ERASED Miasto, z którego zniknąłem #9

Okładka książki ERASED Miasto, z którego zniknąłem #9 Kei Sanbe
Okładka książki ERASED Miasto, z którego zniknąłem #9
Kei Sanbe Wydawnictwo: Studio JG Cykl: ERASED Miasto, z którego zniknąłem (tom 9) komiksy
komiksy
ERASED Miasto, z którego zniknąłem (tom 9)
Boku Dake ga Inai Machi
Studio JG
2021-06-25
2021-06-25
dramat tajemnica psychologiczna siły nadprzyrodzone seinen manga

Tom troszkę niepotrzebny, połowa informacji jest przedstawiona w poprzednich tomach, a to co jest świeże to praktycznie nie dodaje nic do historii.
Dla fanów fajny dodatek, ale trochę zbędny.

Dla fanów fajny dodatek, ale trochę zbędny.

Ten tomik uzupelnia historie, sa w nim przedstawione wydrzenia roznych bohaterow, ich punkt widzenia, oraz przedstawiaja co sie wydarzylo, a czego nie moglismy przeczytac w poprzednich tomach.
Mange jako calosc bardzo derdecznie polecam.
Kapitalna, wciagajaca i angazujaca.

Mange jako calosc bardzo derdecznie polecam.
Kapitalna, wciagajaca i angazujaca.

