Śmierć na śniegu

2011-01-28
2011-01-28
978-83-930452-1-1
inspektor śledztwo śmierć Rokicki kryminał

Okładka książki Szortal na wynos #61 Marek Adamkiewicz, Mateusz Antczak, Dariusz Bednarczyk, Grzegorz Czapski, Krzysztof T. Dąbrowski, Małgorzata Gwara, Łukasz Jabłoński, Tristam James, Mike Jansen, Marcin Knyszyński, Karol Koziarski, Paweł Leśniewski, Jan Maszczyszyn, Alicja Mirek, Karol Mitka, Maciej Rybicki, Marek Ścieszek, Konrad Staszewski, Monika Syminowicz, Jagoda Wochlik, Maciej Żołnowski
Szortal na wyn... Marek Adamkiewicz, ...
Okładka książki Szortal na wynos #49 Marek Adamkiewicz, Krzysztof T. Dąbrowski, Lucy Dobaczewska, Lucyna Dobaczewska, Łukasz Marek Fiema, Sylwester Gdela, Artur Grzelak, Małgorzata Gwara, Mike Jansen, Marcin Knyszyński, Andrzej Kozakowski, Aleksander Księżopolski, Paweł Leśniewski, Magdalena Makówka, Jan Maszczyszyn, Karol Mitka, Maria Mróz, Maciej Rybicki, Marek Ścieszek, Adriana Siess, Ethan Slaughter, Konrad Staszewski, Redakcja Szortal.com, Anna Szumacher, Maciej Szymczak, Marek Witkowski, Alicja Wlazło, Jagoda Wochlik
Szortal na wyn... Marek Adamkiewicz, ...
Okładka książki Szortal na wynos - wydanie specjalne - Zima 2016/2017 Michał Cholewa, Gareth D Jones, Artur Grzelak, Małgorzata Gwara, Mike Jansen, Anna Klejzerowicz, Marcin Knyszyński, Andrzej Kozakowski, Nienke Pool, Marek Ścieszek, Konrad Staszewski
Szortal na wyn... Michał Cholewa, Gar...
Okładka książki Szortal na wynos - wydanie specjalne (jesień 2016) Dagmara Adwentowska, Agnieszka Biskup, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Marcin Jamiołkowski, Urszula Janiszyn, Aleksandra Janusz, Tomasz Jarząb, Przemysław Karbowski, Andrzej Kozakowski, Kornel Mikołajczyk, Karol Mitka, Antoni Nowakowski, Olaf Pajączkowski, Marek Ścieszek, Łukasz Śmigiel, Konrad Staszewski, Marianna Szygoń, Stanisław Truchan, Jacek Wilkos, Marcin Zwoleń
Szortal na wyn... Dagmara Adwentowska...

Czasami, gdy książka, którą zamierzam przeczytać, ma niskie "notowania" i tak po nią sięgam.
Tym razem moja opinia jest zgodna z ocenami tych czytelników, którym "Śmierć na śniegu" przypadła do gustu:)
Od początku intrygowały mnie przygody policjanta Krystiania Rokickiego, który niespodziewanie został oskarżony o zabójstwo na tle rasowym. Sprawy rozgrywające się w trzech komendach, w Katowicach, Krakowie i w Łodzi, łączą się i....zagadkowe morderstwa zostają rozwiązane.
Kto okaże się dobrym, a kto złym policjantem, dowiecie się czytając świetny , moim zdaniem, kryminał Konrada Staszewskiego.

Na pewno był potencjał, ale nie został w pełni wykorzystany. Trzeba byłoby posiedzieć nad tą książką jeszcze z kwartał i dopracować niektóre wątki, sprawdzić logikę i co z czego, a przede wszystkim po co się dzieje. Jeżeli ktoś przy drugiej książce autora napisałby, że jest lepsza, to sięgnęłabym i przeczytała. Sama z siebie - nie wiem.

