Władca dwumyślnych

Okładka książki Władca dwumyślnych Troy Denning
Okładka książki Władca dwumyślnych
Troy Denning Wydawnictwo: Amber Cykl: Mroczne Gniazdo (tom 1) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantasy, science fiction
Mroczne Gniazdo (tom 1)
Star Wars: Gwiezdne wojny
The Joiner King
Amber
2006-04-01
2006-04-01
Aleksandra Jagiełowicz
star wars

Ksiazka przydlugawa, z czasem mając za soba cala trylogie mrocznego gniazda stwierdzam ze na tej ksiazce wszystko by sie moglo skonczyc, jest tutaj troche zagadek troche robactwa ktore koniec koncow wypada slabo i nijak - fajny wątek jacena wracajaego po 5 latach nauk co ma bardzo duzy wplyw na pozniejsze wydarzenia. ale bardzo średnia jak na star wars - jesli chodzi o trylogie to chyba najlepsza ze wszystkich 3.

1953

Gwiezdnowojenne uniwersum po „Nowej Erze Jedi”. W Nieznanych Przestworzach zostaje utracony kontakt z grupką młodych rycerzy jedi (w tym m.in. z Jainą Solo). W ślad za zaginionymi rusza grupa pod przywództwem Hana i Luke’a – wkrótce okaże się, że mają do czynienia z nowym niebezpieczeństwem. Wydaje mi się, że autor usiłuje tu stworzyć zagrożenie podobne do Yuuzhan Vongów – rasa kosmitów zupełnie odmienna od reszty, która na dodatek jest w stanie zasymilować inne istoty w swoje szeregi. W odróżnieniu jednak od Przybyszów z Dali, ci kosmici są tu właściwie pionkami sił wyższych i mogą nawet budzić współczucie, szczególnie jeżeli się weźmie pod uwagę jaki stosunek mają do nich Chissowie. Ja jednakże byłem już trochę zmęczony motywem nowych najeźdźców i bardziej cenię w książce powrót pewnej postaci i jej wpływ na obcych, a także to, że nareszcie Ben Skywalker zaczął odgrywać jakąś aktywniejszą rolę – nawet mnie nie denerwował swoim przemądrzalstwem. Warto też wspomnieć, że dobrze przedstawiono tu rozwój Jacena Solo – widać, że kontakt z Vergere mocno na niego wpłynął i próbuje wielu nowych rzeczy – widzę tu potencjał na następcę Luke’a. Bardzo podobało mi się też nawiązanie do „Zemsty Sithów”, które na dodatek ma pewien wpływ na bohaterów. Podsumowując, całkiem sympatyczna powieść, chociaż nie widzę tutaj potencjału na trylogię – gdyby pozamykać pewne wątki, to mogłaby ona spokojnie stanowić zamkniętą całość.

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛

• Star Wars
  • Star Wars
  • Gwiezdne Wojny
  • Gwiezdne wojny

Dodaj cytat z książki Władca dwumyślnych