Klub Białych Zębów

Okładka książki Klub Białych Zębów Kajetan Szokalski
Okładka książki Klub Białych Zębów
Kajetan Szokalski Wydawnictwo: Wydawnictwo Osobliwe kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Osobliwe
2022-09-12
2022-09-12

Okładka książki Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska, Tomek Bilski, Agata Cieplik, Jakub Ćwiek, Aleksander Daukszewicz, Gaja Grzegorzewska, Andrzej Kwiecień, Olga Niziołek, Michał Organiściak, Anna Robak-Reczek, Jerzy Rzymowski, Jagoda Smyczek, Bartosz Szczygielski, Kajetan Szokalski, Maciej Staszek Tomaszewicz, Joanna Ufnalska, Agnieszka Włoka, Mateusz Wójcik
Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska...
Okładka książki W paprociach tańczące Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Marta Gidyńska, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
W paprociach t... Vivienne Clairette,...
Okładka książki Z liśćmi szumiące. Antologia jesienna Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Daria Kwiecińska, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
Z liśćmi szumi... Vivienne Clairette,...

Miał przed sobą cały świat, udany sezon w Bundeslidze, debiut w reprezentacji i perspektywa bycia najlepszym. Brutalna kontuzja zrujnowała karierę piłkarską Karola. Po latach, gdy wydaje się, że może wyjść na prostą, wracają demony przeszłości.

Razem z Gabrielem, przyjacielem z drużyny, chcą się postawić Szkodnikom, chłopakom znęcającym się nad słabszymi. Mają dość szykanowania z ich strony i układają plan jak nastraszyć prześladowców. Wszystko poszło jednak nie tak jak zaplanowali.

Ewidentnie ktoś próbuje przypomnieć Karolowi o wydarzeniach z przeszłości. Nazwisko przyjaciela w grze wideo, kartka z gazety z wyciętymi literami układającymi się w Klub Białych Zębów. Zaczyna robić się groźnie, gdy dochodzi do podpalenia rodzinnego domu Karola. Kolejne zaginięcie, morderstwo. Ktoś próbuje się mścić?

Na okładce książki znajdziemy informacje, że jest to thriller ze sportowym motywem. Tylko, że sportu mamy jak na lekarstwo. Głównie to utraconą kariera głównego bohatera, którą dostajemy w jego wspomnieniach. Liczyłem na więcej, szkoda.

Plusem jest kilka osi czasu. Lubię taki motyw, dzięki temu mamy możliwość poznania wydarzeń z przeszłości, czasami z innej perspektywy. Tak też cofamy się do dzieciństwa naszego bohatera. Książka porusza aspekt prześladowań wśród dzieci i młodzieży. Znęcania, nie tylko fizycznego, ale głównie psychicznego. Poznamy jak te wydarzenia wpłynęły na dalsze życie dzieciaków.

Wątek kryminalny jest poprowadzony bardzo ciekawie. Chęć zemsty za dawne krzywdy, plan dopracowywany latami. Tylko czy jest adekwatny? A może to urojenia chorego umysłu? Zakończenie zaskakuje i otwiera furtkę przed kolejną książka autor.

Czasami jest zbyt idealnie, innym razem mało realnie. Widać jakieś niedociągnięcia. Całość czyta się jednak przyjemnie, dobrze się bawiłem. To udany debiut i liczę na więcej i chętnie przeczytam kontynuację.

Historia Karola Widmowskiego, który był największym talentem polskiej piłki nożnej. Karierę jego przerwał brutalny faul Brazylijczyka w Bundeslidze.
Po latach Karol chwyta się dorywczej pracy komentatora, eksperta, nie stroni od alkoholu.
Główny bohater musi się zmierzyć z tajemniczym zniknięciem najlepszego przyjaciela z drużyny Gabriela.
Książkę wysłuchałem w formie audiobooka, którego niestety nie polecam. Czytelnikom polecam wersje papierową.

Książkę wysłuchałem w formie...

"(...)Widmowski zaczął rozgrzebywać własne niedokończone sprawy, otworzył puszkę Pandory. I najgorsze dopiero z niej wylezie."

