Opowiem Ci o zbrodni

Kup książkę

Nierówna, część tekstów dobra, część poniżej przeciętnej.

Świetny przegląd dla osób nieznających polskich autorów kryminałów. Historie prawdziwe, każda opisana w inny sposób. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie wgniotła w fotel historia opisana przez państwa Kuźmińskich i jest to mój nr jeden. Następnie Igor Brejdygant a zaraz po nim Marta Guzowska. Obie Katarzyny (Bonda i Puzyńska) podobny poziom. Najsłabiej Chmielarz.

jak dla mnie w wielu przypadkach była to promocja własnego warsztatu, a nie zagłębienie się w historię. są lepsze, ale nadal warto sięgnąć po tę pozycję.

"Opowiem Ci o zbrodni" ciężko jest jednoznacznie ocenić z trzech powodów:
1) Mamy 6 opowiadań i co za tym idzie 6 autorów (w tym jeden duet)
2) Każdy autor ma swój własny styl pisania
3) Każde opowiadanie bazuje na prawdziwych zbrodniach, dlatego ciężko to oceniać. Jednak z racji tego, że pisarze sami mogli wybrać temat, który najbardziej ich zainteresował...

Na półkach: , , , , ,

Książka to literacki opis sześciu prawdziwych zbrodni, które na przestrzeni lat wydarzyły się w Polsce. Historie wybrane przez autorów, szerzej omawiane (pewnie - bo nie oglądałam) w programie telewizyjnym o tym samym tytule emitowanym przez Crime Investigation Polsat. Tutaj zebrane w formie opowiadań.
I tak poczynając od najlepszych w mojej ocenie:
6/6 Wojciech Chmiel...

"Najgłośniejsze polskie „pióra kryminalne”, czyli Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska i sześć wybranych przez nich prawdziwych zbrodni, które wstrząsnęły Polska. Pisarze analizowali głośne sprawy, opierając się na nagich faktach z policyjnych i sądowych akt.
Sześć tragedii i próba zrozu...

Na półkach: , , , , ,

Mimo, że znałam wcześniej sprawę połaniecką to reportaż państwa Kuźmińskich wstrząsnął mną tak bardzo, że przy tej szczegółowej relacji aż się popłakałam.
Naprawdę świetnie napisany zbiór, jedynie Chmielarz mnie rozczarował i nie jestem w ogóle zachęcona, żeby sięgnąć jakąś jego książkę.

Po raz kolejny podjąłem się przeczytania książki, pisanej w formie krótkich reportaży przez kilku autorów. I po raz kolejny część z nich mnie bardzo zaciekawiło, a część bardzo znudziło. Jestem pewny, że na wyróżnienie zasługuje historia "Ludzi w autobusie" Małgorzaty i Michała Kuźmińskich. Był to jedyny reportaż, który mnie w stu procentach pochłonął.
Mimo to, u...

Ocena podniesiona tylko ze względu na świetne pióro małżeństwa Kuźmińskich i opisaną przez nich historię "Ludzie w autobusie", reszta nie powala, a wręcz nudzi.

Książka trafiła w moje gusta. Lekkie pióra autorów sprawiają że dobrze się ją czyta

Dyskusje

Katarzyna Bonda Opowiem Ci o zbrodni