Zimowy sen

Okładka książki Zimowy sen
Joanna Jax Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Duchy minionych lat (tom 4) powieść historyczna
powieść historyczna
Duchy minionych lat (tom 4)
Zimowy sen
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-01-18
2022-01-18
historia stan wojenny polityka władza strach

Przeczytałam książkę jako kontynuację całej serii -i przy czwartej czytelnik jest już troche przesycony. Ale przeczytałam wytrwałam do końca z sentymentu do autorki.

Przeczytałam wszystkie tomy i jestem pod wielkim wrażeniem . Twórczość Joanny Jax mnie zachwyciła. Zresztą to nie jedyne książki tej autorki ,które przeczytałam. Mam nadzieję, że może będzie kiedyś kontynuacja tej sagi.

46/52/22 „Zimowy sen” (4-y tom serii: Duchy minionych lat oraz 16-sty: Zemsty i przebaczenia), Joanna Jax- powieść z historią w tle, kryminał, romans, tragedia, sensacja, dramat itp- wielogatunkowa😏. Dla mnie fenomenalna 16-sto tomowa seria- najlepsza autorki. Podziwiam za takie powiązania, machlojki, miłostki i nienawiść, historię ehhh i mega wachlarz uczuć. Zaczniecie- przepadniecie i nie wiadomo kiedy koniec tomu 16-ego.
Bardzo polecam 😊

Po przeczytaniu ostatniego tomu sagi mogę powiedzieć tylko tyle , że należałoby wszystkie tomy przeczytać razem,pamięć nasza jest ulotna,i szczegóły uciekają a to taka piękna historia a zakończenie jeszcze piękniejsze

Bardzo się przywiązałam do bohaterów. Mam nadzieję, że to nie koniec ich opowieści.

Czytelniczy kwiecień kończę ostatnią częścią sagi pani Joanny Jax. Aż trudno uwierzyć, że autorka powplatała losy bohaterów w 16 części książek. Nie ukrywam, że nie wszystko pamiętam, czasy wojny, czasy łagrów, to już daleko za mną, jednak bohaterowie tamtych czasów i ich potomkowie są. W tej części osadzeni w realiach stanu wojennego. Dobre i złe charaktery, z jednej strony Solidarność i Polska walcząca z drugiej tajni współpracownicy i bezpieka. Miłość i nienawiść. Uczciwość i zakłamanie. Bardzo pomocne jest drzewo genealogiczne dołączone przez autorkę, do którego można zawsze zajrzeć i przypomnieć sobie kto z kim jest powiązany. Może można mieć małe zastrzeżenia do autorki o proste nie wyszukane dialogi i skupianie się chwilami na miłosnych rozterkach bohaterów, ale z drugiej strony czy nie takie właśnie jest życie? Od prostych rodzinnych rozgrywek do szczytnych patriotycznych celów...tak właśnie oceniam w tą powieść i całą sagę. Szczerze polecam osobom, które uwielbiają obyczajowe książki z polską historią w tle.

I to już jest koniec.... Ostatnia część sagi, która skradła moje serce. Przebrnięcie przez wszystkie części to mój mały osobisty sukces ale utwierdza mnie to tylko w tym, że jest to kawał rewelacyjnej historii. Dalsze losy bohaterów w żaden sposób nie odbiegają od wysokiego poziomu z wcześniejszych części. Jedni bohaterowie odnajdą szczęście, inni muszą o nie zawalczyć. Wyśmienity styl, błyskotliwość i mądrość życiowa do tego niesamowite emocje, tak mogę określić tę sagę. Polecam z całego serca !

Na półkach: , , , ,

Świetny cykl! Zresztą większosć książek Joanny Jax jest interesująca.
Zimowy sen pozwolił mi powrócić do czasów, które pamiętam...
Czasów stanu wojennego, pustych półek w sklepie, luksusowych towarów dostępnych tylko dla wybranych.
Polityką wtedy nie interesowałam się, chociaż słyszałam o postępowaniu bezpieki wobec ludzi chcących zmienić ustrój.
Książkę bardzo polecam.

Świetny cykl! Zresztą większosć książek Joanny Jax jest interesująca.
Zimowy sen pozwolił mi powrócić do czasów, które pamiętam...
Książkę bardzo polecam.

To koniec? Historii Lewinów, Dargiewiczów, Wielopolskich, Piotrowskich czy Łyszkinów?
Tak naprawdę trudno mi policzyć, która to już seria i ile książek za mną? Jak Joanna Jax to sprawiła, że się nie nudziłam? Nie wiem. Liczę, że jeszcze cd. nastąpi, ta książka zakończyła się na 1982 roku 📚
Ostatni, czwarty tom serii obejmuje lata 1981-1982. To wtedy dokonano zamachu na polskiego papieża, wprowadzono w naszym kraju stan wojenny, internowano wielu opozycjonistów, a Wałęsa szedł, niekoniecznie prostą drogą po przyszłą prezydenturę 📚
Wszystkie te historie pani Joanna wplata w zawiłe losy bohaterów. Przenosi nas z Warszawy do Gdańska, a także do Stuttgartu czy Londynu, gdzie wyjazd dla zwykłego Polaka mógł być wyłącznie niedościgłym marzeniem. Intrygi i kłamstwa stają oko w oko z miłością i lojalnością. Słynne powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu w książce Pani Joanny się dezaktualizuje 📚
Bardzo ciekawa historycznie i obyczajowo seria. Czasami troszkę denerwowały mnie przydługie przemyślenia i "rozkminianie" tematów przez bohaterów, ale i tak polecam Wam lekturę. Czyta się szybko i z przyjemnością 🧡

Powtarzam się pisząc że uwielbiam książki J. Jax. Kolejny tytuł, kolejne wydarzenia historyczne, kolejne zagmatwane postacie i ich losy. To wszystko doprawione całą gamą ludzkich uczuć, które to czasem biorą górę nad rozumem postaci. Polecam

Joanna Jax Zimowy sen Zobacz więcej