Terrorysta. Wy... Józef Piłsudski, Mi...
Okładka książki Józef Piłsudski. Służba Ojczyźnie Jan Józef Kasprzyk, Józef Piłsudski
Józef Piłsudsk... Jan Józef Kasprzyk,...

Pierwsze kilka stron to interesujący tekst Piłsudskiego, w którym wyjaśnia swoje związki z socjalizmem.

W książce znajdziemy między innymi opisy więziennego życia w Cytadeli Warszawskiej i Magdeburgu, fragment przedstawiający tajny proces drukowania ''Robotnika', charakterystykę i kulisy działalności politycznej w Radzie Stanu, czy okoliczności dymisji. Są też teksty przemówień do żołnierzy oraz wątki poświęcone Legionom i samej formacji wojskowej.

Nie jest to jakoś bardzo wciągająca pozycja, ale czyta się ją w miarę przyjemnie. Znajdzie się też trochę fotografii i ilustracji.

• Biografie i autobiografie
  • Historyczne
  • Co za historia!
  • Półka3
  • Lata 20., lata 30.
  • Pamiętniki, Dzienniki

Dodaj cytat z książki Józef Piłsudski o sobie. Z pism, rozkazów i przemówień komendanta