Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa

- Kategoria:
- powieść historyczna
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 2008-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2008-01-01
- Liczba stron:
- 524
- Czas czytania
- 8 godz. 44 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788376290126
Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa, wstęp Robert Rabiega, wybór i oprac. Michał Kopczyński, Robert Rabiega, Warszawa–Łódź 2008, 524 s. (seria „Dokumenty”, t. 31)
Stan wojenny w Polsce, obok bardzo istotnych strat ludzkich i materialnych, doprowadził do zniszczenia kiełkujących przejawów społeczeństwa obywatelskiego. Dziesięciomilionowy ruch „Solidarność” zrodził w Polakach, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat, poczucie, iż mogą mieć realny wpływ na losy zakładu pracy, lokalnej społeczności, na losy własnego państwa. Represje stanu wojennego, nachalna propaganda i narastający kryzys gospodarczy wywołały w społeczeństwie powszechne poczucie beznadziei i zniechęcenia. Jeśli dodamy do tego fakt zmuszania aktywnych przed 13 grudnia osób do emigracji z Polski, to otrzymamy obraz strat, jakie poniosło polskie społeczeństwo. Efekty tych działań, choć być może na pierwszy rzut oka niezauważalne, odczuwalne są do dzisiaj.
Niniejsza publikacja ukazuje rzeczywistość stanu wojennego w regionie łódzkim z perspektywy dokumentów Służby Bezpieczeństwa. Pomimo jednostronnego spojrzenia są one ważnym źródłem w badaniach nad historią stanu wojennego – odsłaniają mechanizmy funkcjonowania aparatu represji oraz metody walki z solidarnościową opozycją.
Kup Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa
Poznaj innych czytelników
4 użytkowników ma tytuł Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa na półkach głównych- Chcę przeczytać 3
- Przeczytane 1
- PRL 1
- Posiadam 1
- Prl (zn) 1
- Pachnący groszek (warto sprawdzić czym pachnie...) 1
Tagi i tematy do książki Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa
Czytelnicy tej książki przeczytali również
Cytaty z książki Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa
Dodaj cytat










































OPINIE i DYSKUSJE o książce Stan wojenny w regionie łódzkim w dokumentach Służby Bezpieczeństwa