Panna bez majątku

Okładka książki Panna bez majątku Urszula Gajdowska
Okładka książki Panna bez majątku
Urszula Gajdowska Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: W dolinie Narwi (tom 2) literatura obyczajowa, romans
W dolinie Narwi (tom 2)
Szara Godzina
2021-09-22
2021-09-22
literatura polska Podlasie historyczna

Książka rozciągnięta do granic możliwości. Mnóstwo zbędnych wydarzeń i nic nie wynoszących treści, przez co momentami książka jest zwyczajnie nudna. Główna bohaterka ma się za inteligentną a przeważnie zachowuje się jak zarozumiała idiotka. Ksawery też nie jest szczególnie sympatycznym czy interesującym bohaterem, ciągle tylko przeżywając swój brak doświadczeń w kontaktach z kobietami. Tak jak Zadziorna Baronówna mnie wciągnęła tak ta książka strasznie się dłużyła.

2079

Jest zły i mądry. Jest przystojny i bogaty. Jest ładna i mądra. Wszystko co potrzeba w dobrym romansie historycznym. tylko... końcówka mnie wymęczyła, bo już wszystko zostało rozwiązane a TO jedno się wlokło niepotrzebnie.

Udana kontynuacja serii.

Udana kontynuacja serii.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 10/10
Lektor 10/10 (Mirella Rogoza Biel)
Tym razem nietypowo
Mirella Rogoza Biel w tym audiobooku to absolutne mistrzostwo świata. Moim zdaniem jeżeli chcecie zapoznać się z ta książką to tylko i wyłacznie audiobook
A książka?
Wątek ryminalny. Haftki i guziczki.Halsztuk i suknie. Panie Braonie,i inne tytuły. 19 wiek i potrafili poradziś sobie bez komórek
I te opisy obiadów (książki nie należy słuchać/czytać z pustym żołądkiem)
Scena z rodzącą krową i nauką tańca na strychu - bezcenna)
POLECAM

Wysłuchane jako audiobook
Książka 10/10
Lektor 10/10 (Mirella Rogoza Biel)
Tym razem nietypowo
A książka?

Lekka lektura na oderwanie się od ciężkich lektur.

Lekka lektura na oderwanie się od ciężkich lektur.

Doskonały romans historyczny. Lekka i zabawna powieść z irytującym polowaniem na męża, tajemniczymi głosami i dramatycznymi wydarzeniami.
Bardzo polubiłam bohaterów, ich poczucie humoru, upór i charakter.
Odsłuchałam w formie audiobooka i niestety lektorka paskudziła odbiór, źle dobrana.

Bardzo polubiłam bohaterów, ich poczucie humoru, upór i charakter.

1958

Tak jak pierwsza część, całkiem miła lektura. Nawet fajniejsza niż poprzednia. To nic, że wiadomo jak się skończy, ale czyta się lekko i sympatycznie.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

"Panna bez majątku" to powieść ze znanego już niektórym cyklu ~W dolinie Narwi~.
Jej bohaterka Małgorzata Strzelecka, jak wiele kobiet ma kompleksy na punkcie swojego wyglądu.Postanawia więc, ze nigdy nie wyjdzie za mąż.
Nie wie jednak, że przyjazd do
do posiadłości stryja może to postanowienie tak znacząco zmienić ;)
Miała bowiem w planach tylko umilić czas mieszkającej tam ciotce.Tymczasem pewnej nocy los stawia na jej drodze barona Ksawerego Wigurę.Mężczyznę przystojnego, z którym przyjdzie jej rozwiązać tajemnicę związaną z celtyckimi manuskryptami.To zaś, wierzcie mi gwarantuje miło spędzony czas z awanturniczo-miłosną historią, która wywoła niejednokrotnie szczery uśmiech na waszej twarzy.

To wyjątkowo przyjemna i dobrze osadzona w realiach epoki historia.Pełna stopniowo rodzącej się miłości i dopracowanej fabuły wzbogaconej o elementy historyczne dziejące się w tle.<3
Ta książka najprościej mówiąc, jest dobrym przykładem tego, jak wspaniałe mogą być takie historie.I że czasem warto jest wyjść ze strefy swojego komfortu i sięgnąć po coś innego co pozwala się w tak lekki sposób przenieść do XIX wieku i zrelaksować. ;)

Nie wie jednak, że przyjazd do
do posiadłości stryja może to postanowienie tak znacząco zmienić ;)
Miała bowiem w planach tylko umilić czas mieszkającej...

Lekka, miła lektura. Tom 2, nie trzeba czytać tomu 1. Bardzo podobna do 1, tylko inna "akcja". Z góry wiadomo jak się skończy.

• Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Panna bez majątku