A Memory Called Empire

Okładka książki A Memory Called Empire
Arkady Martine Wydawnictwo: Tor Books Cykl: Teixcalaan (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2019-03-26
angielski
Inne

więcej Więcej

Świetnie stworzony świat, dla mnie jakby połączenie cesarstwa bizantyńskiego i imperium azteckiego, oczywiście na skalę prawie galaktyczną. Dopracowana i fascynująca kultura. Różnorodni i przekonujący bohaterowie oraz wciągająca fabuła.

Kolejna powieść po "Do Błyskawicy Podobne" Ady Palmer, która udowadnia mi, że historycy z wykształcenia piszą wspaniałe powieści science-fiction, gdyż w przeciwieństwie do naukowych geeków piszących w tym nurcie, historycy koncentrują się na społeczeństwach, człowieku i kulturze.

(OPIS NIE ZAWIERA SPOILERÓW DT. FABUŁY, ALE WYJAWIA SPORO INFORMACJI NA TEMAT ŚWIATA...

Ksiazka jeat niezła ale...
Gdzieś to kuz bylo, postacie

No wreszcie coś nowego w gatunku sf.

• A0: Kolejka
  • Ebook