Mężczyzna z bliznami

Okładka książki Mężczyzna z bliznami Meghan March
Okładka książki Mężczyzna z bliznami
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Sekrety i namiętności (tom 4) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Sekrety i namiętności (tom 4)
Editio Red
Beneath These Scars
Editio
2022-10-18
2022-10-18
2015-09-09
Wojciech Białas

Dla młodych czytelniczek, które lubią bajki. Czułam się jak kibic na meczu piłki nożnej, gdy przeżywam emocje z powodu kolejnych akcji mając świadomość, że nigdy nie będę zawodnikiem na boisku. Tą historię też śledzi się z emocją i ciekawością kto będzie zwycięzcą. Historia powtarzalna jak mecz i tylko na chwilę. Nie moja bajka.

Nie ma co się oszukiwać - lubię złych chłopców. A Lucas Titan to typowy zły chłopiec. Irytujący, wymagający playboy, któremu wydaje mu się że cały świat jest u jego stóp. Ale on też ma swoje demony. Yve to z kolei dobra dziewczyna która miała złe życie. To już za nią ale dalej nie potrafi się z kimś związać czy zwyczajnie komuś zaufać. Gdy przeszłość daje o sobie znać, jej ułożone na nowo życie znowu jest bliskie całkowitej klęski, ale to nie czas żeby się poddać, dziewczyna wie że musi walczyć o swoje. Nie wie tylko że los postawi na jej drodze prawdziwego mitologicznego Tytana w nieco bardziej ludzkiej formie, który wstrząśnie jej światem.

Jest chemia, są słowne gierki. Miłość podąża tuż za pożądaniem które łączy tą dwójkę. Niewydaje się że mogliby oni do siebie pasować, a jednak są dla siebie wprost stworzeni.

Powtórzę się, ale czytając tą książkę dostałam wszystko to co w poprzednich tomach - lekką i zabawną książkę, którą wręcz pożarłam. Nie jest to wymagająca i wybitna historia, ale jedna z bardziej absorbujących romansów. W mojej ocenie chyba najlepszy tom z serii.

Meghan March po raz kolejny pokazuje jak odczarować złego bohatera do tego stopnia że z nienawiści można przejść do miłości. Miłość czeka na każdego 7/10

Yve nie szuka związków. Po jednym z którego udało jej się uciec liczy sobie spokój w swoim życiu. Twardo trwa przy tym, aby nie wiązać się z mężczyzną. Wiele wycierpiała u boku męża i wiele kosztowało ją, aby się od niego uwolnić.

Lucas to playboy. Inaczej nie da się go opisać. Zawsze stawia na swoim i dąży po trupach do celu a tym razem upatrzył sobie Yve. Bardzo uparty, stanowczy i twardo trzymający się swojego zdania.

Fabuła może z początku niezbyt ciekawa poza zabawnymi wypowiedziami bohaterów którymi się wymieniali aż do pewnego momentu. W końcu zaczęło się coś dziać tak w jednej trzeciej książki. Pojawia się uczucie miedzy bohaterami, przyciąganie, któremu nie mogą zaprzeczać a na dokładkę pojawia się były mąż Yve.

Bohaterzy są strasznie irytujący nie chcąc przyznać się do tego co czują. On myśli, że jak ma pieniądze i władzę to wszystko mu wolno. Ona z kolei nic sobie nie robi z jego pozycji a bardziej gardzi tym co posiada.

Jednak pomimo niektórych sytuacji, które mi się nie podobały historia i tak była ciekawa. Podsumowując jest to książka idealna na pokojony wieczór, jeśli nie szuka się zbyt wielu wrażeń.

2064

No okay, nie do końca miałam ją w planach w tym miesiącu, sięgnęłam po nią spontanicznie i nie żałuję! Nie wiem, czy nie pokuszę się nawet o stwierdzenie, że z każdym tomem ta seria jest coraz lepsza. Na pewno przygody Titana były o niebo ciekawsze, niż jego poprzednika. Nie mogłam się oderwać i jedyne, czego żałowałam podczas słuchania to fakt, że zaczęłam ją późno wieczorem i nie mogłam skończyć od razu, bo jestem zdecydowanie za stara na zarwane nocki.

