Płomień

Okładka książki Płomień
Gina Damico Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zgon (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-10-25
Dominika Repeczko, Dawid Repeczko

Okładka książki Dar James Patterson, Ned Rust
Ocena 6,1
Dar James Patterson, Ne...

W końcu dokończyłam serię nie zupełnie ale chociaż to wydane przez wydawnictwo u nas. Przeczytałam 1czesc w 2016roku i oceny zbytnio nie zmieniłam.

Druga część serii. Moim zdaniem słabsza od części pierwszej.
Tym razem Lex musi zmierzyć się ze zbuntowaną Żniwiarką, która zagraża im wszystkim. Poprzez pobranie od Lex mocy Potępiania Zara stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również dla pozostałych Żniwiarzy.
Ile osób będzie musiało zginąć, zanim to wszystko się skończy?

Druga część serii. Moim zdaniem słabsza od części pierwszej.
Ile osób będzie musiało zginąć, zanim to wszystko się skończy?

"Zgon" przeczytałam już trzeci raz i za każdym razem odbierałam go trochę inaczej. Jednakże końcowa opinia zawsze schodziła do tego, że to bardzo przyjemna młodzieżówka inna niż wszystkie, z ogromną ilością specyficznego czarnego humoru, do której z chęcią się powraca.

Wreszcie miałam okazję zabrać się za drugi tom, który bardzo różni się od poprzedniego, jednak od razu się wyczuwa znajomy styl autorki.
Przede wszystkim bohaterowie się zmienili. Lex nieco się uspokoiła, jej wybuchy agresji się zmniejszyły. W moich oczach Driggs też nie był taki sam- nie wydawał już się taki zdziecinniały. On i Lex tworzą razem jedyną w swoim rodzaju wybuchową parę, którą uwielbiam i która stale mnie rozbraja swoim zachowaniem.

Och, nie mogę zapomnieć o wujaszku Morcie, który nie przestaje mnie zaskakiwać.
Pojawiają się też nowe postaci, które od razu zaczęłam darzyć sympatią. A pozostałych bohaterów, poznanych we wcześniejszych tomach polubiłam jeszcze bardziej (lub też znienawidziłam- przy nikim nie można pozostać obojętnym).

Ale nie samymi świetnymi kreacjami bohaterów ludzie żyją. Chodzi też o akcję, która w tym tomie była wybuchowa! Choć mam ogromny sentyment do "Zgonu", to muszę powiedzieć, że "Płomień" jest o wiele lepszy. Ciągle coś się dzieje a autorka wpada na genialne pomysły, które podkręcają świat przedstawiony na najwyższe obroty! Istny rollercoaster, z którego nie chce się schodzić.
Nie spodziewałam się po kontynuacji dużo, a na każdym kroku byłam zaskakiwana.

Tak ogromnie ubolewam nad tym, że w Polsce nie ma wydanego trzeciego tomu. Chyba będzie trzeba zaopatrzyć się w angielską wersję, bo końcówka to mocne uderzenie, które zapowiada jeszcze mocniejszy wybuch.

Nie oszukujmy się - takie trochę adult young. Dość typowe fantasy dla nastolatek (nie żeby wątki "romantyczne" to zdradzały). Jeszcze pierwszą cześć nawet nie najgorzej się czytało, to druga już przekombinowana i wątki na siłę wymyślane. Nie wiem czy jest kolejna część i prawdę mówiąc nie interesuje mnie to. Jeżeli jesteście dziewczyną, jesteście nastolatką - książka jak najbardziej dla Was (chociaż nie wiem czym teraz nastolatki się interesują, trochę nie jestem na czasie). Jeżeli nie spełniacie tych warunków można śmiało ominąć tę pozycję.

W skrócie?
DLACZEGO NIE MA JESZCZE TRZECIEJ CZĘŚCI?!
Uwielbiam te serię!

W skrócie?
DLACZEGO NIE MA JESZCZE TRZECIEJ CZĘŚCI?!
Uwielbiam te serię!

