Zwycięski koń na biegunach

Okładka książki Zwycięski koń na biegunach David Herbert Lawrence
Okładka książki Zwycięski koń na biegunach
David Herbert Lawrence Wydawnictwo: FSNZ literatura piękna
38 str. 38 min.
The rocking-horse winner
FSNZ
2011-01-01
2011-01-01
38 min.
dziecko matka wyścigi pieniądze koń na biegunach

Pieniądze szczęście dają. Z taką tezą początkowo mamy styczność. A czy tak jest zawsze? Matka boleśnie przekonuje się, że tak czasem nie jest.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Zwycięski koń na biegunach” to krótkie opowiadanie o dużym ciężarze emocjonalnym. Jest to historia w typie „Anielki” Prusa, która czytelnikowi scyzoryk w kieszeni otwiera i zostawia przykre wrażenie, że jak na fikcję, to jednak nosi w sobie niepokojące piętno realności. Jest to opowieść o tym, co się dzieje, gdy na niedorosłe barki dziecko przyjmuje dorosłą odpowiedzialność. I że presja społeczna to głupi wynalazek cywilizacji, bo jednakowoż nie wszyscy powinni być rodzicami. Moja opinia może sugerować jakiś niewyobrażalny dramat, ale ten utwór to taka proza życia wzbogacona subtelnym realizmem magicznym. Jeżeli ktoś chciałby po to opowiadanie sięgnąć w celach rozrywkowych…zdecydowanie odradzam.

• Literatura angielska
  • Obyczajowe
  • Piękna angielska: Modernizm
  • Opowiadania
  • Ebooki
  • 📌 Inne

Dodaj cytat z książki Zwycięski koń na biegunach