Small Favor

Jim Butcher Wydawnictwo: Signet Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 10) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
9780451462008
Signet
fantasy
Akta Harry'ego Dresdena (tom 10)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
9780451462008
fantasy

Kolejne zaskoczenie, a mianowicie wątek z Zakonem Poczerniałego Denara - "ukochana" Lasciel nie odpuszcza (czy mag oprze się czarnej stronie swojej duszy?). I znów mamy walkę, z której Harry ledwo uchodzi z życiem - na szczęście ma zaufanych pomocników i przyjaciół!

Akcja nie zwalnia, jest humor i ironiczny Harry - nic więcej do szczęścia nie potrzeba 🤩

Podoba mi się, w jaki sposób autor nadal potrafi wrzucić bohaterów w sytuacje właściwie nierozwiązywalne, żeby wyłowić ich w powrotem w taki sposób, żeby czytelnicy nie czuli się zażenowani/znudzeni/rozczarowani.

„Im dalej w las, tym więcej drzew”
To przysłowie ma tu idealne odzwierciedlenie, tyle, że w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu.
Mimo że moja przygoda z Harrym Dresdenem zaczęła się mocno nijako, to z każdym przeczytanym tomem historia nabierała nowych kolorów i odcieni, wciągała mnie coraz mocniej i głębiej i w końcu zaczęła mnie od siebie uzależniać.
Do tego stopnia, że...

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Sprawy zaczynają nabierać coraz ciekawszego obrotu. Denarianie w końcu wykonali nowy ruch, oczywiście mając za cel koniec świata. Co ty był jednak za ruch! Do samego końca nie domyśliłam się zastawionej pułapki.
Harry jak zwykle poobijany i ledwo żywy, tutaj nic nowego :P, ale nie mogę autorowi wybaczyć tego co spotkało Michaela. Mam nadzieję, że w kolejnej książce...

Ponieważ bardzo lubię Dresdena, to dlatego jestem w stanie dojechać do tego momentu w książce kiedy akcja zaczyna nabierać tempa.
Początek wlecze się strasznie, rekompensują to tylko świetne dialogi, humor i dystans do siebie Harrego jako bohatera kilka szczegółów z życia innych a potem to już cała masa 'moneciarzy", polecam.

No jak na 10 tom opowieści, to Butcher chyba załapał lepszą kondycję i wena go naszła naprawdę spora :)
O tym, że Harry wskoczył do wyższej ligi wiemy już z tomu 9. Drobna przysługa pokazuje nam jak perfidna potrafi być Mab, za rozpierduchę w Arctis Tor.
Ale nie to jest ciekawe. Ciekawy jest cały set badguyów w postaci Denarian.
Ciekawe jest to, że równolegle rozwijają nam...

Sam nie wiem, dlaczego książki tej serii tak mi się podobają...
Bo są pozytywne w przekazie?
Bo autor ma taki rodzaj poczucia humoru, który mi najbardziej odpowiada?
Bo wymyślane historie mają wartką akcję?
Pewnie te wszystkie elementy i jeszcze coś, sam nie wiem co...
Lubię tych bohaterów i samego Dresdena.
Podoba mi się brak agresji pisarza i nachalności w kreowaniu...

Na półkach: , , , ,

Tom dziesiąty. Bardziej mroczny. Przeciwnicy mocniejsi, albo po prostu "skondensowani". Stronnicy nie do końca przychylni. Przyjaciele niezawodni, ale z wątpliwościami. Mniej uśmiechu, więcej akcji, jednak warto.

ekscytowałabym się na pewno gdybym miała 15 lat. Teraz do zachwytu potrzebuję więcej finezji

• Fantastyka
  • Audiobook