Czekałam na historię tej dwójki i muszę przyznać, że się nie rozczarowałam. Interesujące, że polubiłam Lucasa który jest totalnym dupkiem :D Yve jest też jedna z moich ulubionych postaci żeńskich w tej serii.

Na półkach: , , , , , , , ,

Lucas Titan dał się poznać jako mega-dupek. Zarozumiały bogacz o "dwóch twarzach", który ustala własne zasady i uważa, że pieniądze i związek z "odpowiednią" kobietą mogą utorować mu drogę do socjety Nowego Orleanu. Yve Santos jako jedyna stawiła mu opór i postawiła własne warunki. Oboje mają własne blizny na duszy i ciele. Oboje mają swoje cele w które nawzajem się nie wpasowują. Mężczyzna nie wie czemu ale nie potrafi dać Yve spokoju. Ona musi być jego. Nie ważne już na jakich zasadach. Nie wypuści jej szczególnie teraz gdy coś jej zagraża. Czemu jednak Titan uważa że nie można mu ufać i nie zasługuje na nic dobrego od życia?

Relacja bohaterów mocno odbiegała od poprzednich. Owszem, ponownie mamy przedstawicieli dwóch "sfer", ale ich początkowej relacji nie można uznać jako romantycznej. Uwielbiam facetów tego typu, którzy są gburami z bliznami o wielkim sercu. I tutaj takiego dostałam. Podobała mi się też kreacja głównej bohaterki, która niczym "Zosia samosia" stawiała kontrę władczemu biznesmenowi. Ależ tu leciały iskry 🤩 i to na każdej płaszczyźnie.....

"Mężczyzna z bliznami" to już czwarta część serii Sekrety i namiętności autorstwa @meghanmarch której egzemplarz otrzymam dzięki współpracy reklamowej i recenzenckiej od @editio.red

Jest to historia ktorą śmiało można porównać do połączenia dwóch znanych z dzieciństwa bajek. Po pierwsze "Piękna i Bestia" bo Lucas Titan to prawdziwa bestia zarówno na ringu jak i w interesach a Yve może nie jest słodziutką,niewinną Bellą którą oczaruje biblioteczka bogatego palanta, i może nie przyzna,że czasem potrzebuje pomocy i opieki. Druga bajka to ewidentne odnośniki do Kopciuszka. Titan może nie jest księciem na "białym" a raczej na gniadym koniu. A Yve może nie gubi pantofelka uciekając przed nim za to gubi coś kompletnie innego.

Mężczyzna z przeszłością i bliznami i kobieta próbująca oszukać samą siebie,że wygra ze swoim strachem i lękiem i przeszłością . Tych dwoje będzie od początku darło ze sobą koty nie dopuszczając do siebie myśli że połączyć ich może coś więcej niż gorący i namiętny seks.

"Mężczyzna z bliznami"niczym mnie nie zaskoczył, ale to dobrze bo poprzednie tomy przypadły mi do gustu, tutaj nie mogło być inaczej . Autorka po raz kolejny stworzyła twardego, bezkompromisowego mężczyznę i kobietę twardo stąpającą po ziemi, wiedzącą czego chce od życia, mającą ważny cel w życiu. Jedno przypadkowe spotkanie i już wiadomo, że on nie odpuści dopóki jej nie zdobędzie, a ona nie zamierza mu tego ułatwiać. Jak daleko posunie się Lucas by zdobyć to czego pragnie? Jak wiele musi jeszcze stracić Yve zanim zrozumie,że tylko Titan jest w stanie ją uratować?

Opowieść o dwóch osobach, które przeżyły dużo złego w swoim życiu. Przez co stali się nieustępliwi, uparci i samowystarczalni... Tylko, że życie pozwala nam zobaczyć prawdziwą twarz tej drugiej osoby w obliczu trudnych chwil.
Titan to prawdziwy dupek, który jest tak pewny siebie, że nie przejmuje się zdaniem innych. Yve miała patologicznego męża, który wiele razy ją skrzywdził. Gdy los łączy ich drogi to zaczyna iskrzeć. I choć ich walka ze sobą zaczęła mnie męczyć w pewnym momencie to wynagrodziło mi to wszystko scena, w której oboje się potrzebowali... Nie będę zdradzać nic więcej. Warto samemu się przekonać jak poradzą się ich wspólne losy. Polecam!

