Ślub z klasą

Sonia Draga
2016-06-16
2016-06-16
Joanna Przybyła-Piątek

Jest to dobra książka, ale nie jakaś wybitna. Sięgnęłam po nią, bo interesuje mnie tematyka ślubna, lubię otoczkę romantyzmu oraz podglądać cały proces przygotowań do tego wielkiego dnia. Jeśli i Ty lubisz czytać taki rodzaj książek, to jak najbardziej możesz po nią sięgnąć :)

Uff, nareszcie dobrnęłam do końca... To trzecia powieść tej autorki, jaką przeczytałam i ostatnia (no może jak nie będzie co czytać...).
Jest coś w stylu pisarskim K. Fforde co powoduje, że jej książki są takie "grzeczniutkie". Żeby nie być źle zrozumianą - ja nie lubię wulgarności, jestem fanką literatury kobiecej oraz wszystkiego, co można określić jako "lekkie, łatwe i przyjemne", ale - właśnie o to chodzi - Fforde jest za grzeczna nawet dla mnie i przez to nudna. W jednej z wcześniejszych recenzji zostało użyte określenie "poprawność" i zgadzam się z nim.

Odnosząc się już tylko do tej konkretnej książki: jest przewidywalna i nierealistyczna (chociaż czego innego oczekiwać po romansie...?). Trzy główne bohaterki błyskawicznie po zapoznaniu się zostają bliskimi przyjaciółkami, zakładają wspólny biznes, pomaga im w tym cała społeczność lokalna. Okazuje się, że każda z nich ma niesamowite talenty do różnych rzeczy: a to jedna robi świetny ślubny makijaż, a to druga zaczyna szyć genialne suknie ślubne, choć wcześniej tylko naszywała łaty na portki, a to trzecia - do tej pory księgowa - odkrywa, że jest urodzoną właścicielką pensjonatu. A jak już one czegoś nie mają, nie umieją, to zaraz znajduje się ktoś w pobliżu, kto to zapewni. I oczywiście wszystkie trzy znajdują miłość i świetny seks. Sielanka, raj na ziemi.
Zastanawia mnie też, dlaczego autorka - pani w wielu senioralnym, jako główne bohaterki swych powieści notorycznie umieszcza osoby młode: dwudziesto-, trzydziestolatki...

Naprawdę wspaniała książka. Uwielbiam czytać takie powieści. Świetna atmosfera do przygotowania przed ślubem. Cała powieść jest bardzo przyjemna i romantyczna.
Polecam

Polecam

Beth, Lindy i Rachel poznają się w małym miasteczku pod Londynem, gdzie postanawiają założyć razem firmę organizującą przyjęcia weselne, przy okazji odnajdują nieoczekiwanie miłość.
Ciepła, wzruszająca i pięknie napisana opowieść. Polecam miłośniczkom romansów i nie tylko.

Książka bardzo lekka, przyjemna, szybko się czyta. Dosyć prosta fabuła, jak dla mnie nieco przewidywalna.

Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem, to nazwałabym ją poprawną. Poprawnie skonstruowana fabuła, poprawnie wykreowani bohaterowie, napisana poprawnym językiem. Nie jest to książka zła, ale nie jest też zachwycająca. Prawdopodobnie szybko o niej zapomnę. Niestety nie mogę powiedzieć, że była wciągająca - w każdej chwili (na początku, na końcu i w środku rozdziału) mogłam odłożyć ją bez żalu. "Ślub z klasą" jest też powieścią przewidywalną - a bardzo tego nie lubię.
Powieść nie zmusiła mnie do refleksji, ale nie uważam czasu z nią spędzonego za zmarnowany.

Takie sobie. Lekkie czytadło. Liczyłam na więcej.

Takie sobie. Lekkie czytadło. Liczyłam na więcej.

