Powtórka

Patronat LC
Marcel Woźniak Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Leon Brodzki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
kryminał literatura polska polski kryminał seryjny zabójca śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Leon Brodzki (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2017-06-14

Okładka książki Stulecie kryminału Sebastian Imielski, Ryszard Ćwirlej, Rafał Lewandowski, Wojciech Chmielarz, Rafał Pawlak, Robert Małecki, Marcel Woźniak, Stefan Weisbrodt, Anna Bińkowska, Ewa Spławska, Grzegorz Skorupski, Margota Kott
7,0
Stulecie krymi... Sebastian Imielski,...
Okładka książki Balladyna Łukasz Orbitowski, Gaja Grzegorzewska, Małgorzata Rogala, Robert Małecki, Marek Stelar, Alek Rogoziński, Marcel Woźniak, Max Czornyj
6,6
Balladyna Łukasz Orbitowski,&...
Okładka książki Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak
6,3
Tysiąc obsesji Gabriela Gargaś, Ma...
Okładka książki Pocisk, nr 17/18 maj/czerwiec 2018 Marcel Woźniak, Michał Frąckiewicz, Bartłomiej Fitas
10,0
Pocisk, nr 17/... Marcel Woźniak, Mic...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Człowiek ze skazą

14 Link do recenzji

Jeszcze trochę brakuje do dobrej, ale nie było zle. ;)

Kryminał i mój ukochany Toruń - czy może być coś lepszego? Fajna książka.

Rzadko piszę jakieś swoje opinie i spostrzeżenia, ale w drodze wyjątku, to zrobię. Nie rozumiem jak można ten kryminał ocenić na 1?Ktoś tu chyba czegoś nie rozumie i lepiej żeby zmienił gatunek. Choć może momentami akcja jest "przerysowana " to cała konstrukcja tej książki bardzo dobra i fajnie się czyta.

Zwyczajowo nie dzielę się z Wami wrażeniami po wysłuchaniu audiobooków (nie liczę ich jako przeczytanych książek), ale tym razem muszę zrobić wyjątek. Dla Leona Brodzkiego - warto to uczynić. Obiecałam sobie po przeczytaniu opowiadania z "Stulecia Kryminału", że sięgnę po książki autora.Tak się też stało.
Detektyw Leon spokojnie egzystuje sobie na emeryturze. Do czasu, gdy...

Książka pełna absurdów, a poza tym kiepsko napisana. Autor postanowił napisać kryminał, ok. Ale po co przy tym rzuca się na stosowanie porównań stylizowanych na poetyckie. Ani to trafione, ani umiejętne. Nuży i wkurza.

Dawno nie czytałam tak słabej książki. Dziwne, że uznane wydawnictwo zdecydowało się na jej wydanie. Ewidentna wpadka.

Książka bardzo słaba. Fabuła pełna absurdów, język polsko-podobny. Jeśli tę pozycję tknął ją jakiś redaktor, to był najprawdopodobniej naćpany

Zapożyczając od Kazika - Ta książka jest tak zła i beznadziejna, że pękają oczy. Właściwie to miałem wrażenie, iż wydanie jej to zgrywa wydawcy i redakcji. Takie badanie - ile żenady jest w stanie łyknąć czytelnik. Wygląda na to, że dużo, bo autor naskrobał kontynuację. Dla mnie to znakomity materiał na wszelkiego rodzaju warsztaty pisarskie. Powinien działać jak szczepionka.

2016, Toruń, z firmamentu lokalnej policji zlatuje jej najjaśniejsza gwiazda, komisarz Brodzki, as w rękawie munduru, bulterier, wściekły byk, Tommy Lee Jones w „Ściganym” – czas na zasłużoną emeryturę i dyplom za wzorową służbę. Brodzki planuje wolny czas przeznaczyć na odbudowywanie relacji rodzinnych, gdy wtem!, zostaje nielegalnie przywrócony na służbę i oddelegowany do...

Słaba pozycja. Zbyt długie opisy nieistotnych rzeczy przez co długimi fragmentami książka jest po prostu nudna.
Dalej będzie spojler...
...
Jednym z nielicznych dobrych akcentów jest scena pościgu choć i tutaj autor trochę popłynął. Otóż nysę goni tu fiat 125p - scena jak z lat 80-tych rozgrywana w drugiej dekadzie XXI w. ?
Komendant policji w środku akcji...

Dyskusje

• 2018