„Nikomu nie uda się przejść przez życie bez blizn. To niemożliwe. Ale nie są one znamieniem wstydu. To oznaka honorowa, która dowodzi, że walczyłeś i przetrwałeś. Dlatego sama nigdy nie kryję swoich blizn. Ale ty nie zostawiłeś przeszłości za sobą.”

To już czwarty tom serii Sekrety i Namiętności. Bardzo lubię pióro autorki i przy jej książkach nigdy się nie nudzę. W tym przypadku było tak samo. Tym razem Meghan March przedstawia nam historię Yve i Lucasa. Tych bohaterów mieliśmy okazję już poznać i byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się losy tej dwójki, bo praktycznie każde ich spotkanie było wybuchowe. Jednak pożądanie, które ich do siebie przyciągało było tak namacalne, że sama je odczułam na własnej skórze.

Nasz główny bohater to cwaniaczek, który był arogancki i nie ufał ludziom, przez co był bardzo rozważny. Polubiłam go, bo mnie zawsze jakoś ciągnie do takiego typu facetów. Oczywiście, żeby nie było, bo tylko w książkach :D Natomiast Yve była kobietą naprawdę silną i mocną, która ceniła sobie niezależność. Dała się lubić już na samym wstępie. Przeszłość nie była dla niej miłym wspomnieniem i wciąż w niej żyje. Jednak idzie naprzód i stara się myśleć pozytywnie.

Ta część zdecydowanie jest dobra, bo przedstawia nam opowieść dwóch mocnych charakterów, w których przeszłość pozostawiła blizny. Autorka naprawdę potrafi operować emocjami i stwarzać takie historie, od których nie można się oderwać. Polubiłam pióro Pani March za to, że jest lekkie, spójne i z nutką humoru. Uwielbiam te potyczki słowne, które znajdziecie w tej lekturze i jest ich sporo i które wywołują uśmiech na twarzy. Znajdują się też sceny zbliżeń, które rozpalają zmysły, jest uwielbiana przeze mnie narracja dwutorowa i uwaga spory druk, dzięki czemu czytało się o wiele lepiej, bez wytężania wzroku.

Nie dostaniecie tu jakichś zwrotów akcji, ale fabuła jest tak poprowadzona, że to, co znajduje się na stronach, w zupełności wystarczy. Jeżeli szukacie serii, która Was pochłonie i zapewni chwile relaksu, to zdecydowanie polecam Wam serię Sekrety i Namiętności. A ci, którzy mają poprzednie tomy już za sobą, to koniecznie niech sięgają po ten, bo nudzić się na pewno nie będziecie.

Oceniam tę część na mocne 8/10, bo pisarka mnie kupiła tą lekturą i już się nie mogę doczekać kolejnego tomu.

Kasia

„Trzymam Cię. Żebyś mogła pęknąć bez strachu, że pójdziesz w rozsypkę. Tylko na ten jeden dzień, Yve, pozwól żebym Cię trzymał.”

Zwierzacie się ze swoich problemów czy trzymacie je w sobie?

Yve zdecydowanie nie potrafiła prosić o pomoc. I zdecydowanie nie potrafiła jej przyjmować. Przeszła w życiu wiele, ale nadal starała się sprostać swoim własnym oczekiwaniom. Każdego dnia próbowała zostawić fatalne zdarzenia z przeszłości za sobą.
Titan natomiast ma zadatki na egocentrycznego dupka, czarny charakter. Kogo ja oszukuję - Titan to egocentryczny dupek. Ale taki, który na samym starcie podbił moje serce. Uwielbiam, kiedy facet doskonale wie na czym mu zależy. A Titan to wie.

Jeśli czytaliście kiedyś książki Meghan to wiecie, że ona nie ułatwia sobie zadania, a bohaterowie jej powieści nie są mdli. Między nimi atmosfera jest gęsta, a emocje wypływają strumieniami. I uwielbiam to w jej twórczości. Ta książka nie różni się od jej poprzednich. Jest dużo emocji, tajemnica i zagadka.

Ale w Mężczyźnie z bliznami jest też nadzieja. Nadzieja, że każdy, bez względu na swoją przeszłość odnajdzie w końcu szczęście. Bo każdy, absolutnie każdy, zasługuje na to, żeby być szczęśliwym.

ig: zaczytana_rita

Zwierzacie się ze swoich problemów czy trzymacie je w sobie?

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Mężczyzna z bliznami