Królewski skrytobójca

Robin Hobb Wydawnictwo: Mag Cykl: Skrytobójca (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Royal Assassin
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-17
Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska
fantasy

Nie da się nie lubić tej serii! Polecam, bo czyta się naprawdę z przyjemnością - przygoda w klimacie fantasy.
To lubię.

Moje pierwsze spotkanie z Bastardem i Błaznem może nie należało do tych, które zapierają dech w piersi, ale miało w sobie pewną dawkę magii, która spowodowała, iż bardzo chciałam poznać dalsze losy młodziutkiego Skrytobójcy. Dlatego też z wielką przyjemnością sięgnęłam po drugą odsłonę cyklu Robin Hobb pod tytułem Królewski Skrytobójca.

Ciężki powrót do Koziej...

Książka zdecydowanie bardzo dobra. Na początku I tomu miałem wrażenie, że jest nieco głupawa ale gdy przebrnąłem przez pierwsze 100stron I tomu zmieniłem zdanie.

Fantastyka wysokich lotów, polecam

Czas na kolejny tom o przygodach Bastarda, bękarta, którym ojcem jest książę Rycerski. Jeśli ktoś nie wie, nie czytał recenzji pierwszego tomu, zapraszam do Ucznia Skrytobójcy.
Mi się to spodobało, że ten tom został wydany w tym samym roku, w którym wydany został tom pierwszy czyli 2014. Różnica w datach jest niewielka zaś. Przynajmniej nie trzeba było czekać nie wiadomo,...

Po pierwszym zupełnie niezłym tomie, ten mnie mocno rozczarował. Zostało kilka plusów jak wysoka kultura języka, ładna budowa scen czy skupienie się na wielowymiarowości postaci. Niestety sposób poprowadzenia fabuły, i na siłę dostosowane zachowania bohaterów zaprzepaszczają stworzone wcześniej dobre wrażenie. Opowieść jest ponad miarę rozwleczona, grubo nielogiczna, a...

Bardzo ciekawa i wciągająca.

Drugi tom serii o królewskim skrytobójcy jest zdecydowanie za długi jak na opisaną w nim historię. Akcja jest rozwleczona a obszerne, nużące opisy nie wiele wynoszą do odbioru książki, czasu i miejsca akcji czy charakterystyki bohaterów. Książka mnie znudziła i rozczarowała do tego stopnia, że czytając ją zapomniałam za co polubiłam I Tom i jego bohaterów.

Fajnie poprowadzona historia.
Swiat sredniowiecza i magi ale takiej trochę innej.

Na półkach: , , , ,

Dalszy ciąg przygód potomka królewskiego rodu obdarzonego talentem nawiązywania niezwykłej więzi ze zwierzętami. „Królewski skrytobójca” to jednocześnie powrót do wykreowanego przez Robin Hobb świata Sześciu Księstw i jej spokojnego, eleganckiego stylu pisania.

Fabuła drugiej części trylogii o Skrytobójcy zaczyna się tam gdzie kończy część pierwsza. W Królestwie Górskim....

Pierwszy tom wprowadził w świat i umiejętnie zarysował bohaterów. W drugim mamy już potrzebną wiedzę, możemy więc się skupić na interakcjach między bohaterami i losach coraz umiejętniej zarysowanego Królestwa Sześciu Księstw. 90% ukazanych wydarzeń ma miejsce w Koziej Twierdzy i nie dzieje się wcale nie wiadomo jak wiele, wkrada się sporo rutyny i powtarzających wątków....

Dyskusje

2 360