Historia moich zębów

Valeria Luiselli Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Don Kichot i Sancho Pansa literatura piękna
La historia de mis dientes
2017-08-30
2013-01-01
Tomasz Pindel
W.A.B.
celebryci ironia kolekcjoner licytacja literatura amerykańska manipulacja pisarz wspomnienia współczesna obyczajowość współczesność
La historia de mis dientes
W.A.B.
literatura piękna
2017-08-30
Tomasz Pindel
Don Kichot i Sancho Pansa
Inne

Dziwna, oryginalna i zupełnie inna niż oczekiwałam.

Początek intrygujący, zaciekawił mnie, niestety dalsza część była o wiele gorsza. Historia życia opisana skrótowo w książce na jedno popołudnie. Zmyślone opisy przedmiotów czytałam pobieżnie bądź wcale bo były nudne, jak i całą książka. Można by doszukiwać się jakiejś głębszej myśli, ale ja chyba nie mam na to ochoty.

Szosa a tak naprawę Gustavo Sánchez zajmował się w życiu wieloma rzeczami, ale zawsze fascynowała go zbieractwo. Jego życie kręci się wokół zębów, urodził się on z czterema zębami co jest niespotkane. Gdy jest już dorosły nie jest zadowolony ze stanu swojego uzębienia, dlatego chce uzbierać pieniądze, aby zafundować sobie nowy uśmiech. Podróże i kolekcjonerstwo są jego...

Nie wiem czy jest to bardzo dobra książka, ale z czystym sumieniem można powiedzieć że bardzo oryginalna. Nie spotkałam się wcześniej z podobnym "projektem".

Osobliwa :O

Krótka, zabawna, wiele nawiązań do innych pisarzy, taka zabawa. Dla mnie dobra rozrywka.

"Historię moich zębów" kupiła ze względu na tytuł, nie czytając recenzji - lubię, gdy książka jest dla mnie totalną niespodzianką. Po przeczytaniu połowy odłożyłam ją na chwilę (co też o czymś świadczy), ale dzisiejsze popołudnie upłynęło mi na doczytaniu reszty. To moje pierwsze zdarzenia z literaturą wiążącą się korzeniami z Meksykiem.
Jest ona .. dziwna. Coś dla...

Książka o intrygującym tytule, równie intrygującym opisie okładkowym okazała się koszmarna. Jednak jej koszmarność nie ma tu pejoratywnego znaczenia tak do końca; dotyczy raczej tematyki, choćby dlatego, że gdyby przeciętny człowiek podstawił siebie w miejsce głównego bohatera, któremu nieustannie, od samych narodzin towarzyszy większy lub mniejszy problem z uzębieniem,...

Człowiek, który kupił zęby Marylin Monroe

Skonstruowana z barokowym rozmachem i błyskotliwą językową inwencją powieść w karkołomny, ale brawurowy sposób łączy ogień z wodą – czystą formę ze społecznym i politycznym zaangażowaniem.

Eksperymentalny utwór Valerii Liuiselli ma frapującą genezę. Powstał jako tekst do katalogu wystawy „Myśliwy i fabryka” w meksykańskim Museo...

Co jest cenniejsze: przedmiot, czy związane z nim historie? No właśnie. :) Oto Szosy sposób na życie: aukcje paraboliczne, eliptyczne, alegoryczne. Ważniejsze od licytowanych przedmiotów są towarzyszące im, na ogół absurdalne historie. Nie będące kłamstwem, a jedynie "poszerzaniem prawdy". Bardzo misię to poszerzanie. :)

• 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Z biblioteki
  • Don Kichot
  • Meksyk

Dodaj cytat z książki Historia moich zębów