Mimo , że historia została zakończona to powstał jeszcze 9 tom , który tak naprawdę jest spin-offem , który pokazuję co się działo z bliskimi Satoru , gdy ten był nieprzytomny. Pierwsza historia opowiada o Hinazuki. Na początku bohaterka zaczyna gimnazjum i jakieś dziewczyny namawiają ją by dołączyła do ich klubu i dodają , że są tam również chłopaki , którzy im pomagają i przy okazji je podrywają , a Hinazuki tylko na nie patrzy i pyta czy ich pogięło. A następnie cofamy się do momentu , gdy nauczyciel powiedział o wypadku Satoru. Hinazuki słysząc to była załamana i zaczęła płakać , a potem wybiegła na dwór bez kurtki. A Ken’ya i inni poszli za nią. Następnie widzimy jak Hinazuki ciągle siedzi przy Satoru i opowiada co się dzieję w szkolę i prosi by jak najszybciej otworzył oczy. Potem ciągle mija czas i Hinazuki wciąż przychodzi i mówi mamie Satoru , że to lubi. W międzyczasie Misato mówi w klasie , że leczenie Satoru jest drogie i od razu rozpoczyna się zbiórka i Misato mimo , że twierdziła , że nie dowiedziała się tego ze względu na Satoru bierze w niej udział. A potem po dłuższym czasie , gdy bohaterowie dorastają Hinazuki ciągle przychodzi do szpitala rezygnując z klubów i dodatkowych zajęć i gdy tylko wchodzi pewnego dnia widzi puste łóżko i brak Satoru i jego mamy. Nagle zjawia się Ken’ya i Hinazuki pyta go czy wiedział i ten potwierdza i próbuję powiedzieć dlaczego mama Satoru to zrobiła , ale Hinazuki krzyczy , że wie że zrobiła to dla jej dobra. A po chwili chłopak daję jej list od kobiety i Hinazuki wybiega ze łzami w oczach. A potem czyta list i tam kobieta piszę , że Ona i Satoru muszą zrobić kolejny krok i , że Hinazuki też musi go zrobić i dziękuję jej , że przez tyle czasu przychodziła. A zapłakana Hinazuki myśli o tym , że to Ona im dziękuję , bo gdyby nie Oni nie miałaby życia i obiecuję , że będzie żyć dalej. Potem mamy historię Ken’ya. I zaczyna się , gdy ten jest mały i nie ma żadnych kolegów i czuję jakoś pustkę. Potem koledzy z klasy zapraszają go do bazy , a następnie dołącza do nich Satoru. Następnie Ken’ya zauważa siniaki na ciele Hinazuki , ale nic nie robi , bo wierzy że nauczyciel się tym zajmie , ale czas mijał , a nic się nie zmieniało i chłopak był wściekły. A pewnego dnia zauważył , że Satoru patrzy na Hinazuki i po krótkiej rozmowie zrozumiał , że Satoru wie o siniakach. A następnie Ken’ya płaczę w domu , bo czuję się jak tchórz , który nie zareagował i postanawia od tamtej pory wspierać Satoru. I mimo , że były to mroczne czasy był naprawdę szczęśliwy. Niestety wszystko się skończyło , gdy Satoru został wepchnięty do rzeki. Potem widzimy jak odwiedza Satoru i opowiada jakąś historię i dziękuję , że go wysłuchał , a następnie przeprasza go ze łzami w oczach , że wtedy puścił go samego i mówi , że nie może sobie tego wybaczyć. Jednak wtedy pojawiła się mama Satoru i przekonała go by się nie winił. Następnie mija czas i Ken’ya traci chęć do życia , ale koledzy wyciągnęli go z depresji i w pewnej chwili chłopak wszedł do gabinetu ojca by przejrzeć informację o wypadku Satoru , ale nakrył go ojciec i zamknął gabinet na klucz i powiedział synowi , żeby najpierw skupił się na innych rzeczach , a jak będzie gotowy zacznie szukać mordercy. I chłopak zaczyna się uczyć by zostać prawnikiem. I mija kilka lat i chłopak dostaję się na studia i w dzień wyprowadzki z domu znów chcę wejść do gabinetu ojca i okazuję się , że drzwi są otwarte i były otwarte ciągle przez te wszystkie lata , bo ojciec mu ufał. A następnie chłopak przegląda akta i widzi zdjęcia samochodu wyłowionego z wody i wtedy zaczął podejrzewać nauczyciela , ale ten już wyjechał. I chłopak myśli o tym , że dzięki Satoru stał się lepszym człowiekiem i obiecuję , że znajdzie mordercę , a następnie nawiązuję współpracę z dziennikarzem i na koniec chłopak dostaję smsa od mamy Satoru , że ten się obudził i zapłakany oraz szczęśliwy Ken’ya biegnie do przyjaciela. Potem mamy historię mamy Satoru , która dzieję się , gdy Satoru próbuję uratować Hinazuki i kobieta zapisuję swoje przemyślenia w pamiętniku. Piszę tam między innymi o tym , że Satoru zachowuję się bardziej dojrzale i , że kiedyś uratowała przyjaciółkę , którą bił ojciec. A na koniec historii kobieta patrzy na śpiącego Satoru i śpiącą Hinazuki i płaczę oraz się uśmiecha i myśli o tym , że jej rolą jest chronić Satoru. A na koniec mamy historię Airi. Na początku bohaterka spaceruję z przyjaciółką i żali się , że straciła pracę i nikt nie rozumie zdjęć , których robi , a jej przyjaciółka mówi jej , że rzadko się uśmiecha i że zachowuję się jakby jej serce nie mogło oddychać i mówi jej , że powinna rozpocząć nowy start. Potem Airi zostaję sama i spaceruję i myśli o nowym starcie oraz obiecuję sobie , że uśmiechnie się do pierwszej osoby , którą zobaczy , a następnie układa dłonie tak jakby robiła zdjęcia i nagle zauważa Satoru pod mostem i biegnie tam , a następnie z uśmiechem pyta czy może razem z nim przeczekać śnieżycę. I tak się kończy Spin-Off. Najbardziej mi się podobała historia Hinazuki. Dzięki niej dowiedzieliśmy się czemu nie zaczekała na Satoru. Choć tak naprawdę , gdyby mama Satoru nie zabrała go do innego szpitala z dala od Hinazuki to wydaję mi się , że dziewczyna czekała by przy łóżku Satoru aż ten się obudzi , a potem byliby razem. Jednak kobieta nie chciała by Hinazuki przegapiła swoje życie siedząc przy łóżku Satoru i Hinazuki po prostu spełniła obietnicę. Na plus również historia Airi. Cała historia kończy się w tym samym momencie co 8 tom i teraz Airi i Satoru zaczną razem nowy start o którym Airi myślała. Historia z perspektywy Ken’ya również świetna choć nie było tam nic nowego czego chłopak nie powiedział Satoru. W tej też historii widzimy jak ważny dla Ken’ya był Satoru. Będzie mi brakować tych postaci. No , ale historia się zakończyła i nie ma już nic do opowiedzenia

• Manga
  • Komiksy