Zapisane w kartach

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Anne Bishop Wydawnictwo: Initium Cykl: INNI (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Etched in Bone
Data 1. wydania:
2017-03-07
Emilia Skowrońska
Initium
literatura amerykańska literatura dla młodzieży fantasy magia niebezpieczeństwo podstęp ucieczka urban fantasy walka o przetrwanie walka o władzę
Etched in Bone
INNI (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Emilia Skowrońska
Inne

Oficjalne recenzje i

Człowiek największym zagrożeniem dla drugiego człowieka

[ 9 ] Link do recenzji

Jak zwykle Anne Bishop porusza ważne i głębokie tematy. Nie boi się pisać po swojemu i za to kocham tą autorkę. W tej części porusza zachowania ludzi, które nie są na tak dużą skalę jak ruch LPiNW, ale potrafią wywołać równie wiele zamętu.

Zwieńczenie (prawdopodobnie) cyklu o Dziedzińcu w Lakeside i historii jego mieszkańców. Do miasta przybywa nieoczekiwany i niewyczekiwany gość: brat porucznika Montgomery'ego. Człowiek bezwzględny, bezlitosny i pozbawiony jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego. Ta zdemoralizowana jednostka burzy, już w miarę poukładane, życie naszych bohaterów. A oni sami muszą sprawić, żeby...

Doszłam do końca historii Innych i pionierki Meg. Koniec, który mnie nie zachwycił i nie odpowiedział na moje pytania. Uwielbiam tą serię i tę autorkę, lecz zakończenie mnie rozczarowało. Liczyłam na rozwinięcie się romansu między Meg i Simonem, jakiegoś wielkiego BUM, a tu wszystko poszło gładko, choć nie obyło się bez kłopotów. Tytuł jaki ma piąty tom serii Inni, to...

W końcu! Meg i Simon są razem!! Moim zdaniem jedna z lepszych części. Czytało się szybko i historia była równie ciekawa. Ludzkie stado powoli się rozrasta, tak samo jak grono wielbicieli Meg ( i jej ciasteczek). Brat porucznika był bardzo ciekawa postacią, złą i sprawiającą mnóstwo kłopotów ale jednak w jakiś sposób intrygująca.

Znacie to uczucie, gdy rozpoczynacie nową serię i pierwszy tom, mimo że nie wybitny, zapowiada dobrą zabawę? A im dalej tym gorzej, tym więcej powtórzeń, więcej uczucia irytacji oraz zawiedzenia? Tak właśnie przedstawia się seria o Innych.
Nie spodziewałam się, że z taką ulgą będę kończyła tę historię. Zmęczyła mnie ona pomimo początkowego zainteresowania. Główna bohaterka...

Fabuła w moim odczuciu bardzo długo się rozkręcała i tak ostatnie 100 stron przeczytałam "jednym tchem", a wcześniej bardzo dłużyło mi się czytanie.

Początek książki uznaję za średni, rozwinięcie dobre, a zakończenie satysfakcjonujące.

1982

Niezmiennie mnie fascynuje.

Anne Bishop ma szczególny talent do tworzenia naprawdę odrażających czarnych charakterów, a tym razem przeszła samą siebie - w porównaniu do Jimmy'ego Montgomery z tego tomu Azja Crane, która tak mnie irytowała w tomie pierwszym, była wręcz czarującą osobą. Ja rozumiem, że "ten zły" jest potrzebny do napędzania akcji do przodu, ale mimo to trudno mi było czytać rozdziały, w...

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobre zakończenie.
Po słabym 4 tomie, ten odznacza się szybką akcją, niebezpieczeństwem i tym co najbardziej lubię w Innych. Nie było tu już tego durnego ruchu Ludzie Nade i Ponad Wszystko, a skupialiśmy się na sprawach związanymi z Dziecińcem. Osobiście uważam to za plus.

Relacja Simona i Meg jak zwykle słodka <3. Chociaż bardzo żałuję, że było jej tak mało. :(
W...

Seria w którą chce się jak najszybciej skończyć, dowiedzieć się jak autor zaplanuje losy bohaterów, a jednocześnie nie chce się jej skończyć, bo lektura jest mega przyjemnością. Tak bym powiedziała. Ale jak zawsze musi nadejść ten koniec. Powiedziałabym, że jeśli uznać, że to zakończenie przygód bohaterów z Lakeside, to nie jestem usatysfakcjonowana w 100%. Wiadomo, że...

Dyskusje

• Fantastyka