Zimowy sen

Okładka książki Zimowy sen Joanna Jax
Okładka książki Zimowy sen
Joanna Jax Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Duchy minionych lat (tom 4) powieść historyczna
powieść historyczna
Duchy minionych lat (tom 4)
Zimowy sen
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-01-18
2022-01-18
historia stan wojenny polityka władza strach

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Audiobook💚
Po euforii związanej z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstaniem Solidarności nadchodzi ponura i trudna rzeczywistość. Polski rząd wprowadza reglamentację towarów, sklepy świecą pustkami, a premierem zostaje generał Wojciech Jaruzelski. Atmosfera roku 1981 sprawia, że niektórzy poważnie rozważają ucieczkę z Polski, zanim dojdzie do najgorszego. W grudniu zostaje ogłoszony stan wojenny, który wiele zmienia w życiu bohaterów. Dochodzi do aresztowań, a kraj pogrąża się w coraz większym chaosie, zaś marzenia o wolnej Polsce pękają jak bańka mydlana. Bez względu na poglądy i orientację polityczną wszyscy żyją w niepewności i strachu. Bohaterowie zmagają się także z dramatami i problemami osobistymi, których rozwiązanie muszą odłożyć na później, a jedyne, czego pragną, to spokój, stabilizacja i względna normalność. Do tej ostatniej jest jednak jeszcze bardzo daleko.
Doskonała saga rozwinięta w 16 tomach bardzo dobra autorka oraz świetna lektorka. Polecam 💚

Audiobook💚

Na półkach: , , , , , ,

Dalsze losy bohaterów trzech poprzednich cykli - Zemsta i przebaczenie, Zanim nadejdzie jutro i Prawda zapisana w popiołach.
Plus dla autorki za przedstawienie życia prostych ludzi w czasach PRL; co do fabuły można się trochę podoczepiać ale bardzo lubię książki Pani Joanny, przy nich odpoczywam, dobrze i szybko się czyta więc POLECAM!!! POLECAM!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super ,było się cofnąć w czasie , polecam każdemu kto chce przypomnieć sobie czasy pozdrawiam 😍

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak już skończę tę serię...co ja będę czytać... 😯 oj tęskno mi będzie do bohaterów Joanny Jax 😍

Jak ja lubie takie ksiażki świetna

Jak ja lubie takie ksiażki świetna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To już ostatnia pora roku :) ta cześć jest pełna emocji i zwrotów akcji. Myślę, że ciekawie domyka całą 4, aczkolwiek nie wiem czy zdecyduję się na Exodus. Nie czytałam poprzednich części i czasami nie rozumiałam powiązań bohaterów ze sobą (kto kogo zabił i z kim miał dzieci lub czyje dzieci przysposobił). 😀 może kiedyś uda mi się przeczytać całość od początku 😀

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Zimowy sen” z cyklu „Duchy minionych lat” przenosi nas do epoki Gierka i początku lat osiemdziesiątych. Nawiązuje do wydarzeń takich jak powstanie NSZZ” Solidarność, 5 września 1981 r. i wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r.
Obok wielkiej polityki toczy się zwykłe życie obywateli, którzy chcą czy nie starają się dostosować do nowych realiów życia. Borykają się z niedostatkami towarów i ich reglamentacją, kolejkami w sklepach i brakiem dostaw prądu. Rośnie niezadowolenie społeczne, nasilają się strajki robotników.
Ponownie spotykamy się z bohaterami Wielkiej Sagi, towarzyszymy im w codziennym życiu i ich zmaganiach w rozwiązywaniu problemów osobistych. Jedni chcą uciekać z kraju czując ciągłe zagrożenie inni, niesieni patriotyzmem lub powiązaniami zawodowymi i rodzinnymi pozostają.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Solidarność, stan wojenny. Losy bohaterów na tle tych wydarzeń. świetnie napisana powieść. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie da się zostawić na potem, wspaniała lektura na letnie wieczory......

Nie da się zostawić na potem, wspaniała lektura na letnie wieczory......

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,, Zimowy sen '' zamyka czwarty cykl tzw. ,, Wielkiej Sagi" Joanny Jax, także pozostała mi tylko część finałowa pod tytułem,, Epilog''.
Bohaterowie w tej części szukają spełnienia i spokoju w czasie który jest bardzo niepewny, hm stan wojenny, początek burzliwych lat 80-tych....
Joanna Jax pisząc tą sagę niewątpliwie zmusza do refleksji nad upływającym czasem i wieloma zmianami w życiu przeciętnego człowieka. W sumie rozterki najnormalniejsza w świecie osoba ma na codzień i to nas czyni ludźmi, problemy z jakimi się zmagamy i to jak sobie z nimi radzimy to zwykła codzienność i tu częściej się przegrywa niż na odwrót.
Pięknie pisze p. Joanna i cieszę się że mogłem zapoznać się z częścią jej twórczości.
Polecam ♥️👏♥️👏

• 2022