Dziecko z Auschwitz

Lily Graham Wydawnictwo: W.A.B. literatura piękna
The Child of Auschwitz
Maria Zawadzka-Strączek
W.A.B.
Auschwitz-Birkenau głód II wojna światowa literatura wojenna nadzieja obóz koncentracyjny odwaga relacje międzyludzkie strach śmierć terror walka o przetrwanie
The Child of Auschwitz
literatura piękna
Maria Zawadzka-Strączek

„Dziecko z Auschwitz” to książka, która idealnie wpisuje się w nurt który obecnie obserwujemy, a nasz odbiór zależy wyłącznie od nasze podejścia do niej. Warto zaznaczyć, iż ta książka jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które zostały tutaj przedstawione w bardzo łagodnej wersji.
Cała historia to tak naprawdę opowiada o przyjaźni kobiet w obozie śmierci, a tytułowe...

Nie tak mocna jak inne pozycje z tej tematyki, ale dobrze napisana, szybko się czyta. Może trochę przerysowana rzeczywistość życia w obozie, może trochę za mało w niej dramatu, ktory faktycznie się rozgrywał, ale z pewnością warta przeczytania.

"Dziecko z Auschwitz" to powieść dla ktorej inspiracją były tysiące kobiet walczących o przetrwanie w obozie zagłady.

Książka o wielkiej nadziei, miłości i cudzie w piekle na ziemi.

O silnych kobietach, które są w stanie przetrwać najgorsze rzeczy w imię miłości do swoich bliskich.

troszke za dużo " pozytywnej" fantazji, która w prawdziwym obozie nie miała prawa mieć miejsca... poza tym dosyć przyjemna lektura :)

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, czy sięgnąć po literaturę obozową, to uważam, że ta książka będzie dobrym wyborem na początek. Dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniem... Autorka "Dziecka z Auschwitz" podeszła do tematu obozowego piekła z niezwykłą delikatnością. Samo życie w obozie i okrucieństwa, które miały tam miejsce, są tutaj przedstawione w sposób drugoplanowy i jak dla...

Brakuje już chyba rzeczowników którymi można by było zatytułować książkę dodając następnie z Auschwitz. Tatuażysta, bibliotekarka, położna, anioł... Nie ma lepszych pomysłów? W tej pozycji tak naprawdę nie ma nic o dziecku. A tytuł chyba ma być kolejnym komercyjnym zagraniem dla kasy. Według mnie nic nie wnosi.
Książka niby inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Nie powala...

Książka opisuje losy kobiet,a właściwie dwóch przyjaciółek w obozie,gdzie działy się rzeczy niewyobrażalne dla człowieka. Książkę czyta o dziwo bardzo lekko,pomimo opisywanych ciężkich przeżyć,po przeczytaniu mam mały niedosyt,mam wrażenie że historia została bardzo łagodnie napisana.

Dzień dobry tym razem nie czytałam książki, ale ją słuchałam na audiobook „Dziecko z Auschwitz” Lily Graham. Pierwszy raz w ten sposób zapoznałam się z książka i troszkę przekonałam się do tego sposobu.
Czytam wiele książek z tej tematyki. Książka jest dobra, ale dla mnie trochę za łagodnie został przedstawiony koszmar obozu. Tytuł książki wprowadza w błąd bo spodziewałam...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dziecko z Auschwitz" to przepiękna historia o nadziei, miłości i cierpieniu ludzi, którzy przeżyli piekło za życia. Ukazuje ona realia, w jakich przyszło żyć kobietom więzionym w Auschwitz. Pokazuje historie prawdziwej przyjaźni, miłości i niezwykłych odruchów człowieczeństwa, przez które ludzie ryzykując własnym życiem postanawiali pomagać innym, dzielącym ich niedolę...

Od przeszło 20 lat zaczytuję się w literaturze obozowej. Bywają chwile, że już wydaje mi się, że więcej stron o ludzkich dramatach w sobie nie zmieszczę, aż nagle natrafiam na kolejny ciekawy tytuł. Książka mocno poprawna, ciekawa, trzymająca w napięciu, a co najważniejsze, oparta na faktach. O kobietach, dla kobiet. Jesteśmy silne, nawet nie wiemy jak bardzo.

Dyskusje

• 2020