Główny bohater - Karol Widmowski, którego kariera piłkarska spoczęła na laurach przez poważną kontuzję, zostaje wciągnięty w wir mrocznych i niebezpiecznych wydarzeń, które swój początek mają w przeszłości.
Karol za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się co stało się z jego przyjacielem Gabrielem z piłkarskiego klubu, który zniknął bez pożegnania. To tajemnicze zaginięcie kolegi poprzedziły straszne i brutalne wydarzenia...
Chciałabym Wam gorąco polecić ten niesamowity thriller z motywem piłkarskim! Mimo, iż nie jestem fanką sportu, a mogłabym siebie określić nawet jako osobę antysportową to ta lektura naprawdę skradła moje serce.
Książkę czyta się tak przyjemnie i szybko! Oczywiście to za sprawą nadzwyczaj ciekawej, konsekwentnej i przemyślanej fabuły, ciągłego napięcia oraz lekkiego pióra autora. Aż ciężko uwierzyć, że ten tytuł jest debiutem!
Szczególnie zaintrygowała mnie postać Karola Widmowskiego, sprawiająca autentyczne wrażenie i budząca zaufanie oraz sympatię. Pomimo, iż bohater skrywa w sobie wiele mrocznych sekretów, ma niewątpliwie trudny charakter, łatwo popada w konflikty i nałogi... to da się go polubić!
"Klub białych zębów" to powieść rozbudowana i wielowątkowa. Autor co chwilę zaskakuje nas czymś nowym co budzi jeszcze większe zainteresowanie czytelnika. Od tej książki po prostu nie da się oderwać!

Karol za wszelką cenę pragnie dowiedzieć...

Czytało się przyjemnie.

Czytało się przyjemnie.

Sztos!

Sztos!

Nie powinienem tego komentować ale jak czytam jedną z recenzji tej książki gdzie "czytelnik" oznacza powieść jako "arcydzieło" ,argumentując że koronnym argumentem przyznania "10" jest to że autor w ogóle napisał książkę bo "nie jest to łatwa sztuka" to ......naprawdę ręce opadają.
Ja także gratuluję autorowi że napisał tę powieść. I uczciwie zachęcam do dalszego tworzenia z nadzieją że następna pozycja będzie bardziej udana.

Karol "Widmo" Widmowski, były piłkarz którego lata największej popularności za nim, a odebrała mu to kontuzja. Podczas jednego z zleceń trafia do firmy gier komputerowych, gdzie ma być lektorem, lecz podczas testowania gry dochodzi do zaskakującego incydentu. Jeden z wirtualnych graczy przypomina jego kolegę, Gabriela który zaginął wraz rodziną wiele lat temu.
Co wydarzyło się dwadzieścia siedem lat temu? Jaką historię skrywa Karol?
Jak dla mnie świetny debiut literacki, poznajemy wydarzenia z okresu dzieciństwa Karola, ale równocześnie aktualny bieg wydarzeń, a wszystko to spina w całość piłka nożna, choć jeśli spodziewacie się że zostaniecie zarzuceni natłokiem sloganu piłkarskiego niema cię się czego obawiać. Zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, który swój początek miał dwadzieścia siedem lat temu, a po latach ktoś stara się by prawda na temat wydarzeń wyszła na jaw.
Tylko kto za tym stoi? Gabriel? Czy inny członek tamtych wydarzeń?
Zachęcam do przeczytania by poznać wyjaśnienie tej zagadki.

Co wydarzyło...

Autor: Kajetan Szokalski

Dzisiaj przychodzimy do was z recenzją naszego patronatu! Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować autorowi za zaufanie. Chcielibyśmy także pogratulować Kajetanowi napisania książki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwa sztuka. Dlatego wielkie ukłony w Twoją stronę.

Kryminał połączony z piłką nożną… Można by sobie wyobrazić, że może to ze sobą nie współgrać, a jednak w tym przypadku jest zupełnie inaczej.

Karol Widmowski jest byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej. Nigdy by nie powiedział, że przeszłość dopadnie go w najmniej odpowiednim momencie jakim było nagrywanie komentarza do gry. Myślał, że wszystko zostało za nim, ale dlaczego dopiero teraz ktoś się tym zainteresował? Kto za tym wszystkim stoi? Tylko jedna osoba wiedziała o Klubie Białych Zębów. Czy to znaczy, że ona wróciła? Karol musi wrócić do swoich młodzieńczych lat, do domu i dowiedzieć się prawdy, ale czy ona okaże się taka jakiej by chciał?

