Akademia Dobra i Zła

Okładka książki Akademia Dobra i Zła
Soman Chainani Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Akademia Dobra i Zła (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Akademia Dobra i Zła (tom 1)
The School for Good and Evil
Jaguar
2015-03-18
2015-03-18
Data 1. wydania:
2013-01-01
Małgorzata Kaczarowska
Małgorzata Kaczarowska literatura amerykańska baśń magia dziewczynka przyjaciółki

Bardzo ciekawa i luźna fabuła. Szybko się czyta i nie nudzi. Zaskakujące ostatnie wydarzenia. Warte uwagi przemyślenia na temat dobra i zła.

„Akademia Dobra i Zła” to książka, o której powinno być głośno i to w takim stopniu jak mówi się o księżniczkach, królewiczach w różnych baśniach. Jest to seria, którą zapamiętasz jak żadną inną książkę, ponieważ dowiesz się, dlaczego ktoś staje się księżniczką (pozytywny bohater) złą czarownicą (czarny charakter) a może ty już wiesz?
Akademia do tej pory działała bez...

+++ Super pomysł
+ Śliczna okładka
- Krzywdzące stereotypy (zło jest brzydkie, dobro ładne. Powieść tylko sygnalizuje że nie ma tego podziału, ale nieudolnie - o czym niżej)
- Przerysowanie (postaci często krzyczą, rozkazują lub są przewrażliwione)
- Irytujące główne bohaterki (ich motywy są bardzo rozmyte, ich nastawienie i potrzeby zmieniają się co chwilę, wygląda to tak...

"Akademia dobra i zła" - cóż za nietuzinkowy pomysł na książkę! Wyobraźcie sobie, że rodzicie się i z miejsca zostaje Wam przydzielona łatka- dobry człowiek lub zły człowiek. Niestety cały ten podział opiera się również na stereotypach wyglądu. Bo przecież zło jest brzydkie, a dobro to tylko śliczne złotowłose księżniczki. I tak każdy charakter, który trafia do akademii...

Na półkach: , , , , ,

DNF 25%

Bardzo dobra książka dla młodszych czytelników, która uczy że nikt nie jest tylko dobry, albo tylko zły i każdy zasługuje na szczęście.

Bardzo dobra książka. Ciekawy wątek walki między dobrem i złem. Książka ukazuje, że nawet zło nie bierze się znikąd i jeśli będziemy myśleć tylko o sobie, możemy się stać tym kim nigdy nie chcieliśmy.

Na półkach: , , , ,

Tak. Przeczytałam Akademię po raz drugi. Niektórzy jak już raz przeczytają jakąś książkę to nie chcą więcej do niej wracać, choćby była nie wiem jak dobra. Ale ja owszem. Ulubione potrafię czytać po kilka razy :)
W tym wypadku nie zdecydowałam się na to tylko z tego powodu. Jak fani pewnie wiedzą - a przynajmniej powinni, JAK NIE WIECIE TO JA WAM POWIEM - niedawno wyszedł...

,,Akademia Dobra i Zła” to znakomita lektura dla fanek serii ,,Rywalki”. Tak brzmi stwierdzenie znajdujące się na okładce tej książki. Czy się z nim zgadzam? Lektura ta jest dobra, zdecydowanie spodoba się fankom serii ,,Rywalek”, ale wydaje mi się, że głównie młodszym czytelnikom.
Książka przez swój baśniowy, bajkowy charakter, jest skierowana szczególnie do młodszej...

Po Akademię Dobra i Zła sięgnęłam zachęcona pozytywnymi poleceniami na instagramie. Nie oczekiwałam wiele, chciałam się po prostu dobrze bawić. Tymczasem dostałam świetnie przedstawioną szkołę z być może sztampowym, ale jednak bardzo ciekawym podziałem, baśniowy klimat i niejednoznacznych bohaterów. Ja jestem na tak.

Na łamach książki poznajemy historię dwóch dziewcząt...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1 393