Niebezpieczna gra

Okładka książki Niebezpieczna gra Joanna Opiat-Bojarska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Niebezpieczna gra
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Aleksandra Wilk (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Aleksandra Wilk (tom 2)
Czwarta Strona
2016-11-09
2016-11-09
literatura polska

Leć za ważką!

Kolejny ciekawy kryminał tej autorki. Już sięgam po trzeci tom.

Kolejny ciekawy kryminał tej autorki. Już sięgam po trzeci tom.

Naprawdę ciekawa, dużo lepsza niż pierwsza część. Główna bohaterka nareszcie ogarnięta i ciekawe elementy jej przeszłości.

"Niebezpieczna gra" to ciąg dalszy losów Aleksandry Wilk, która tym razem, specjalnie na prośbę przyjaciela z dawnych lat przyjeżdża do Łodzi - miasta mocno związanego z latami jej młodości. To tam uciekła z domu, tam poznawała nowych ludzi i zupełnie inne życie.

Po latach Aleksandra wraca, jednak zupełnie nie spodziewa się tego, co ją czeka w tym mieście. Mężczyzna po wypadku, w sprawie którego pojawia się w Łodzi, okazuje się wcale nie taki obcy, a cały pobyt bohaterki staje się niebezpieczny.

Fabuła książki, podobnie jak poprzednia cześć, jest bardzo ciekawa, wciąga, bawi i relaksuje. Czyta się z dużą przyjemnością i trudno się oderwać chociaż na chwilę.

Książka „Niebezpieczna gra” autorstwa Joanny Opiat-Bojarskiej to moje kolejne spotkanie i druga część cyklu z Aleksandrą Wilk.
Tym razem nasza bohaterka opuszcza Poznań i wyjeżdża do miasta Łodzi. Wszystko to za sprawą pacjenta z amnezją, który został przywieziony do szpitala z wypadku. „Opuchnięty” jedynie co powtarza to to, że będzie rozmawiał z Aleksandrą Chmielewską. Chmielewska to nazwisko panieńskie Aleksandry Wilk. Kim jest tajemniczy „opuchnięty” i skąd zna Olkę?
W Łodzi poznajemy także policjantkę Urszulę Zimińską, która zajmuje się niewyjaśnionym morderstwem sprzed lat. Znana aktorka została uduszona we wlanym domu. Tropy, które bada Zimińska wielokrotnie prowadzą ją tam, gdzie akurat przebywa Aleksandra Wilk. Przypadek? Czy może pacjent z amnezją w jakiś sposób się wiąże ze sprawą przed lat?
Aleksandra mogła sobie pozwolić na wycieczką do Łodzi ponieważ jej dzieci przebywały akurat na obozie, ale nie martwcie się jej szwagierka nie zrezygnowała z walki o jej dzieci. My za to możemy poznać przeszłość naszej bohaterki i dowiedzieć się dlaczego Olka już kiedyś była w Łodzi.
„Niebezpieczna gra” wciąga jeszcze bardziej niż poprzednia część.

Od ostatniej przeczytanej przeze mnie książki autorstwa Joanny Opiat-Bojarskiej, minęło trochę czasu, więc czas nadrobić zaległości.
"Niebezpieczna gra" to drugi tom z psycholog Aleksandrą Wilk, kobietą ambitną , która przeszła swoje prywatne piekło w poprzedniej części. Teraz jest znacznie silniejsza.
Fabuła opiera się na dwóch podstawowych elementach- tajemniczego pacjenta szpitala, który uległ wypadkowi i zupełnie nic nie pamięta oraz na niewyjaśnionych morderstwach samotnych starszych kobiet z przeszłości. Z początku te dwa wątki wydają się zupełnie niespójne, ale jak to bywa, powoli odkrywamy ich połączenia.
Niestety, cała akcja , jak dla mnie, wlecze się zbyt monotonnie. Zabrakło mi adrenaliny, ekscytacji i jakiegoś mocnego uderzenia. Nie pomogli także bohaterowie- w moich oczach okazali się mało charyzmatyczni, zaś sama pani psycholog powinna być ostrożniejsza.
Czytając tę powieść, nie czułam fascynacji, jak przy innych dziełach tejże autorki, lecz nie zamierzam poprzestać i niebawem z czystej ciekawości sięgną po tom nr 3.

Fabuła opiera się na dwóch podstawowych elementach- tajemniczego...

Książka niezbyt mnie zachwyciła. Niby czyta się ją szybko, dialogi nie męczą, fabuła też nie jest strasznie skomplikowana, ale bardzo irytowała mnie postać Aleksandry Wilk. Niestety nie polubiłam jej. Może to dlatego, że nie czytałam pierwszej części i nie potrafiłam się zgrać z główną bohaterką?
A postać Urszuli bardzo przypomina mi inną policjantkę, z małej miejscowości o nazwie Lipowo.
Daję 6*

Niesamowita , zwrotna akcja. I bardzo polubilam Urszulę, do której na początku nie mogłam się przekonać. Ale polecam!

Najlepsza z całej serii. Mało realistyczna, ale wciągająca fabuła.

Najlepsza z całej serii. Mało realistyczna, ale wciągająca fabuła.

Rozczarowanie - denna i chaotyczna fabuła, irytujący i bezbarwni bohaterowie. Czytało się szybko i to chyba jej jedyny plus, bo samo czytanie jej było męczące :/

Nawet motyle w pewnym momencie przestają machać skrzydłami.

Nawet motyle w pewnym momencie przestają machać skrzydłami.

• Kryminał
  • Przeczytane 2017