Zacznijmy od tego, że książka ma bardzo krótkie rozdziały, które dają wielki plus całości. Czytelnicy takie uwielbiają, ponieważ szybko się je czyta, nie są w nich zawarte bezsensowne opisy, dialogi wciśnięte na siłę. My takie na pewno kochamy, ponieważ łatwo można sobie zaznaczyć gdzie zakończyło się czytanie.

Historia reprezentanta Polski wciągnęła nas do reszty. Czytaliśmy i czytaliśmy nie mogąc przerwać dopóki nie dowiedzieliśmy się całej prawdy. Potencjał całego opowiadania został wykorzystany w stu procentach. Opisy jak i dialogi były idealnie wypośrodkowane, ponieważ nie było za dużo ani jednego, ani drugiego.

Rozdziały były przeplatane teraźniejszością i przeszłością. Sami nie wiemy czy bardziej czekaliśmy na młodego Karola czy tego teraźniejszego. W każdym z tych rozdziałów dowiadywaliśmy się różnych rzeczy.

Książka na pewno spodoba się osobom, które przepadają za piłką nożną. Nam skradła serce właśnie tym wątkiem piłkarskim, że tak to nazwiemy. Nie spotkaliśmy się jeszcze z takim odnośnikiem w książkach kryminalnych.

Jedynymi z momentów, gdzie odczuwaliśmy taki pierwotny strach był moment, w którym Karol grał w grę, a ona zwariowała. Ten opis był rewelacyjne! I drugim była śmierć Czarka. Narzędzie zbrodni, gaśnica, opis zbrodni… Osobiście miałam ciarki.

Zakończenie zupełnie nas zaskoczyło. Obstawialiśmy dosłownie wszystko, ale nie coś takiego. Trudno jest nas zaskoczyć zakończeniem, ale Kajetanowi się to udało. Książka wciąga bez reszty i nie puszcza czytelnika do ostatnich stron.

Autor ma bogate słownictwo, które jest bardzo przejrzyste dla oka. Jesteśmy pewni, że wielu osobom książka się spodoba. My sami osobiście na pewno sięgniemy po kolejne książki autora jeśli takowe powstaną.

Autor: Kajetan Szokalski

Kryminał połączony z piłką nożną… Można by sobie wyobrazić, że może to...

Polecam

Polecam

Karolowi Widmowskiemu, byłemu reprezentantowi polskiej drużyny piłkarskiej, wydaje się, że przeszłość zostawił daleko za sobą. Czyżby? Los potrafi zaskoczyć i tak też jest w tym przypadku, gdy demony sprzed dwudziestu siedmiu lat zaczynają o sobie przypominać.

"Klub Białych Zębów" to debiut Kajetana Szokalskiego i kolejna książka, która zdecydowanie utwierdza w przekonaniu, że po debiuty sięgać warto. To solidny kryminał, okraszony przyjemnym obyczajem. Książka ogromnie wciąga od pierwszej strony a im dalej tym lepiej. To historia przemyślana, wielowątkowa, taka którą czytelnik śledzi z zapartym tchem.

Autor porusza tematy piłki nożnej, czy chociażby alkoholizmu... wątków jest tutaj naprawdę sporo, przy czym wszystko jest spójne, logiczne i ładnie złożone w całość, dodatkowo otulone mrokiem i dreszczykiem czającym się gdzieś za rogiem.

Ogromnym plusem jest dla mnie to, że całość odgrywa się w dwóch liniach czasowych. Mamy tutaj teraźniejszość, jednak co jakiś czas cofamy się o 27 lat po to by poznać lepiej głównego bohatera, jego życie, jego tajemnice.

Wątek piłki nożnej nie przytłacza nawet kogoś kto kompletnie nie interesuje się tym sportem (jak choćby ja). Rzecz jest zrozumiała nawet dla kogoś, kto nie wie czym jest spalony.

"Klub Białych Zębów" to debiut, który robi wrażenie. Uwielbiam kryminały, a ten jest jednym z lepszych jakie przeczytałam. Autorowi wróżę całe mnóstwo świetnych książek, które biorę w ciemno!

@kay.shock @wydawnictwoosobliwe
Recenzja we współpracy z wydawnictwem i autorem. Ogromnie dziękuję za egzemplarz i możliwość zaopiekowania się tym tytułem! 🦷

• Kryminał/Thriller/Sensacja
  • Kryminał
  • Legimi powieści
  • W planach ebook

Dodaj cytat z książki Klub Białych Zębów