Ogłoszono nominacje do Nagrody Nebula 2019

LubimyCzytać
21.02.2020

Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Fantasy i Science Fiction ogłosiło finalistów nagrody Nebula. Aż dwie szanse na wygraną ma Sarah Pinsker. 

Ogłoszono nominacje do Nagrody Nebula 2019

Nagroda Nebula przyznawana jest od 1966 roku. Jej pomysłodawcą był amerykański pisarz science fiction Lloyd-Biggle Jr. Prawo głosu mają wszyscy członkowie Stowarzyszenia, których jest już ponad 1800. Nagroda przyznawana jest od początku jej historii w czterech kategoriach: powieść, opowiadanie, nowela, a także krótka forma. Podczas uroczystej gali wręczana jest również Nagroda im. Raya Bradbury'ego za Wyjątkową Prezentację Dramatyczną za scenariusz produkcji filmowej bądź telewizyjnej, Nagroda Andre Norton dla młodych twórców fantastyki oraz przyznawana od 2018 roku nagroda za scenariusz gry video. 

Reklama

Tegoroczna edycja Nebula Awards to szansa na ponowne wygrane dla wielu twórców. Wspomniana już Sarah Pinsker, nominowana w tym roku dwukrotnie: za powieść „Song for a New Day” oraz opowiadanie „The Blur in the Corner of Your Eye”, jest laureatką z 2015 roku za nowelę „Our Lady of the Open Road”. Wśród  tegorocznych finalistów w pozostałych kategoriach również znajdziemy nazwiska, które już miały okazję pojawić się w annałach Nebula Awards, jak chociażby dwukrotnego laureata nagrody (w 2002 za powieść „Amerykańscy Bogowie” i w 2003 za opowiadanie „Koralina”) Neila Gaimana, w tym roku nominowanego za scenariusz do „Ciężkich czasów”, czyli trzeciego odcinka serialu „Dobry omen”, przygotowanego na podstawie powieści Gaimana i Terry'ego Pratchetta

Nebula Awards 2020

Finaliści w kategorii powieść:

Reklama

Pełna lista nominowanych we wszystkich kategoriach dostępna jest na stronach Nebula Awards.

Ogłoszenie laureatów nastąpi 30 maja podczas SFWA Nebula Conference w Los Angeles.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody Nebula znajdziemy nazwiska najważniejszych pisarzy fantastycznych, w tym George'a R.R. Martina, Mary Robinette Kowal, Naomi Novik, Ursulę K. Le Guin czy Arthura C. Clarke'a.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2550
4
21.02.2020 09:56

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd