Psychologia sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy

Okładka książki Psychologia sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy
Mateusz Grzesiak Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
Helion
2016-04-21
2016-04-21

Mam 20 lat doświadczenia w sprzedaży i muszę przyznać, że to bardzo słaba książka. Większość to rzeczy, które przewijają się od lat w literaturze "handlowej". Nie ma tu żadnych rewelacyjnych odkryć i zdecydowanie czuć małą ilość życiowego doświadczenia autora w sprzedaży. Poruszane przykłady są sztuczne i mocno "wyreżyserowane". Polecam tylko jako jedną z wielu książek na polskim rynku.

Książka Mateusza Grzesiaka stwierdza wiele faktów, jakimi karmią na szkoleniach sprzedażowych trenerzy sprzedaży. Nic odkrywczego się nie dowiedziałem. Było to raczej ugruntowanie mojej wiedzy zdobytej na szkoleniach i znanych z innych książek z zakresu sprzedaży. Dla początkującego sprzedawcy z pewnością byłaby lepszą pozycją do przeczytania.

Jak na początek ze sprzedażą, książka dobra. Niekiedy mnie nużyła i się dłużyła, ale to za pewno dlatego, że dopiero zaczynam wchodzić w świat sprzedaży. Dużo jest tu przykładów, które pomagają wyobrazić sobie sytuację. Książka krótka dość, którą szybko się czyta. Pozycja ogólnie dobra.

Pozdrawiam!

Pozdrawiam!

Psychologia sprzedaży – Mateusz Grzesiak

No i doktor Grzesiak po raz trzeci. Być może do trzech razy sztuka, bo to najlepsza z jego książek, które do tej pory czytałem. Po raz pierwszy uwierzyłem, że wiedza, którą – nomen omen – sprzedaje Mateusz, wypływa z niego i w pełni jest efektem jego pracy i doświadczenia.

Wbrew pozorom, sprzedawcą jest każdy z nas. Nawet jeśli nie zarabiasz na handlu, to sprzedajesz swoją wiedzę jako nauczyciel, sprzedajesz swoje zalety jako kandydat na randkę lub podczas rozmowy o pracę. W tej materii bardzo się z autorem zgadzam.

Dalej jest już bardzo branżowo i odczuwam, że treść skierowana jest jednak do osób zajmujących się sprzedażą w tradycyjnym, komercyjnym znaczeniu. Autorski model MasterSales, elementy prezentacji produktu, budowania wizerunku, relacji, socjotechniki. Zwięźle, rzeczowo i przystępnie opisany poradnik.

PLUS: coś bardzo ciekawego wyklarowało mi się po przerobieniu trzech książek Mateusza Grzesiaka. Odczuwam między wierszami, że jest on bardzo świadomym człowiekiem postępu. Że wyszedł ze schematu Polaka – Cebulaka i wierzy, że sukces to nie gra o sumie zerowej, bo bogatszy, mądrzejszy, bardziej świadomy sąsiad to lepsze społeczeństwo i lepszy świat dla nas i naszych dzieci. Chwała mu za to!

Psychologia sprzedaży – Mateusz Grzesiak

Wbrew pozorom, sprzedawcą jest każdy z nas. Nawet jeśli...

W książce zawarte są wszystkie podstawowe informacje, jakie powinien nabyć każdy sprzedawca na swojej zawodowej drodze.
Zdecydowanie polecę ją, każdemu kto w sprzedaży stawia pierwsze kroki i potrzebuje praktycznych wskazówek. Dla osób z większym doświadczeniem, będzie odświeżeniem wiedzy i da szanse na analizę swoich zachowań przy codziennym kontaktowa klientami. To co ważne, Grzesiak mówi o badaniu potrzeb klienta jako o najważniejszej umiejętności sprzedażowej w dzisiejszych czasach, a pod tym podpisuje się w 100%.

Nawijanie ...

Nawijanie ...

Co jest ważniejsze kasa czy honor?

Co jest ważniejsze kasa czy honor?

Zarabianie to jeden z warunków udanego życia. Tym bardziej cieszyłam się na tę książkę jak małe dziecko. Przeczytałam w całą noc!

Książka nie jest zła choć doświadczeni handlowcy nie dowiedzą się z niej niczego więcej niż to co już wiedzą (albo przynajmniej powinni wiedzieć). Dla mnie to był przerywnik i przeczytany z czystej ciekawości. Raczej dla początkujących handlowców.

Lektura przedstawia dość archaiczne podstawy działań handlowych, jednakże dla początkujących osób, które chcą się dowiedzieć coś więcej o tym segmencie będzie ciekawym startem i podstawą do dalszej ścieżki edukacyjnej,

Dodaj cytat z książki Psychologia sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy