Talon

Okładka książki Talon
Julie Kagawa Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Talon (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-03-18
Data 1. wydania:
2014-10-28
Hanna Hessenmuler
smoki literatura amerykańska paranormal romance urban fantasy zmiennokształtność Hanna Hessenmuler

Talon pierwsza części cyklu Talon autorstwa Julie Kagawa. Zanurzamy się w świat pełen najbardziej magicznych stworzeń, smoków. Czy raczej zmiennokształtnych posiadających zdolność przeistoczenia w te piękne istoty. Jedną z nich jest młoda Ember,  która wyrusza na misję zraz z Dante, swoim bratem z jednego miotu. Mają posłuszne wykonywać zadania Talon i poznawać świat ludzi,...

Kompletnie nudna książka. Postaci są mdłe bez szczególnego charakteru, historia okropnie przewidywalna a opisy są nie potrzebnie za długie. Mało akcji i fantastyki a dużo romansu. Nie polecam ,ale jak chcesz przetyać to robisz to na własne bezpieczeństwo.

Średnie romansidło dla nastolatek. Postacie są wykreowane w stereotypowy sposób, a historia jest do bólu przewidywalna. Po przeczytaniu pierwszych rozdziałów już wiedziałam jak zakończy się historia i książka aż do samego końca mnie niczym nie zaskoczyła. Rozległe i szczegółowe opisy emocji i uczuć postaci tylko mnie męczyły i walczyłam z pokusą, żeby przeskakiwać co...

Ciężko mi się określić, bo świat smoków zdecydowanie mniej przemawia do mnie niż świat Fae z innej serii tej autorki. Ciekawe YA Fantasy. Miło się czytało i nawet się wciągnęłam, ale żaden fragment mnie nie porwał.

Co tu mówić, cudowna

książka jest fajną odskocznią od zwykłego życia. Przez nią nie przespałam nocy tak mnie wciągneła. Polecam bardzo serdecznie

Muszę przyznać, że bardzo się zawiodłam, szczególnie że uwielbiam "Żelazny dwór".

Kilka lat temu zachwyciła mnie książki Julie Kagawy ,,Żelazny król”, bazująca na motywach szekspirowskich ze ,,Snu nocy letniej”. Ta autorka zdecydowanie potrafi pisać – oczywiście, tworzy pewne młodzieżowe schematy, ale kreowane przez nią światy są naprawdę bardzo oryginalne i fascynujące. Tak samo jest z ,,Talonem”, w którym poznajemy świat smoków, które toczą walkę z...

Lekka i łatwa lektura. Czasami lubię sięgnąć po młodzieżowe pozycje książkowe, tak dla oddechu, a ta jest warta sięgnięcia.

Nie pamiętam kiedy ostatnio porzuciłam jakąkolwiek książkę. Z tą daję sobie dziś spokój, po dotarciu do połowy. Tak infantylnego, miałkiego sposobu pisania dawno nie spotkałam... To nie jest język nastolatków, raczej przedszkolaków. Kolosalnie długie opisy "głębokich" przeżyć i gwałtownych uczuć głównych bohaterów są niesamowicie nudne, bez polotu, chaotyczne, podniosłe na...

• Fantasy
  • Chcę w prezencie