Cała seria osobliwych zbiegów okoliczności (a może wcale nie takich "zbiegów") sprawia, że Lex i jej przyjaciele stają się poszukiwanymi banitami w społeczności Żniwiarzy. W dodatku podejrzewani są o współpracę z Zarą!
Tym razem autorka tak zasupełkowała akcję, że miałam poważne obawy, jak uda jej się z tego wybrnąć, ale... dała radę :)
Jeszcze nie wszystkie tajemnice zostały rozwikłane, więc istnieje szansa na ciąg dalszy.
Czekam z niecierpliwością.

Jeszcze nie wszystkie tajemnice...

"Płomień" jaki jest, każdy widzi. Zabawny, bezczelny, wartki, a także niezwyczajny. Niekoniecznie pamiętałem, co się działo w "Zgonie", ale autorka szybko mi przypomniała. Nie zawsze wprost, ale pod koniec książki i tak nie było mi to potrzebne. W końcu tyle się działo, że lepiej skupić się na zapamiętaniu, o czym był ten tom.

II tom zaczyna się od tego, jak Lex radzi sobie z... ważnym wydarzeniem z pierwszego tomu. Nie chcę spojlerować, gdyż wg mnie nie o to chodzi w recenzjach. Powiedzmy, że jest jej ciężko, ale daje radę. Szybko przychodzi jej zmierzyć się z... głównym antagonistą (za to nie lubię kilkutomowych historii), tylko że te "mierzenie się" polega raczej na uciekaniu.

A! Zapomniałbym... Lex i Driggs (dobrze, że nie Diggory) są momentami bardzo zabawni. Podsumowując: lekki, łatwy i przyjemny odmóżdżacz. Także czekam już na III tom, szanowne wydawnictwo...

II tom zaczyna się od tego, jak Lex radzi...

Na półkach: , , , ,

"Zgon" pokochałam przede wszystkim za świetny humor i tą niepowtarzalną atmosferę. Po zakończeniu pierwszej części wprost nie mogłam się doczekać kiedy zostanie wydana następna część. Doczekałam tego dnia, ale gdy wzięłam książkę do ręki dopadły mnie obawy: czy kontynuacja dorówna pierwszej części? I czy ze względu na zakończenie Zgon zachowa swój urok? Jednak autorka mnie nie zawiodła :)
Wszystko co pokochałam w pierwszej części wróciło do mnie w Płomieniu wzbogacone o nutkę dramatyzmu ;) Dużym plusem było też to, że związek Lex i Driggsa nie był przesłodzony, został zaznaczony, ale nienaznaczony kolorową chmurką, jednorożcami i tęczą. W dużej mierze jest tak dzięki Mortowi, którego jest też więcej, no i oczywiście pojawiają się nowi bohaterowie.
Zakończenie sprawiło, że znowu będę z utęsknieniem wyczekiwać następnej części :)

Jak ja kocham tą serię!! Śmiałam się jak szalona, a przecież książka opowiada o śmierci i wiecznym potępieniu. Uwielbiam wujka Morta i jego zakazy, no, i kreatywność Lex i Diggsa:)
Jednego tylko nie mogę ścierpieć- zakończenia. Niby nastawia do walki, zapowiada wojnę i mnóstwo trupów ale to co się stało Diggsowi i to jaki jest Grotton mnie załamało. Poza tym wspaniale i zarąbiście:D Równowaga bo umierają i dobre i złe postacie, można było popłakać i przeżyć prawdziwą przygodę. Czekam ze zniecierpliwieniem na kolejną część i polecam Zgon i Płomień wszystkim spragnionym nowego punktu patrzenia na świat...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No i..
KOCHAM KOCHAM KOCHAM KOCHAM.
Najlepsza książka na świecie.
A końcówka.. ten kto czytał ten wie..
KSIĄŻKA BOSKA, NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ aż Fabryka Słów wyda ostatnią część.

No i..
KOCHAM KOCHAM KOCHAM KOCHAM.
Najlepsza książka na świecie.
A końcówka.. ten kto czytał ten wie..
KSIĄŻKA BOSKA, NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ aż Fabryka Słów wyda ostatnią część.

Dodaj cytat z książki Płomień