Całkiem fajna ta książka. Może mały sentyment, bo akcja rozgrywa się w znanych mi okolicach. Ale mimo tego i tak coś się w niej dzieje. Policjant, który budzi się w lesie nie wiadomo dlaczego i z jakiego powodu. Inny policjant, który za wszelką cenę chce udowodni mu zbrodnie. Kto tak na prawdę jest winny i dlaczego tyle tu chaosu. Fajna.

Beznadziejna. Wydumana, napisana z okropną manierą, na każdej ze stron które udało mi się przeczytać, mnóstwo błędów logicznych, nic się nie trzyma kupy. Autor coś sobie wydumał i konsekwentnie bez zastanowienia, czy jest to wiarygodne czy nie brnie jak przez tytułowy śnieg, żeby coś tam napisać. Bohaterowie tak szablonowi, że aż bije po oczach, dialogi tak beznadziejne... no sorry nie dałem rady, dawno takiego gniota nie miałem w rękach

słaba, główny bohater niekonsekwentny, akcja nieporywająca. Styl, język dla czytelników na poziomie szkoły podstawowej. Wytrawny znawca gatunku dotrwa do końca tylko z powodu deficytu innych lektur i chyba należy się dziwić wydawnictwu, że podjęło ryzyko wydania takiej pozycji, niestety...

Krystiana Rokickiego budzi zimno. Nieprzytomny po nocnej libacji próbuje dojść do tego, gdzie się obecnie znajduje. Jakie jest jego zdziwienie, gdy okazuje się, że leży nagi w śniegu, w jakimś lesie, a obok niego leżą zwłoki. Nie ma pojęcia jak się tu znalazł. Nim zdąży się zastanowić nad swoją sytuacją pojawia się policja i zostaje aresztowany za zabójstwo.
Akcja książki rozgrywa się w trzech miastach: Krakowie, Katowicach i Łodzi. Krystian jest policjantem z Katowic, ląduje jednak w areszcie krakowskim. Jest niewinny, lecz wszystko wskazuje na niego. Z pomocą przychodzi mu prywatny detektyw Mierzejski. Czy wspólnie uda im się udowodnić, że wszystko to jest spiskiem a jeden z wyższych rangą policjantów jest zamieszany w dużo poważniejsze przestępstwa?
Polubiłam Mierzejskiego, który trochę mi przypominał Bolitara Cobena. Natomiast główny bohater Krystian mocno wzbudził moją niechęć. Niestety i takich policjantów posiadamy. Facet zwyczajnie nie ma jaj.
Książka ma niewiele ponad 200 stron, na których całkiem sporo się dzieje. Ginie dziewczyna Krystiana, jego kolega z policji, jego dom zostaje splądrowany. On sam ustawicznie próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa jednocześnie zbierając dowody przeciwko prowadzącemu sprawę policjantowi.
Niby wszystko gra, niby powinno być ciekawie. Jednak kryminał wydał mi się jakiś niedopracowany. Nie dowiedziałam się za wiele o ofierze i dlaczego ona. Ogólnie motywy całego tego bajzlu jakoś do mnie nie przemówiły. Najciekawsi, wzbudzający sympatię ludzie padają jak muchy a nasz dzielny policjant pijąc, wykorzystując kobiety i spryt Mierzejskiego rozwiązuje całą sprawę.
Jak dla mnie średniawka.

Akcja książki...

Przeraźliwie zła książka. Akcja bez sensu, styl i język poniżej jakiejkolwiek krytyki. Sądząc po charakterystyce postaci mam nieodparte wrażenie ze książkę napisał młodszy nastolatek

Dobry Polski kryminał , kilka trupów , dobre zakończenie , nie zła intryga ,tajemnica spalonej kamienicy , zamieszany komendant , fajny ,polecam !

Książkę przeczytałam z zainteresowaniem. Są pewne braki, ale biorę pod uwagę, że to powieść debiutancka, więc na niektóre rzeczy przymykam oczy. Szkoda, że autor nie wydał więcej powieści kryminalnych.

Nuuuuudy.

Nuuuuudy.

• Posiadane
  • Audiobooki
  • Wyzwanie LC 2024
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Śmierć na śniegu