Anielski wędrowiec

Okładka książki Anielski wędrowiec
Anioł (Angelus) Ślązak (Silesius) Wydawnictwo: Biblioteka Telgte literatura piękna
literatura piękna
Biblioteka Telgte
2007-01-01
2007-01-01
religia wiersze

Interesujący wybór zgrabnie przetłumaczonych na nasz piękny język dwuwersowych religijnych aleksandrynów Anioła Ślązaka właściwie Johannesa Schefflera ur. 1624 r. we Wrocławiu śląskiego filozofa, medyka a zwłaszcza poety religijnego, nawróconego na katolicyzm (stąd zmiana imienia). Niektóre zaskakujące i dajce do myślenia, większość raczej sztampowych.

Otchłani Boga wzywa wciąż otchłań mego ducha.
Ach, która z nich jest bardziej przepastna i głucha?

Moc tego tak prostego w formie dzieła jest zwyczajnie zdumiewająca.

Otchłani Boga wzywa wciąż otchłań mego ducha.
Ach, która z nich jest bardziej przepastna i głucha?

Moc tego tak prostego w formie dzieła jest zwyczajnie zdumiewająca.

Dodaj cytat z książki Anielski wędrowiec