Rodzina Monet. Skarb

2022-10-26
2022-10-26
Śmierć Strata Przemoc Nowe życie Bracia Liceum High School
Inne

Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z tą książką póki mój umysł nie wyparł jej zawartości jako trauma response.

Styl pisania tutaj jest czymś pomiędzy zadaniem domowym piątoklasisty a opowiadaniem pijanego kumpla, który spolszcza angielskie powiedzonka słowo w słowo.

Niektóre porównania czy opisy są na siłę poetyckie. Gdy przeczytałam, że Vince „pachniał jak lód”, psychika mi siadła. I nie wstała przez kilka następnych dni.

Pomysł na główny wątek na prawdę nie jest zły. Widzę w co autorka szła. Coming of age story. No, ale wyszło jak wyszło.

Chciałabym zaznaczyć, że narratorem w książce jest czternastoletnia dziewczynka. Ta sama, która przy każdej najmniejszej myśli o własnych braciach zawsze zaznacza jacy przystojni, umięśnieni i dobrze zbudowani są. Ugh, brother. What’s that brother? Ugh.

Oczywiście sama Haile jest tak interesująca jak miska ryżu. W teorii powinna być interesującą postacią. Przecież straciła rodzinę i zyskała nową. Powinna borykać się z poczuciem zagubienia. Jednak w praktyce autorce wychodzi to dość niezręcznie. Umiejętność sensownego pisania nie jest jej mocną stroną.

Ja za to borykałam się z migreną za każdym razem jak otwierałam tę książkę. Teraz już mam dowód na to, że ta lektura była tak odmóżdżająca, że prawie dosłownie wyżarła moje szare komórki.

Jeśli chodzi o cudownych braci Monet to po pierwsze są hipokrytami, a fakt, że wychowywali się bez mamy nie sprawia, że możemy wybaczyć im to w jaki sposób traktują i mówią o kobietach. Not all men, ale na pewno bracia Monet. Brakuje im empatii, a ich podwójne standardy względem głównej bohaterki tworzą przynajmniej połowę konfliktów w książce.

Jeśli chodzi o następne tomy serii, na pewno je przeczytam, żeby zobaczyć czy da się w kwestii tego „kunsztu literackiego” zejść niżej niż dno. Mogę obiecać, że nie sięgnę po tom drugi w najbliżej przyszłości. Jednak przyda mi się parę szarych komórek na obronę w lipcu.

Tak myślę, że zrobię sobie oczu kąpiel.

Znaczy no... Nie jest to wybitne, ale podczas czytania bawiłam się dobrze

Znaczy no... Nie jest to wybitne, ale podczas czytania bawiłam się dobrze

:skull:

:skull:

Książkę sięgnęłam po to , aby zobaczyć czy moja 12-latka może po nią sięgnąć. Wyciągnęłam się , jest lekka do czytania , ciekawa . Pokazuje problem nastolatki , która jest wrzucona do innego życia , które miała na głeboka wodę . Hm ..... Mimo to nie zmieniła swoich nawyków , fajna dla 12+ . Polecam . Jestem jak najbardziej na tak 👌👌👌

Książka jest napisana w bardzo prosty i przystępny sposób. Fabuła jest dobra aczkolwiek brakuje tam rozbudowy niektórych wątków jak i postawy bohaterów.

Naj książka ever!

Naj książka ever!

Bardzo wciągająca

Bardzo wciągająca

Historia Hailie nie jest niezwykła, bo już spotkałam podobną, ale ogólnie dobrze zapowiada się, szczególnie, że nie wiadomo czego można się w efekcie spodziewać po 5 braciach, gdzie każdy ma inny "odcień" w rodzinie Monet.

Książka jest trochę nudna ale czasem się coś wydarzyło

Książka jest trochę nudna ale czasem się coś wydarzyło

Kontynuacja pierwszej części i pojawienie się zakazanej miłości. Bardzo lubię takie książki gdzie cały czas coś się dzieje miło i szybko się czyta tyle co wypłakałam i się śmiałam w tej części to chyba ostatnio przy żadnej tak nie miałam