Bastion

Stephen King
fantastyka, fantasy, science fiction 1166 str.
THE STAND

Robert P. Lipski
Albatros
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Apokaliptyczny scenariusz zagłady ludzkości. Stworzony w laboratorium wojskowym wirus wyrywa się na wolność, i co z tego wynikło. Z nutą mrocznego fantasy. Nie mogłam się oderwać.

Przesłuchałem 34 z 64 godzin.Poddaje się bo nie wciągało mnie nawet na chwilkę.Zapisuję czas żeby ewentualnie kiedyś wrócić.Myślę że zachwyty nad ta książką są przesadzone.Lubię Kinga ale tutaj mi nie podeszło...........cdn.....

Świetna książka, zabiera sporo czasu, ale warto! King stworzył wielu bohaterów, pokazuje nam ich dylematy i często wewnętrzne przemiany.
Początkowo akcja toczy się dość powoli, natomiast punkt kulminacyjny opisany w porównaniu do reszty dość zdawkowo i szybko. Za to lekki minus.

Pierwsze 40% książki było super, ten opis plagi nawiedzającej Ziemie. Niestety im dalej w las tym ciemniej, mroczniej, smutniej no i gorzej. Wymęczyłem tą kobyłę, ale chyba zajęło mi to z 2 miesiące.

świetna

Taki duży deser lodów made by King. Długo się nim delektowałem, jednak smaki lodów były już mi wcześniej znane, ale pyszne jak zawsze. ,,Bastion" przypomina mi trochę klimatem ,,Wielki Marsz". Podoba mi się też zakończenie. Na marginesie, to postać R.F. przypomina mi postać Boba z ,,Miasteczka Twin Peaks".

Jestem rozczarowany. Pierwsze 400-500 stron bardzo dobre, ale później zrobiło się trochę nudno. Za dużo nic nie wnoszących dialogów i rozważań (trochę taka telenowela), a ten cały religijny hokus-pokus, zepsuł mi cały odbiór świata post-ap. Przez to książka rozwleczona do ponad 1100 stron (nic by nie straciła, gdyby była tak o 250-300 krótsza).

Niestety, nie wiem czemu ta książka jest uznawana za najlepsze dzieło Stephena Kinga.
Książka mimo dobrego początku i końca, przez blisko 1000 stron była bardzo nudna. Miejscami bardzo ciekawa akcja, przewlekała się z wieloma stronami nudnej akcji.

Bastion. Do książki zabierałem się adekwatnie do jej rozmiarów. To znaczy pierwszy raz usłyszałem o niej dobrych kilka lat temu, ale najpierw nie mogłem jej nigdzie dostać, później nie miałem funduszy, a jeszcze później zapomniałem, że chciałem ją przeczytać. Ostatecznie kompletnie niespodziewanie dostałem ją w prezencie urodzinowym. Przeznaczenie.

Mówią, że to najlep...

Początek ciekawy a potem 1000 stron nudy. Jak ja przez to przebrnęłam to nie wiem.

Dyskusje