Talon

Julie Kagawa Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Talon (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2014-10-28
Hanna Hessenmuler
HarperCollins
smoki literatura amerykańska paranormal romance urban fantasy zmiennokształtność Hanna Hessenmuler
Talon (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Hanna Hessenmuler

Ciężko mi się określić, bo świat smoków zdecydowanie mniej przemawia do mnie niż świat Fae z innej serii tej autorki. Ciekawe YA Fantasy. Miło się czytało i nawet się wciągnęłam, ale żaden fragment mnie nie porwał.

Co tu mówić, cudowna

książka jest fajną odskocznią od zwykłego życia. Przez nią nie przespałam nocy tak mnie wciągneła. Polecam bardzo serdecznie

Muszę przyznać, że bardzo się zawiodłam, szczególnie że uwielbiam "Żelazny dwór".

Kilka lat temu zachwyciła mnie książki Julie Kagawy ,,Żelazny król”, bazująca na motywach szekspirowskich ze ,,Snu nocy letniej”. Ta autorka zdecydowanie potrafi pisać – oczywiście, tworzy pewne młodzieżowe schematy, ale kreowane przez nią światy są naprawdę bardzo oryginalne i fascynujące. Tak samo jest z ,,Talonem”, w którym poznajemy świat smoków, które toczą walkę z...

Lekka i łatwa lektura. Czasami lubię sięgnąć po młodzieżowe pozycje książkowe, tak dla oddechu, a ta jest warta sięgnięcia.

Nie pamiętam kiedy ostatnio porzuciłam jakąkolwiek książkę. Z tą daję sobie dziś spokój, po dotarciu do połowy. Tak infantylnego, miałkiego sposobu pisania dawno nie spotkałam... To nie jest język nastolatków, raczej przedszkolaków. Kolosalnie długie opisy "głębokich" przeżyć i gwałtownych uczuć głównych bohaterów są niesamowicie nudne, bez polotu, chaotyczne, podniosłe na...

Pierwsze spotkanie z książką Julie Kagawa i czy udane? Zainteresowałam się tym tytułem, a raczej cała serią ze względu na motyw smoków. Po przeczytaniu pierwszego tomu nie wpadłam w zachwyt, ale też nie mogę powiedzieć,że mi się nie podobała. Książka szybka do czytania, przyjemna. Jedynym minusem w moim odczuciu jest postać Ember, która nie przypadła mi do gustu. Niektóre...

Mam mieszane uczucia. Wiele rzeczy mi przeszkadzało...
Napiszę tak...!
Jeśli lubisz smoki i książki młodzieżowe to jak najbardziej! Książka napisana jest prostym językiem i wszystko proste w zrozumieniu. Nic skomplikowanego.
W moim odczuciu lekki zapychacz czasu.

Cudowna nic dodać nic ująć to mnie tak wciągnęło że nie mogłam w to uwierzyć

Dyskusje

• Fantasy