Chłopiec z latawcem

literatura piękna
2018-01-01
Maria Olejniczak-Skarsgard
Maria Olejniczak-Skarsgard Afganistan przyjaźń

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony nie urzekła mnie ta historia a główny bohater sprawiał że miałam ochotę mu przywalić z drugiej jednak przyjemnie mi się to czytało a na zakończeniu łzy napłynęły mi do oczu i poczułam jakąś dziwną ulgę.
Dobra ale nie na tyle aby ją ubóstwiać.

Jejku... Przyjemnie ją czytać. Nie ma długich opisów. Fajna :)

Liczyłam na historię, która mnie wzruszy, chwyci za serce, sprawi, że nie będę mogła przestać o niej myśleć, w której tak zżyję się z bohaterami, że będzie mi szkoda się z nimi żegnać, że nie będę chciała kończyć książki. A tymczasem ostatnie sto stron przeczytałam pobieżnie, byle jak najszybciej mieć tę męczarnię za sobą. Ugh.
Główny bohater irytował mnie od początku do...

Z tą książką jest trochę tak, że albo Was urzeknie i po jej lekturze potwierdzicie że nic lepszego już dawno nie czytaliście, albo uznacie ją za dość przeciętne dzieło. Zastanawiająca jest ta polaryzacja opinii i trudno mi znaleźć jakieś racjonalne uzasadnienie.
Nie ma co ukrywać, że ja należę do tej pierwszej grupy czytelników. Historia przedstawiona przez autora rozgrywa...

Nie trafiła do mnie ta książka.
Ciężko mi się ją czytało, bohaterowie nieciekawi a historia mało ciekawa.
Jestem zaskoczona, że inni tak wysoko ją ocenili.

Wstrząsająca, przejmująca i wzruszająca opowieść o przyjaźni dwóch chłopców Amira i Hasana. Bezgraniczne oddanie, odwaga, tchórzostwo, zdrada, wyrzuty sumienia i próba odkupienia. Wszystko to na tle jakże trudnej historii Afganistanu - tej najnowszej historii zwykłych ludzi, pełnej bólu i tragedii ludzkich. Polecam gorąco.

Książka zdecydowanie do mnie nie trafiła. Główny bohater irytował mnie od pierwszej do ostatniej strony. Przedstawiona historia wydała mi się zbyt banalna, po tylu pozytywnych opiniach, które widziałam w internecie, po przeczytaniu czułam się rozczarowana.

Znakomita. Poruszajaca. Goraco polecam.

Dobra książka, ale jakoś mnie mocno nie porwała.. Historia ciekawa, ale jak dla mnie za dużo przerysowanych zwrotów akcji i zbiegów okoliczności.. Wolę książki, w których to niuanse powodują ścisk gardła i wzruszenie, a nie takie "dosadne" sytuacje jak postać małego wykorzystywanego seksualnie chłopca sieroty, zagubionego w Afganistanie, którego wujek cudem odnajduje i...

Książka mną wstrząsnęła. Polecam absolutnie każdemu.

Dyskusje

9 817