W pogoni za Cassandrą

Okładka książki W pogoni za Cassandrą Lisa Kleypas
Okładka książki W pogoni za Cassandrą
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Ravenels (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Ravenels (tom 6)
Chasing Cassandra
Prószyński i S-ka
2022-01-13
2022-01-13
2020-02-18
Teresa Komłosz

Zdecydowanie najlepsza część z serii.

Zdecydowanie najlepsza część z serii.

Gdy Tom Severin wybiera się na ślub przyjaciela, nie spodziewa się, że spotka tam kobietę swoich marzeń, której się oświadczy. Jego propozycja nie może być oczywiście potraktowana poważnie. Cassandra pragnie bowiem prawdziwej miłości, a Tom jak sam przyznaje jest do niej niezdolny. Żona to dla niego kolejny biznes, ma być matką jego dzieci i zajmować się domem, uczucia są zbędne.
Kiedy młoda kobieta padnie ofiarą wzgardzonego zalotnika, Tom zrobi wszystko, by pomóc jej uporać się ze skandalem. Ich drogi będą się często przecinać i Tom nie będzie mógł dłużej zaprzeczać, że coś go do Cassandry przyciąga. Może jest to owo uczucie, przed którym tak się wzbrania.
Pomimo tego, że w romansach historycznych finał jest zawsze taki sam, czułam dużą przyjemność podczas lektury. W książce nie brakuje humoru, co również pozytywnie wpływa na odbiór. To już kolejna pozycja Lisy Kleypas, którą przeczytałam i na pewno sięgnę po inne jej książki.

Tom Severin ma reputację bezwzględnego w interesach i choć wielu znajomych go ceni to nie jest idealnym kandydatem na męża lady Cassandry Ravenel. I chociaż tych dwoje ciągnie do siebie to jednak każde z innego powodu postanawia, że ich związek jest rzeczą niemożliwą. Tyle, że mijają miesiące, a oni nie potrafią o sobie zapomnieć...

Od dawna nie czytałam romansu historycznego, ale klimat tego od razu mnie pochłonął. Świetnie oddana epoka i sporo nietypowych ciekawostek. Lekki styl pisania i spora dawka humoru, a do tego Tom jako bohater nie-idealny (tu zaznaczę, że na jego tle Cassandra wypada dość blado). Jeśli dodamy do tego problemy epoki wiktoriańskiej oraz damę w opałach dostaniemy powieść od której ciężko się oderwać. Ja w każdym razie nie umiałam.

Obiektywnie rzecz biorąc książka może nie zasługuje na ocenę 5/5, bo nie wyróżnia się w sposób znaczący na tle innych romansów historycznych, ale ja właśnie takiej pozycji potrzebowałam. Wielotygodniowy kryzys czytelniczy nie pozwalał mi czytać więcej niż kilkadziesiąt stron dziennie, a dla tej książki zarwałam noc, co od czasów szkolnych nie zdarza się tak często. Podczas lektury "W pogoni za Cassandrą" na kilka godzin zupełnie oderwałam się od rzeczywistości, a przy okazji dobrze się bawiłam za sprawą ciętego humoru bohaterów. Pierwsze spotkanie z twórczością Lisy Kleypas uznaję za wyjątkowo udane. Teraz czas nadrobić wcześniejsze tomy serii.

Od dawna nie czytałam romansu...

Przerwy na romanse historyczne ciąg dalszy. Tym razem powrót do Lisy Kleypas, której opowieści uwielbiam. Cykl ,,Ravenels" czytam bardzo chaotycznie i nadal nam kilka pierwszych do nadrobienia ale to w niczym nie przeszkadza w lekturze. Odkrywa się nowych bohaterów i cóż.. tylko lubi się ich bardziej.

,,W pogoni za Cassandrą" to opowieść nietypowa. Rozgrywa się według zupełnie innego schematu niż większość romansów historyczny, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Dodatkowo pierwsza połowa powieści rozgrywa się na tle wydarzeń z wcześniejszych książek. Cassandra, najmłodsza z sióstr Ravenel i Tom Severin po raz pierwszy spotykają się na ślubie jej siostry bliźniaczki. Mężczyzna od pierwszej chwili jest zauroczony dziewczyną i dokładnie w tym samym momencie się jej oświadcza. Tylko, że każdy uważa, że jest to najgorszy z możliwych scenariuszy. Cassandra jest romantyczką, która chce wyjść za mąż z miłości a Tom to pragmatyk, twardo stąpający po ziemi i wszystko robiący z pobudek zdroworozsądkowych. W jego słowniku nie istnieje coś takiego jak miłość. Mimo, że jego oświadczyny zostają odrzucone w przyszłości wydarzy się wiele a oni będą ciągle na siebie wpadać i w końcu zostaną zmuszeni do przyznania sami przed sobą, że istnieje coś co ich wzajemnie do siebie przyciąga.

Z Lisą Kleypas i je powieściami jest tak, że jak już się przeczytało jedną to chce się tylko więcej. Chce się więcej uśmiechu, wzruszeń, romantyzmu, westchnień. Bo ona jak nikt opowiada proste, wręcz banalne historie z niepodrabialnym urokiem i czarem a w tle przemyca nieoczywiste historie. Tym razem jest znowu o rewolucji industrialnej i jej ofiarach ale także o literaturze i o tym jak oddziałuje ona na czytelnika. Lisa Kleypas to pewniak, że czas spędzony z jej powieściami będzie przyjemny i zapewni relaks i odprężenie. Polecam!

,,W pogoni za Cassandrą" to opowieść nietypowa. Rozgrywa się według...

Jest to szósta część cyklu „Ravenels” autorstwa Lisy Kleypas.
Bohaterami tej części są Tom Severin i tytułowa Cassandra Ravenel. Tom jest magnatem kolejowym i oczywiście jest bardzo bogaty. Może mieć wszystko, a jest na etapie poszukiwania żony. Wybór pada na Cassandrę. Tom może jej dać wszystko lecz jej zależy na miłości. Czy dziewczyna zgodzi się wyjść za mąż?

Jak dla mnie książka jest bardzo przeciętna, a niekiedy wręcz nudnawa. Opiera się na typowym schemacie, więc od początku możemy przewidzieć zakończenie. Niekiedy takie schematy mi nie przeszkadzają, jednak w tej części coś mi nie zagrało. Nie polubiłam bohaterów i trudno było mi wciągnąć się w tą historię.
Książkę oceniam na 5,5 pkt.

Jest to szósta część cyklu „Ravenels” autorstwa Lisy Kleypas.

Jak dla...

Jedna z lepszych z tego cyklu. Pełne humoru dialogi. Polecam.

Jedna z lepszych z tego cyklu. Pełne humoru dialogi. Polecam.

Romans historyczny z powtarzalnym scenariuszem. Dobrze się czyta ale czuję przesyt. Taka sobie.

Romans historyczny, po który sięgnęłam z przyjemnością

Romans historyczny, po który sięgnęłam z przyjemnością

Jest to stanowczo moja ulubiona książka z tej serii. Pokochałam bohaterów od pierwszych stron i aż żal było mi się z nimi rozstać.

Średnia

Średnia