rozwiń zwiń

Patronaty tygodnia (20-26.01.2020)

LubimyCzytać LubimyCzytać
20.01.2020

Czas na nowe książki, nad którymi serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny. W tym tygodniu swoje premiery mają publikacje, które po rozpoczęciu czytania trudno odłożyć. Kto nie wierzy, niech sam sprawdzi! Zarówno Harlan Coben, jak i Krzysztof A. Zajas dobrze wiedzą, jak wywołać w czytelnikach silne emocje. A tym, którzy wolą wzruszenia, polecamy najnowszą powieść Jojo Moyes.

Patronaty tygodnia (20-26.01.2020)

„O krok za daleko” Harlan Coben, tłumaczenie: Magdalena Słysz (wyd. Albatros)

Sekrety nie umierają nigdy.

Simon Greene żyje na krawędzi obłędu. Od miesięcy szuka swojej córki, Paige. Kiedy wreszcie trafia na jej ślad – namierza ją w Central Parku, gdzie ćpuni grają dla pieniędzy przy pomniku Lennona – na jego drodze staje Aaron, człowiek, przez którego uciekła. A Paige znowu znika.

Tym razem jednak Simon nie zamierza odpuścić – za wszelką cenę chce sprowadzić córkę do domu. Ale sytuacja się komplikuje…

W mieszkaniu, w którym koczowała dziewczyna, zostają znalezione zwłoki Aarona. A kiedy żona Simona, do której ktoś strzelał, walczy o życie, on musi zadać sobie pytanie – w co wplątała się ich córka? I czy to ona zabiła?

Aby znaleźć odpowiedź, Simon posunie się nawet… o krok za daleko.

„Światło w środku nocy” Jojo Moyes, tłumaczenie: Anna Grylak (wyd. Między Słowami)

Alice czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem okazuje się pomyłką. W domu rządzi teść, który książki inne niż Biblia uznaje za stratę czasu. Na dodatek plotkuje o niej całe Baileyville, tylko dlatego, że przybyła z dalekiej i równie nudnej Anglii.

Otwarcie konnej biblioteki prowadzonej przez kobiety burzy spokój miasteczka. Na jej czele staje Margery, która brzydzi się hipokryzją i, o zgrozo, ma własne zdanie na każdy temat.
Alice rusza na dzikie górskie szlaki z lekturami wzbudzającymi kontrowersje. Oliwy do ognia dolewa fakt, iż wśród kobiet zaczyna krążyć zakazana książeczka, która – jak twierdzą niektórzy – mąci im w głowach i budzi grzeszne myśli…

Choć od Margery różni ją prawie wszystko, Alice odważy się iść za głosem wolności w świecie pełnym zakazów. A dzięki przyjaźni z Fredem zrozumie, że nigdy wcześniej naprawdę nie kochała.

„Skowyt nocy” Krzysztof A. Zajas

Inspektor Andrzej Krzycki leży w szpitalu. Ledwie uszedł z życiem po zatruciu cyjanowodorem. Nie mówi i nie chodzi. W zasięgu wzroku nie ma nikogo, komu mógłby zaufać. Jego przyjaciel, podkomisarz Lucjan Bałyś, został porwany, a zdradzona żona wróciła do Krakowa. Miejscowa policja ma za dużo własnych problemów, by go wesprzeć. Sytuacja nie wygląda najlepiej, a właściwie – w ogóle nie wygląda.

Krzycki ucieka ze szpitala. Brnie przez pomorską ciemność tropem zaginionego przyjaciela, czując na karku oddech prześladowców. Po piętach depczą mu i policjanci, i lokalni mafiosi… z Dudasem na czele.

Za całe wsparcie służy mu suka Lala. Jest ścigającym i ściganym. Piekielną drogę oświetlają pulsujące czerwone światła turbin wiatrowych w akompaniamencie przeraźliwego psiego skowytu.


komentarze [6]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Anna 23.01.2020 17:46
Czytelnik

Na książkę p. Zajasa czekam z niecierpliwością

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Patriseria 22.01.2020 13:08
Czytelniczka

Czekam na Jojo Moyes :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tree 20.01.2020 13:55
Bibliotekarka

Cobena już przeczytałam. Zawiodłam się.
Czekam na Zajasa. Każda książka tego Pana to dla mnie pewniak, mam nadzieję, że i tym razem będzie to doskonały kryminał.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Książka_koc_kot 20.01.2020 18:53
Czytelniczka

A czemu się zawiodłaś? Co sknocił? Właśnie się na nowego Cobena szykowałam ...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
RAFWOLO9027 20.01.2020 10:37
Czytelnik

słabo

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 17.01.2020 15:57
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post