Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.

Okładka książki Sex, disco i kasety video. Polska lat 90. Wojciech Przylipiak
Okładka książki Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.
Wojciech Przylipiak Wydawnictwo: Muza publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Muza
2021-05-19
2021-05-19
lata 90 polska literatura faktu reportaż esej publicystyka transformacja kapitalizm

Czas zmian, czyli polskie lata 90.

Lektura komplementarna wobec Duchologii Olgi Drendy, poruszająca zbliżone tematy, ale w sposób bardziej osobisty, rozszerzający duchologię o następne lata i dość mocno skupiający się na pornografii (zgodnie z tytułem).

Ale żeby o tazosach w czipsach nie wspomnieć!

Ale żeby o tazosach w czipsach nie wspomnieć!

Książka przywołuje wspomnienia naszej codzienności w latach 90, XX wieku.

Książka przywołuje wspomnienia naszej codzienności w latach 90, XX wieku.

Dużo zdjęć, ładne obrazki, sporo nostaligi , język raczej średni. Praktycznie większość tematów mocno połebkach. Najciekawsze temat dla mnie o VHS

Całkiem niezła pozycja traktująca o latach 90. Bardzo subiektywny punkt widzenia w oparciu o rozmowy z osobami zajmującymi się konkretnymi rzeczami w tamtych czasach. Odejście od polityki i skupienie się na życiu codziennym - mediach, gazetach, książkach, grach, kasetach wideo, fast foodach, komputerach i innych, które z Zachodu przybywały wtedy do Polski. Wstęp do każdego rozdziału wzbogacony o tematyczne polecajki - muzyczne, książkowe czy filmowe. Niektóre zagadnienia potraktowane bardzo pobieżnie, ale czyta się szybko, uśmiechając się czasem do swoich wspomnień.

Jest ok, ale nie porywa. Autor raczej nie ma drygu do snucia ciekawych opowieści. Styl pisania jest taki powiedziałbym jak szkolnego wypracowania. Po prostu wymienione są po kolei symbole przemian lat dziewięćdziesiątych i związane z nimi przedmioty, plus kilkuzdaniowy opis każdego z nich. Taka bardziej lista rzeczy niż opowieść o tamtej epoce. Dla osób pamiętających te czasy, raczej nic odkrywczego. Młodzi pewnie zdziwią się nie raz, choć wątpię czy sięgną po taką lekturę.

Fajna podroż w lata 90-te. Jak ją czytałam to naszła mnie refleksja,że tematy czasy były jednak nie za fajne... Co innego własne wspomnienia a co innego to co było globalnie... Ale i tak było wtedy lepiej niż teraz - mniej alienacji, komercji i całego tego kiczu....

Świetna pozycja ukazująca w sposób genialny elementy życia w latach 90. Każdy mieszkaniec trójmiasta i okolic powinien sięgnąć po tą pozycję, mnóstwo ciekawostek z miejscowych okolic.
Świetnie spędzony czas!

Świetnie spędzony czas!

1962

Za wiele się nie dowiedziałam, ale odbyłam miłą podróż do czasów wczesnej młodości.

Ale to już było i nie wróci więcej. Książka dobra, która przypomina mi moje dzieciństwo. Niestety autor nie ma dobrej ręki do pisania. Pierwszy rozdział świetny, a dalej już gorzej.

Strasznie chaotyczna ta książka, źle napisana.

Strasznie chaotyczna ta książka, źle napisana.

• Przeczytane w 2021

Dodaj cytat z książki Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.