Chłopiec z latawcem

2018-01-01
Maria Olejniczak-Skarsgård
Maria Olejniczak-Skarsgard Afganistan przyjaźń

Opinie [1 018]

Autor w bardzo ciekawy sposób przybliża nam kulturę, obyczaje i wartości Afgańczyków końca XX wieku. Świetnie opisuje takie pozytywne wartości jak przyjaźń, lojalność, honor, nie stroniąc przy tym od tego co złe czyli na przykład roli kobiet w społeczeństwie.
Moim zdaniem jednak nie to jest najważniejsze w tej książce. Nie postaci z krwi i kości, nie interesująca fabuła i...

„Chłopiec z latawcem” Khaleda Hosseiniego to kolejna wstrząsająca książka, którą przeczytałam. Przyznam szczerze, że nie była wzruszająca tak bardzo jak „Tysiąc wspaniałych słońc” tego samego autora, ale równie bardzo wbija się w głowę.

Autor opowiada historię dwóch chłopców pochodzących z różnych światów, wychowujących się razem. Pierwszy - syn Afgańczyka o wysokim...

Skończyłam ze łzami w oczach. Dużo o tej historii nie mogę napisać, musicie sami wziąć tę książkę do ręki i ją przeczytać. Coś wspaniałego! Gorąco polecam!

Brak słów, żeby oddać, jak dobra jest ta powieść. Jest pełna emocji (ale nie przerysowanych), pogmatwanych losów (mimo to łatwo się czyta), ma przesłanie (silne i niebanalne). Wspaniale skomponowana, pełna zwrotów. W dodatku przybliża to, co odległe i mocno integruje z bohaterami. Jedna z najlepszych książek, jakie czytałem w życiu

Niesamowita, poruszająca historia. Afganistan do tej pory kojarzył mi się tylko z talibami, a jakoś "zapomniałem", że tam też zyją ludzie tacy jak my i których życie jest o wiele trudniejsze niż nasze codzienne "problemy".

Jest to pozycja, którą mogę polecić, chociaż w mojej ocenie autor jakby nie miał pomysłu jak zakończyć tę historię , stąd moje 8/10.

Po przeczytaniu jestem emocjonalnie zdruzgotana. Myśle, że zapamiętam tą książkę do końca życia. Bez wątpienia warta przeczytania.

Bardzo interesująca pozycja. Autor w sposób bardzo przystępny i umiejętny przybliża losy zwykłej rodziny w realiach afganskich pod koniec XX wieku.

Człowiek gdzieś tam coś zawsze z historii liznął, ale czytając te książkę można nieco bardziej wczuć się w klimat i sytuację panującą w tym kraju, w jego zwyczaje.

Pouczająca, pełna mocniejszych emocji propozycja.

Przejmująca historia o ludziach i kraju, o którym nie miałam pojęcia. Afganistan zafascynował mnie swoją tradycją i kulturą, a jednocześnie opisana historia o przyjaźni, zdradzie,winie i wielkich sercach jest uniwersalna i bardzo wciągająca. Szczerze polecam !!!!!!

Bardzo ciężko mi się tę książkę czytało. Akcja rozwleczona przez ,co momentami książka jest po prostu nudna. Na plus należy przyjąć ,że jest wiele opisów, dzięki którym czytelnik poznaje kulturę sposób myślenia Afgańczyków, jak również ich problemy ,z którymi muszą się często mierzyć takimi jak fanatyzm religijny, "surowa" tradycja, ciche przyzwolenie na przemoc wobec...

Nie czuję się rozczarowana tą książką, ale na pewno nie jest to historia, która zostanie ze mną na lata.
Bohaterowie są wykreowani przyzwoicie, podoba mi się, że główny bohater jest miejscami irytujący. Hosseini ewidentnie nie tworzy swoich bohaterów na wzór chodzących ideałów.
W książce niewątpliwie najbardziej magnetyzujący jest Afganistan, a konkretnie Kabul. Początkowo...

Dyskusje

10 378