Virion. Wyrocznia

Okładka książki Virion. Wyrocznia
Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Imperium Achai (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Imperium Achai (tom 1)
Fabryka Słów
2017-10-11
2017-10-11
Achaja fantasy

Tak na początku polecam Wam audiobooka dostępnego w Audioteka.pl jest to jeden z tych pełnych książek czytanych. To znaczy z dużą ilość lektorów, efektami tła i tym podobne. Tak aby ułatwić Wam poszukiwania szukajcie w "Superprodukcjach", niby trwa około piętnaście godzin ale jest to tak przyjemne, że nawet nie czuje się kiedy poszczególne godziny mijają.
Tutaj poznajemy historię Viriona i to od samego początku. Książka ciekawa i będę musiał kolejne tomy tej serii wrzucić wyżej na liście "chcę przeczytać/wysłuchać", sama książka jest świetną powieścią przygodową i pełna różnych wątków. Z czego sam wątek Viriona nie jest wcale wyżej niż inne. Tak naprawdę to jest tam kilka różnych wątków które spokojnie mogłyby mieć własne serie.
Przed lekturą powinniście jednak pamiętać iż mimo, że książka jest w świecie Achai dzieje się czasowo przed nią w czasach gdy Cesarstwo Luan jeszcze istniało w najlepsze a wszystkie inne państwa były nazywane słabymi i bez znaczenia. Polecam Wam tę książkę a czy całą serię, to jeszcze nie wiem, może kiedyś po wysłuchaniu całej serii napiszę kilka słówek ale to naprawdę bardzo niewiele i nie wiem czy będę w ogóle wiedział co napisać.

Zapraszam na mego bloga:

Książki słuchałem w serwisie Audioteka.pl

Tutaj poznajemy...

Klasyczny Ziemiański w uniwersum Achai. Wszystkie rzeczy, które mnie irytowały tam, są i tu ;) Ale generalnie dobra historia :) Świetny zabieg z pokazywaniem tych samych wydarzeń oczami niedoświadczonego uciekiniera i doświadczonych niewolników.

Dobra pozycja, choć moim zdaniem pierwsza i siódma część są najsłabsze z serii

Dobra pozycja, choć moim zdaniem pierwsza i siódma część są najsłabsze z serii

Miejscami trochę nudzi, ale audiobook jest bardzo dobrze zrobiony, polecam

Miejscami trochę nudzi, ale audiobook jest bardzo dobrze zrobiony, polecam

Książka długo się rozkręca ale warto przeczytać by poznać tego któremu pisane jest natchnienie.

Ten kto czytał Achaje doskonale wie kim jest tytułowy Virion, a Ci którzy go jeszcze nie znają będą mieli świetny wstęp do tej znakomitej trylogii.

Gdy skończyłem Achaje, rzuciłem się na "Pomnik cesarzowej Achai" ale to nie było już to samo (nie było gorsze, ale było inne). Trochę musiałem poczekać ale nareszcie jest, historia w tym samym stylu, który tak polubiłem.

Tę opinię piszę będąc już po paru tomach. I na prawdę jest wspaniale wrócić do tego świata. Obserwować jak rozwija się Virion, jakie przeciwności spotykają go nie tylko ze strony losu ale i wrogów i to jak sobie z tym radzi. To jak staje się szermierzem natchnionym i okazuje się że to nie wystarczy by wszystkiemu podołać. Do tego dochodzą rozgrywki polityczne, walka wywiadu wewnętrznego z wrogiem cesarstwa, magia, która jest tajemnicą także dla czytelnika. To wszystko sprawia że strony przerzucacsz jakbyś się wachlował w upalny dzień i chłoniesz całą tę historię.

Jeśli zamierzasz kupić tę książkę to szykuj na regale przynajmniej metr miejsca, ta seria jest już długa, jeszcze się nie skończyła, a gwarantuje Ci że na Virionie nie skończysz ;)

Tę...

Bardzo ciężko było mi się zabrać do tej książki. Sięgnęłam po nią z polecenia, ale Fantastyka, jeszcze w starożytności to totalnie nie mój klimat.
Zaczynałam i odkladalam. Ale jak już się zabrałam to wystarczył jeden dzień na poznanie historii Viriona.
Główny bohater- wyróżniający się inteligencja,ponad przeciętnym słuchem. Syn bogatego,sprytnego kupca. Jednego popołudnia traci wszystko i zostaje oskarżony o wielokrotne morderstwa. Historia mogłaby się zakończyć samobójstwem, jednak spotyka na swej drodze mityczne/fantastyczne osoby dzięki którym znajduje w sobie siłę i wiarę w lepsze życie.

Akcja powieści to czasy, w których tylko zamożni chłopcy otrzymywali wykształcenie- zarówno w piśmie jak i szermierce....

Historia nieprawdopdobna w swej prostocie podana bezposrednim, pełnym humoru językiem. Lekka i przyjemna.

Świetny audiobook

Świetny audiobook