Okładka książki Świąteczne nieporozumienie Katarzyna Bester
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Świąteczne nieporozumienie
Katarzyna Bester Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Świąteczne nieporozumienie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 650 napisanych opinii 568

Dwa razy zaczynalam ale niestety nie jestem w stanie przebrnac przez tak sztuczne teksty. Chyba nie bede probowac po raz kolejny.

Cudowna na grudzień.

Cudowna na grudzień.

Jest to bardzo przyjemna książka na jeden wieczór (albo noc, bo o północy ją skończyłam). Autorka trafia w moje dziwne poczucie humoru. Bohaterów można polubić i kibicować im w różnych życiowych wyborach, nie tylko uczuciowych.

Świetnie się bawiłam od A do Z. Wciągająca od pierwszej strony, konkretna, bez zbędnego pitolenia. To książka z tych, gdzie czeka się na ekranizację i oglądałoby się z wielką przyjemnością. Zabawna, pełna humoru i dobrej energii, która w takiej aurze jest bardzo potrzebna i przydatna. Nie za długa, lecz dzięki temu nie ciągła się i nie trzeba było tworzyć na chama dodatkowych wątków.
Świetni bohaterowie, świetnie wykreowani, z którymi chętnie bym się umówiła na kawę.

Lekka, romantyczna, momentami zabawna z świętami w tle sprawdzi się na zimowy wieczór ;)

Harper Buckley to dwudziestosiedmioletnia ambitna, pracowita i zorganizowana kobieta, którą najbardziej wyprowadza z równowagi strojenie choinki na miesiąc przed świętami. Wraz z najlepszą przyjaciółką Ruby pracują w agencji reklamowej w Londynie. Mimo, iż wszędzie dookoła czuć już magię zbliżających się świąt to Harper skupia się na tym, iż wkrótce ma się spełnić jej marzenie, czyli ma zostać kierownikiem nowej filii agencji w Paryżu. Niestety remont biura się przedłuża więc Harper zostaje przed świętami bez mieszkania, gdyż wszystkie plany podporządkowała już nowemu stanowisku. Wkrótce udaje jej się wynająć mieszkanie na miesiąc.

W wyniku nieporozumienia (takich samych nazwisk) Harper ląduje w jednym mieszkaniu z wrednym, ale przystojnym Amerykaninem. A jakby tego było mało w jej pracy pojawia się nowa osoba, która bardzo zaczyna mieszać.

Holden Buckley jest trzydziestoczteroletnim szefem kuchni na co dzień mieszkającym w Nowym Jorku. Właśnie przyjechał do Londynu na miesiąc by wraz ze wspólnikiem otworzyć nową restaurację. Niestety początki w nowym miejscy nie należą do przyjemnych. W wynajmowanym mieszkaniu na dzień dobry pyskata Brytyjka, która uznaje go za włamywacza i wymierza mu cios parasolem.

Czy współlokatorzy wytrzymają ze sobą miesiąc? Co takiego dzieje się w pracy Harper?

Lekka, zabawna, wciągająca historia idealna na zimowy wieczór. Ciekawa fabuła z dobrze wykreowanymi bohaterami. Między tą dwójką z początku jest wielka niechęć, która bardzo szybko zmienia się w pożądanie. Między nienawiścią, a miłością jest cienka linia, jednak Harper mieszka w Londynie, być może wkrótce we Francji, a Holden wróci do Nowego Jorku. Taka odległość nie daje szansy na związek.

Jaaakie to było świetne. Pełne werwy i niesamowicie energetyczne. Co mnie niesamowicie zaskoczyło, to fakt, że już od pierwszych zdań parskałam śmiechem a to jest do mnie niepodobne. Mi się nie zdarza śmiać przy książce już na pierwszej stronie 😂🤭 nawet erotyczne wstawki mnie nie oburzały 🤯

To moje drugie spotkanie z piórem Pani Bester i jestem oczarowana lekkością i takim powiewem świeżości oraz naturalności. To jest też moja pierwsza przeczytana w 2024 roku książka i jeśli taki ma być mój cały czytelniczy rok to ja poproszę o więcej.

"Świąteczne nieporozumienie" to książka, którą można czytać w każdym czasie, bo fabuła świąt jest tu tak naprawdę marginalna. Na pierwszy plan wysunięte są dwie postaci, które od razu polubiłam. Co prawda Holden jest wręcz zbyt idealny ale kto mi zabroni trochę się do niego poślinić.

