Sanditon

Okładka książki Sanditon
Jane AustenMarie Dobbs Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Klasyka Powieści klasyka
klasyka
Magdalena Pietrzak-Merta
Anglia miłość młoda dziewczyna

Okładka książki Mansfield Park Jane Austen, Gemma Barder
Ocena 7,6
Mansfield Park Jane Austen, Gemma ...
Okładka książki Perswazje Jane Austen, Gemma Barder
Ocena 8,2
Perswazje Jane Austen, Gemma ...

więcej Więcej

SPOILER!
Książka bardzo mnie wciągnęła. Jedyne co nie podobało mi się przez co, nie dałam 10, to te żałosne porwanie. Jednak nie byłabym sprawiedliwa oceniając całą książkę pod pryzmat tylko tego fragmentu. Przed przeczytaniem książki, obejrzałam serial. Mi właśnie bardzo się podoba, że są dwie alternatywy dalszych losów bohaterów (bo książka i serial są całkiem inne) od...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję książki Jane Austin "Sanditon" w pełnej wersji. Czy może ktoś z Was chciałby ją sprzedać?

37 stron wciąga niesamowicie. Dalej czuć już że to nie Austin. Całą książkę czegoś mi brakowało, a zakończenie nie dało tej upragnionej satysfakcji. Chyba za prosto opisana historia. J.A. zawsze zagłębiała się w opisy postaci i ich rozwój. Tutaj tego mi brakowało. Ale i tak warto przeczytać. Historia nijak ma się do nakręconego przez BBC serialu. Pokrywają się tylko...

Na półkach: , , , , , ,

Sanditon, to bardzo dobrze zapowiadająca się powieść. Mimo, że autorce nie udało się jej dokończyć, kolejny raz wciągnęła mnie fabuła.

Spostrzegawczość i przezorność głównej bohaterki Charlotty sprawiły, że zaintrygowała mnie ta historia. Również zawiły charakter Lady Denham pobudził moją wyobraźnię, a zachowanie pozostałych postaci było nieprzewidywalne.

Ciąg dalszy...

Przeczytałam jedynie część napisaną przez Jane. Wielki żal, że nie udało jej się dokończyć powieści. Zapowiadało się na coś fantastycznego i pozostało mi niestety liczyć już na swoją wyobraźnię. Co było dalej dopowiem sobie sama, "pewnej damie" podziękuję.

Nie wciągnęła mnie tak jak poprzednie książki.

Cieszę się że mogłam wreszcie przeczytać tę książkę byłam jej bardzo ciekawa. Jednak nie mogę powiedzieć ze się nią zachwyciłam, tak jak poprzednimi powieściami Jane Austen. Początek był ciekawy; interesujące postacie, zarys wydążeń.
Środek do przeczytania, choć w pewnym momencie już mi coś zaczęło nie pasować do stylu Austen, zwłaszcza fragment o lampach gazowych.
Koniec...

Opis maszyn kąpielowych jest lepszy, niż klasyka komedii slapstickowej.

A mnie się powieść bardzo podobała. Pewnie niemałą zasługę miał tu fakt, że utożsamiałam się bardzo z bohaterką. Miałam dzięki temu nadzwyczajne zrozumienie dla postępowania Charlotty :)
Mogę się zgodzić z opiniami, że to nie to samo co styl Jane, choć ja nie zauważam jakiejś rażącej różnicy. Ale też żaden ze mnie znawca, choć przeczytałam wszystkie książki Jane Austen....

Nie oceniałabym tak bardzo surowo kolejnej próby kontynuacji powieści Jane Austen. Oczywiście,ze każda jest w żadnym stopniu nieporównywalna z twórczością Austen, często nie przypomina żadnej twórczości, próbując zwrócić uwagę harleqinowskimi momentami - co tylko doprowadza do szału miłośników talentu Jane. Ale "pewna dama" jakoś sobie radzi, tylko nie ma pomysłu. Pisze,...

• Chcę w prezencie
  • Klasyka