Niebezpieczna gra

Okładka książki Niebezpieczna gra Joanna Opiat-Bojarska Patronat LC
Okładka książki Niebezpieczna gra
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Aleksandra Wilk (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Leć za ważką!

181 2 48

Niesamowita , zwrotna akcja. I bardzo polubilam Urszulę, do której na początku nie mogłam się przekonać. Ale polecam!

Najlepsza z całej serii. Mało realistyczna, ale wciągająca fabuła.

Najlepsza z całej serii. Mało realistyczna, ale wciągająca fabuła.

Rozczarowanie - denna i chaotyczna fabuła, irytujący i bezbarwni bohaterowie. Czytało się szybko i to chyba jej jedyny plus, bo samo czytanie jej było męczące :/

Nawet motyle w pewnym momencie przestają machać skrzydłami.

Nawet motyle w pewnym momencie przestają machać skrzydłami.

Czytałam pierwszą i trzecią cześć i nie bardzo byłam nimi zachwycona, ale ta część całkiem dobrze wyszła i stanowi niezłą rozrywkę. Choć stopień prawdopodobieństwa jest znikomy, nie przeszkodziło mi to we wczuciu się w główną bohaterkę i przeżywaniu jej perypetii.

To druga część losów psycholog Aleksandry Wilk. Przyznam od razu, że podobała mi się bardziej od pierwszej części. Jakoś od samego początku "poczułam" historię i nie zawiodłam się.

Tym razem większa część akcji toczy się w Łodzi, a nie jak dotychczas w Poznaniu. Młody mężczyzna po wypadku trafia do szpitala i nic nie pamięta. Lekarze podejrzewają amnezję. Imię i nazwisko panieńskie Oli to jedyne co konkretnie i pewnie wymawia.

Tak się składa, że lekarz mężczyzny to dawny znajomy Pani Psycholog. Namawia ją do przyjazdu do Łodzi, podejrzewając że poszkodowany dzięki temu zdoła sobie coś przypomnieć.

Aleksandra jak to ona, nie spocznie dopóki nie rozwikła wszystkich tajemnic. A po jej przybyciu do szpitala rusza lawina wydarzeń. Ola miała tylko skonsultować pacjenta, a tymczasem wkręca się w historię, która swój początek miała niemal 20 lat temu.

Okazuje się, że pani psycholog jest istotną częścią całej układanki. Łączy siły z miejscową policjantką i postanawia doprowadzić sprawy do końca i rozwikłać wszystkie zagadki.

Cieszę się, że nie odpuściłam tej serii po pierwszej części. Tutaj dużo się działo, nie było nudy. Wątki teraźniejsze łączyły się z tymi przeszłości. Na plus przedstawienie fabuły w postaci dni, gdzie całą akcja zajęła zaledwie ich kilka, ale była szczegółowo opisana. Ola Wilk znowu nie zawiodła i doprowadziła sprawę do końca, mimo że nie było łatwo i nie obeszło się bez nieplanowanych zwrotów akcji.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Drugi tom przygód Aleksandry Wilk za mną. Tym razem również poszło błyskawicznie. Co tu dużo pisać:) Główna bohaterka ma ciekawe życie:) W komentarzach na lubimyczytac.pl możemy spotkać dużo opinii, że pierwsze 200 stron, jest nudne, że się ciągnie itp. Ja absolutnie tego nie potwierdzam .Mnie ta historia wciągnęła od początku i z największą przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Druga część cyklu z Panią psycholog Aleksandrą Wilk. Pewnego dnia nasza bohaterka odbiera telefon od znajomego lekarza z Łodzi, który prosi ją o pomoc. Do tamtejszego szpitala w ciężkim stanie trafia mężczyzna, który nie wie jak się nazywa, ale za to powtarza w kółko: Aleksandra Chmielewska. Aleksandra decyduje się pomóc znajomemu lekarzowi i jedzie do Łodzi. Tam po pewnym czasie okazuje się, że owy mężczyzna jest jej znajomym sprzed lat, którego poznała na skłocie. W tym samym czasie policjantka Urszula próbuje rozwiązać sprawę zabójstwa sprzed laty. Legendarna aktorka została brutalnie zabita we własnym domu, a mordercy nie odnaleziono i ten wciąż jest na wolności. Początek książki zapowiadał się dość nudno, ale bardzo szybko okazało się, że obie sprawy są ze sobą powiązane.

Nie rozumiem popularności tak słabo, jak ta, napisanych książek.

Nie rozumiem popularności tak słabo, jak ta, napisanych książek.