Koń zwany cieniem

2002-01-01
2002-01-01
83-89064-14-6
Literatura piękna

Cieniutka książeczka, na jeden wieczór. Mnie osobiście bardzo się podobała, i choć sama bardzo lubię konie, uważam, że książka ta nadaje się nie tylko dla osób z podobnym do mnie zainteresowaniem tymi zwierzętami, ale również dla innych.

Jednym słowem? Wzruszająca
Kilkoma słowami? Zapiera dech i odbiera mowę
Coś więcej? Nie do opisania, wywiera ogromne wrażenie na sposób postrzegania świata zarówno ze sposobem patrzenia na otaczające go osoby.

Godna przeczytania, dobra dla dzieci i dorosłych którzy pamiętają jak było być dzieckiem lub po prostu mają "dystans".

Jednym słowem? Wzruszająca
Kilkoma słowami? Zapiera dech i odbiera mowę

Jeszcze żadna książka nie sprawiła, żebym aż tak płakała czytając niektóre rozdziały. Jako wielka wielbicielka tych pięknych zwierząt jakimi są konie nie mogła przejść obojętnie obok tej pozycji. Książkę polecam tym dużym i tym małym wielbicielom koni.

Koń zwany Cieniem... ciekawy tytuł, który przykuł moją uwagę.
Czyta się naprawdę miło i przyjemnie. Dla zdeterminowanych: przeczytacie ją w 3h.
Jedyne co jest minusem, to nazbyt przewidywalna fabuła. Reszta jest jak najbardziej dobra.

Koń zwany Cieniem... ciekawy tytuł, który przykuł moją uwagę.

Książka mnie zaskoczyła i to bardzo pełna zagadek, tajemnic przyjemna, cudowna opowieść o trzynastoletniej Jaśmine, które wychowały konie.
Nie mogła się pogodzić ze stratą swojego ukochanego konia pięknej klaczy Wichury.
Ciężko było jej się otrząsnąć z tego.
Wzruszająca, piękna książka przyjemnie mi się ją czytało:):)

Ciężko było jej się otrząsnąć z tego.
Wzruszająca, piękna książka przyjemnie mi się ją czytało:):)

Książkę polecam raczej nastolatkom, i myślę zresztą że to do nastolatków jest kierowana.
Opowiastka z lekka detektywistyczna, wciągająca, krótka - na jeden wieczór.
Napisana lekkim, miejscami wręcz infantylnym językiem - nie jest jak dla mnie jakimś wielkim, kunsztownym dziełem literackim, ale do przeczytania "tak o" jak najbardziej. Samej akcji też bym dziś trochę zarzuciła, nie przepadam za tematyką "big love" pomiędzy dzieciakami etc, no ale... da się przeżyć.
Fajna sprawa dla nastolatków, którzy lubią konie i zagadki :)

Opowiastka z lekka detektywistyczna, wciągająca, krótka - na jeden wieczór.

Po chyba kilkuletnich staraniach udało mi się zdobyć wreszcie tę książkę, i cóż, niestety czas robi swoje, obawiam się że robię się już trochę za stara na takie opowiastki, jednak książka była krótka, a akcja wartka, więc nie narzekam, całkiem miło było ją przeczytać, pomimo tych wszystkich naiwnych wątków głównej bohaterki i jej młodzieńczej miłości.

Super książka!!!Trafiłam zupełnie przypadkowo.Trzyma w napięciu!!

Super książka!!!Trafiłam zupełnie przypadkowo.Trzyma w napięciu!!

W sumie nie jest zła. Idealna dla nastolatek uwielbiających konie (do których się nie zaliczam) i intrygi z (a jakże!) wątkiem miłosnym (między dwojgiem trzynastolatków, ale to można pominąć). Książka na jeden wieczór, dosyć wciągająca. Może minusem jest, jak to zauważyła zaczytana_magią, dosyć dziwny miejscami język, ale może to tylko kwestia tłumaczenia. Lektura niezbyt ambitna, ale przynajmniej w miarę ciekawa fabuła w przeciwieństwie do 80% "młodzieżówek" (czy, jak kto woli, romansideł). Da się wytrzymać ;)

Książka MI się podobała. Może dlatego, że jest to połączenie mojego ulubionego gatunku: kryminału oraz pasji: konie. To wsumie nie jest taki "kryminał"bo główna bohaterka próbuje rozwiązać zagadkę na temat jej ulubionego konia w stadninie, w której niegdyś mieszła ze swoim dziadkiem.

• Konie
  • Obyczajowe
  • Zwierzęta
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Koń zwany cieniem