Autorka zapewniła mi moc emocji mimo, że to ten typ książki, który wydaje się być wielce przewidywalny. Obudziła motyle w moim brzuchu a nawet sprawiła, że zalałam się łzami.

Książkę czytałam z polecenia i oceniam ją na mocne 9/10🌟 w tym gatunku.

Jeśli szukacie naturalnie zabawnej w dialogi historii, która otuli Was swoim klimatem i bohaterami to "Świąteczne nieporozumienie" jest do tego idealna.

Nareszcie! Historia, w której miłość rodzi się z drobnych gestów, a nie z seksu i pożądania (tu już jest przesyt). Lekko napisana, szybko się czyta, pochłonęłam ją w jedno zimowe popołudnie. Czyta się spokojnie, mając ciągle uczucie ciepła w serduszku i lekki usmiech na twarzy. Nie ma niepotrzebnych dramatów, spisków, intryg, kłamstw i tajemnic. Jest za to wspaniałe, naturalne uczucie, które rodzi się pomiędzy naszymi bohaterami. Ani Harper, ani Holden nie wkurzają, nie irytują swoim zachowaniem i głupimi decyzjami. Kibicowałam im od samego początku, chociaż happy end był do przewidzenia. Chętnie spędziłabym z nimi więcej czasu, nawet jeśli w kolejnej części mieliby tylko jeść wspólnie sernik na wyspie kuchennej i oglądać filmy na DVD. Małe gesty.
Będę wracać do tej książki w każde Boże Narodzenie, a może nawet częściej.

Harper jest skupiona na swojej pracy i zbliżającym się awansie. Jednak wyjazd do Paryża się opóźnią, a ona już zdążyła wypowiedzieć umowę najmu. Tu z pomocą przychodzi jej przyjaciółka i współpracowniczka, która nie daje Harper zapomnieć o zbliżających się świętach. Nowa umowa podpisana, zaliczka wpłacona można odetchnąć tyle, że...do mieszkania ktoś próbuje się dostać. W takich niezwykłych okolicznościach Harper poznaje Holdena. Amerykanin nie zamierza rezygnować z wynajmu i razem postanawiają zostać w mieszkaniu. Co z tego wyniknie? I czy Harper dostanie upragniony awans?
_
Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Jest pełna humoru, co przyśpiesza akcję, a bohaterów poprostu nie da się nie polubić. "Świąteczne nieporozumienie" to cienka powieść, która wciąga czytelnika i nie daje o sobie zapomnieć. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie nie ostatnie. Po przygodzie z tą powieścią wiem, że mogę spokojnie sięgać po kolejne książki Katarzyny Bester.

„Świąteczne nieporozumienie” to powieść z 2020 roku, sama kupiłam ją rok temu, ale nie zdążyłam przeczytać w okresie świątecznym, więc czekała do teraz. Podobała mi się, choć widać po niej postęp w warsztacie autorki w porównaniu do bardziej aktualnych powieści 😉

Harper dowiaduje się, że upragniony awans i wyjazd do Paryża opóźnią się o miesiąc, a ona zdążyła już zakończyć umowę najmu. Wynajmuje więc na miesiąc mieszkanie, ale okazuje się, że w wyniku nieporozumienia zostało ono wynajęte też młodemu Amerykaninowi Holdenowi. Postanawiają podzielić się kosztem najmu i zostać oboje.

Cóż, ta powieść jest do bólu przewidywalna. Nie ma tu absolutnie żadnego zaskoczenia. Londyn wydaje się małym miasteczkiem, gdzie każdy każdego zna i co krok wpada na kogoś znajomego. Brakuje tu też jakiejś głębi – poruszone tematy tęsknoty, żałoby, samotności są ledwo dotknięte, przedstawione dość powierzchownie.

A jednak... Czyta się to bardzo lekko i przyjemnie. To taka prosta, niewymagająca, nieco „słodkopierdząca” powieść, takie literackie kakałko z piankami (i odrobiną chili, bo chwilami jest dość pikantnie, ale bez przesady 😉). Lektura idealna do czytania wieczorem po ciężkim dniu, kiedy mózg ma dość i nie chce za bardzo analizować czy kombinować.

Oceniam pozytywnie, zwłaszcza że mam świadomość, że w nowszych powieściach Bester widać zdecydowaną poprawę w kwestii tego, co zarzucam tej książce. Krótko mówiąc: miłe, lekkie świąteczne czytadło 😊

• Świąteczne

Katarzyna Bester Świąteczne nieporozumienie Zobacz więcej