Nudna

Nudna

Kobiece czytadełka są różne. Te, które nas bawią, skłaniają do refleksji, pochłaniają bez reszty, te ambitne bardziej i te trochę mniej. Są też takie, które czytasz, czytasz... i czytasz. I nie robią na Tobie większego wrażenia. Taki właśnie był "Ślub z klasą". Czytasz w wolnej chwili i odrywasz się od tej książki bez większego problemu.

Sama fabuła nie była zła i ogólnie - nie jest to zła książka, ale do ambitnych nie należy. Trzy kobiety, mieszkające w niewielkiej miejscowości, pragną rozpocząć życie od nowa. Spotykają się przypadkiem i przez jeszcze większy przypadek zakładają wspólną firmę. Choć właściwie należałoby określić, że organizują wspólnie czyjś ślub.

Sympatyczne bohaterki, choć w życiu czasem mają pod górkę, z pomocą swoich adoratorów oraz lokalnej społeczności, dokonują rzeczy niełatwych i przy tym zjawiskowych. Pokazują, że razem można więcej.

Lekka lektura na długie wieczory. I tyle.

Sama fabuła nie była zła i ogólnie...

Historia trzech samotnych kobiet spragnionych miłości, ciepła i szczęścia.
Trzy różne historie, a takie samo zakończenie.
Beth jest studentką, matka nie zgodziła się na wymarzony kierunek studiów swojej córki, ponieważ już usnuła plany na jej przyszłość. Dziewczyna buntuje się i wyjeżdża z rodzinnego miasta. Tera mieszka sama w małym domku na obrzeżach miasta mając za sąsiadów wysokie drzewa. Od zawsze przyciągała mężczyzn, którzy albo nie potrafili dotrzymać wierności, albo nie chcieli związku.
Po drodze do miasta spotyka trochę starszą od siebie kobietę. Bardzo spontaniczna, wesoła i patrząca na świat trzeźwymi oczyma.
Lindy już w bardzo młodym wieku urodziła dwójkę dzieci i szybko wyszła za mąż. Niestety związek nie potrwał długo, a prawdziwa miłość jej życia wyjechała za granicę. Obecnie mieszka z dwójką małych urwisów sama, czasem ma do pomocy matkę i ojca.
Obie kobiety razem podążają do najstarszej z nich – Rachel. Jest to kobieta ułożona, ustatkowana finansowo i nieskazitelnie „biała” co łączy się z jej obsesją.
Po rozwodzie, bezdzietna, ale teraz o wiele szczęśliwsza.
Razem spotykają się i angażują w odnowienie zabytkowej sali. Wszystkie mają jakieś obowiązki, dla których poświęcają cały wolny czas.
Z powodu braku dofinansowania, trójka zaradnych kobiet szybko wymyśla łatwy biznes.
Organizują ślub dla ludzi, którzy nie mają dużo pieniędzy. Tak zwane „Spłukane Panny Młode”. Szybko zyskują wiele przyjaciół i powoli przymierzają się do Ślubu z Klasą.
Nazwa ta została spontanicznie wymyślona i tak zostało, jako nazwa firmy.
Ten jeden ślub zmieni nie tylko popularność kobiet, ale i przyniesie korzyści miłosne dla Beth, Rachel i Lindy.

Jak wcześniej wspomniałam historia trzech kobiet. Wszystkie nigdy nie miały większego szczęścia w miłości. Ich serca nigdy nie zaznały prawdziwego ciepła i miłości. Lecz, to się wkrótce zmieni. Na lepsze, czy na gorsze, to już moja słodka tajemnica, której Wam nie zdradzę.
Książka pełna humoru, dziwnych sytuacji i ciepła.
Jest wprost idealna na wieczorne dni spędzane przy filiżance kawy w miękkim fotelu.

Ocena:9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Historia trzech samotnych kobiet spragnionych miłości, ciepła i szczęścia.
Trzy różne historie, a takie samo zakończenie.

• Literatura kobieca
  • Przeczytane V-XII 2018
  • Przeczytane 2023
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Ślub z klasą