Idealna para

2015-07-08
2015-07-08
Alina Siewior-Kuś
Alina Siewior-Kuś

Bella obecnie pracuje w biurze nieruchomości i jest w związku z Nevillem. Kiedy jednak partner daje jej propozycję wspólnego zamieszkania, bohaterka zdaje sobie sprawę, że bardziej odpowiada dzielenie domu ze swoją matką chrzestną, starszą panią Alice.

W sumie życie Belli wydaje się uporządkowane, ale pewnego dnia, „w tym dobrze jej znanym, uroczym ogrodzie znajdował się powód, dla którego musiała opuścić rodzinne miasto i pierwszą pracę”. Czyli przyjechał i zostanie tu trochę mężczyzna o imieniu Domenic, a bohaterka znajdzie się twarzą w twarz ze swoją przeszłością. Zobaczy też, że dla wygody przymykała oko na pewne sprawy.

Jak łatwo się domyśleć, fabuła tej książki będzie oscylować wokół perypetii sercowych Belli- jej obecnego związku a byłego (aktualnego?) zadurzenia. Ponadto mamy tu jeszcze dylematy sercowe Alice, które ukazują, że uczucie może pojawić się w każdym wieku. Neville zaś to według mnie nieciekawy typek.

„Idealna para” to lektura przyjemna, niewymagająca, sympatyczna o zawirowaniach sercowych.

Mogłabym napisać, że to słodka historia dla lubiących wzdychać dziewczynek i zdecydowanie tak jest ale czy to ma znaczenie jeśli książka sprawia przyjemność :) Polecam

Senna, mało przekonująca fabuła a w tekście kilka drażliwych błędów np. jeden z głównych bohaterów nosi imię Domenic,Dominic by za chwilę zostać spolszczonym Dominikiem, a z opisu dowiadujemy się że główna bohaterka mieszka u babci, gdzie w samej treści książki babcia to ciocia i matka chrzestna...może to mało ważne szczegóły, jednak książka nie zrobiła na mnie wrażenia, "męczyłam" ją przez tydzień i raczej nie zapadnie w mojej pamięci.

Nie ma się nad czym specjalnie rozczulać, gdyż na pewno nie jest to pozycja zapadająca w pamięć. Już pisząc tę opinię nie do końca szczegółowo kojarzę co tam się w treści wydarzyło...
Na pewno wiem, że nie podobał mi się On, czyli wybranek naszej bohaterki - mrukliwy gbur, który w żaden sposób nie potrafił wzbudzić mojej sympatii. Nie uwierzyłam zupełnie w jego uczucia, albo raczej w opis jego uczuć. To były tylko jakieś tam wypowiedziane słowa, które wiarygodność miały zerową.
Jest to druga książka autorki, którą przeczytałam i druga zdecydowanie przeciętna. Nie wiem czy dostanie ode mnie jeszcze jedną szansę.

1964

Ciepła opowieść, dobra na poprawę nastroju. Bez ekstremalnych emocji. Bohaterowie sympatyczni, niektórzy nieco ekscentryczni, inni dobrotliwi, z codziennymi ludzkimi problemami. I jak to bywa (a mnie nie przeszkadza) w tego typu powieściach - zło przegrywa, dobro wygrywa.

2088

Lekka i przyjemna opowieść o miłości i przyjaźni,w sam raz na długie jesienne wieczory.Warto!!

Przyjemna, ciepła historia czyta się super mi się podobała książka zrelaksowałam się przy niej.

• Kindle
  • Moon+
  • :-),:-),:-)
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Idealna para