Opowiem ci o zbrodni

W zasadzie miałam tego nie komentować, bo ciężko ocenić całą książkę, którą napisało wielu, bardzo różniących się od siebie, autorów. Jednak powrót do sprawy sprzed 40 lat o zamordowanej kobiecie, jej mężu i bracie wgniotła mnie w fotel. Trudno uwierzyć w taką bezduszność i wątpliwą moralność, bo jak można być tak obojętnym kiedy na oczach prawie całej wsi zostaje brutalnie...

Mocno przeciętna. Na wyróżnienie zasługuje Chmielarz i Brejdygant. Oni skonstruowali opowiadania i dali nam jako taki wglad w sprawe. Resztę czytało się jak jakiś artykuł o zbrodni albo, co gorsza, info na Wikipedii.

Sześć głośnych spraw z przeszłości i sześcioro znakomitych autorów kryminałów. Morderstwa często sprzed kilkudziesięciu lat, motywy, sprawcy i okoliczności - to właśnie analizują celem odpowiedzi na pytanie "dlaczego?"
Co może skłonić drugiego człowieka do zabójstwa? Pieniądze, miłość, nienawiść? Przyczyny okazują się tak płytkie, że aż irracjonalne.
Historie opisane w tej...

Bardzo dobra pozycja z zakresu kryminologii,choc bardziej sa to opowiadania na podstawie glosnych zbrodni,perelkami sa teksty pana Chmielarza,pani Puzynskiej I panstwa Kuzminskich,najslabiej niestety wypadla Katarzyna Bonda I pani Guzowska,niemniej polecam,ksiazke czyta sie Ja latwo iprzyjemnie.

Zbiór opowiadań najbardziej popularnych pisarzy kryminałów w Polsce. Tym razem autorzy nie mogli wspomóc się wyobraźnią - dostali sześć historii, które wydarzyły się naprawdę i na podstawie dostępnych informacji musieli opisać je w formie opowiadania.

Bardzo ciekawa forma, z którą miałam okazję pierwszy raz się spotkać. W mojej opinii podołali wszyscy - każdy z pisarzy na...

Świetna i zarazem bardzo interesująca książka, przedstawiająca w formie relacji wstrząsające i makabryczne zbrodnie jakie miały miejsce wiele lat temu. Szczególnie na uwagę zasługują rozdziały napisane przez Martę Guzowską, małżeństwo Kuźmińskich oraz Katarzynę Puzyńską.

Sześć relacji ze zbrodni. Każdy z sześciu autorów próbował sklecić opowiadanie na podstawie faktów bez wplatania w to fikcyjnych elementów. No i okazuje się, że jest to niebywale trudne! Poległ i Chmielarz, i Bonda, i Guzowska – opowiadanie tej ostatniej to w ogóle totalne nieporozumienie. Rozumiem, że próbowała znaleźć analogie między pracą archeologów i śledczych -...

Czy można znaleźć sensowną odpowiedz na zbrodnie która się wydarzyła? Przeniknąć w motyw działania mordercy i wytłumaczyć czym się kierował i dlaczego zrobił ? Jest nadal tak wiele pytań na które wciąż policjanci z Archiwum X szukają odpowiedzi, jest tak wiele zbrodni czekających na ich wyjaśnienie.

"Opowiem Ci o zbrodni" to zbiór opowiadań sześciu najlepszych polskich...

bardzo ciekawa

Pozycja nie jest jakoś szczególnie zachwycająca, ale przynajmniej można poznać parę prawdziwych historii kryminalnych mających miejsce na terenie Polski.

Dyskusje

• 2019