Kaznodzieja

Okładka książki Kaznodzieja
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2012-10-01
Inga Sawicka

Okładka książki Mentalista Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Ocena 7,2
Mentalista Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Lodowiec Alexander Karim, Camilla Läckberg
Ocena 4,7
Lodowiec Alexander Karim, Ca...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Typowy szwedzki kryminał . Fajnie się czytało . Myślę , że przeczytam dalsze części .

Czytając „Kaznodzieję”, po raz drugi wybierzemy się na wycieczkę do Fjällbacki – malowniczej miejscowości turystycznej położonej w południowo-zachodniej Szwecji. Spokój tego miejsca ponownie zakłóca zbrodnia. Tym razem w Wąwozie Królewskim zostają znalezione zwłoki nagiej kobiety. Kim jest martwa kobieta? Problem z jej identyfikacją to dopiero początek góry lodowej. Policjantów z komisariatu w Tanumshede znów czeka ciężki orzech do zgryzienia, bo pod zwłokami znajdują się jeszcze szczątki dwóch dziewczyn, prawdopodobnie zaginionych przed laty. Dochodzenie prowadzi do skłóconej rodziny Hultów, której głową był kiedyś uzdrowiciel i kaznodzieja – Ephraim. Czy Patrikowi – policjantowi wyznaczonemu do prowadzenia śledztwa – uda się przebrnąć przez gąszcz tajemnic i odkryć, co naprawdę się wydarzyło? Łatwo nie będzie!

Pełna recenzja książki dostępna na stronie:

Drugi tom sagii o Fjallbace jest również znakomity! Zagadka kryminalna jest świetnie zbudowana, do samego końca jesteśmy prowadzeni dwutorowo. Dodatkowo świetnie czyta mi się serię chronologicznie. Lepiej poznajemy bohaterów i ich relacje. Bardzo mroczna ta Szwecja u Lackberg, ale pełna uniwersalnych ludzkich tragedii i emocji. Uwielbiam i czytam już kolejną część!

Q: czy lubicie czytać kryminały?

Jeśli tak, to chcę wam gorąco polecić 10-tomową sagę krymianlną o Fjällbace, autorstwa Camili Läckberg. Podczas czytania jej, nie trzeba jednak dbać o porządek chronologiczny, ponieważ każda książka to zamknięta, unikatowa historia.

„Kaznodzieja”, bo to o niej dzisiaj mowa, to druga powieść z wyżej wspomnianej serii. Opowiada ona o rozwiązywaniu zagadki zabójstwa młodej kobiety. Na pierwszy rzut oka wszystko mogło by się wydawać przejżyste i jasne, lecz sprawa się komplikuje, gdy zostaje powiązana z morderstwani sprzed 25 lat.

Powieść pokazuje, jak wielki wpływ na życie dorosłego człowieka ma jego dzieciństwo i uświadamia nam niebezpieczeństwo „prania mózgu”, czyli jednego z najsilniej działających mechanizmów przemocy psychicznej.

Już od pierwszych stron wciągnął mnie upiorny świat wspólnot (sekt) religijnych, liczne intrygi, mroczne powiązania między bohaterami oraz realnie opisany przebieg śledztwa. Oprócz prócz inkwizycji, w książce poruszane są również inne wątki np, obyczajowe i psychologiczne.

Szczególnie urzekł mnie jednak opis codziennego życia w małej nadmorskiej miejscowości w Szwecji i obaj główni bohaterowie - Erika i Patric. Ich urocza relacja jest przeciwwagą dla zbrodniczych wydarzeń w miasteczku.

Q: czy lubicie czytać kryminały?

Druga część kryminalnych przygód Eriki i Patricka trzyma poziom poprzedniczki, z tą istotną różnicą, że nie trzeba przeczytać znacznej części książki nim fabuła zaczyna być interesująca. Tym razem historia wciągnęła mnie od początku, a autorka zadbała o zwroty akcji, intrygi, tajemnice rodzinne czy nierozwiązane zagadki z przeszłości, a więc to, co w kryminałach jest moim zdaniem niemal niezbędne. W konsekwencji otrzymujemy ciekawą i trzymającą w napięciu powieść, w której policjanci komisariatu w niewielkiej szwedzkiej turystycznej miejscowości muszą zmierzyć się z mordercą zarówno z czasów obecnych, jak i sprzed ponad dwudziestu lat. Choć zakończenie od pewnego momentu jest dość przewidywalne, a i sam tytuł dość jednoznacznie wskazuje na to, kto będzie odgrywał istotną rolę w książce, nie zmienia to faktu, że "Kaznodzieję" czyta się szybko i przyjemnie, a rozwiązanie zagadki mimo wszystko jest dość satysfakcjonujące. Do tego postaci przestały tak irytować, jak w poprzedniej części. Warto sięgnąć po tę książkę.

Świetna historia główna i wątek kryminalny. Trochę mnie kłuje sama Erika i irytuje, myślałam, że skoro sprawa jej nie dotyczy, będzie jej troszkę mniej :( Ale całość broni się podziałem na 2 przestrzenie czasowe, naprawdę dobrze się to czyta i jest ułożone idealnie

Na półkach: , , , ,

#19/20122

Kaznodzieja.. fajna książka. Zagadki dobre, ciekawe. Myślę, że polubię się z tymi bohaterami i autorką.

#19/20122

Całkiem niezły kryminał z odpowiednio pokręconą fabułą, by nie zorientować się od razu kto jest moredercą, dobra kontynuacja.

To moja druga z kolei powieść z serii sagi kryminalnej z Fjallbaci. Tym razem w miasteczku zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny ,a pod nimi ukryte dwa szkielety ludzkie.
Patrik Hedstrom zostaje zadysponowany do rozwikłania tej niebywale zagmatwanej i oddalonej w latach zbrodni . Autorka bardzo umiejętnie wplotła w wątek kryminalny dalsze losy bohaterów sagi i to sprawia ,że książka jest jeszcze obfitsza w wydarzenia. II tom absolutnie mnie nie zawiódł, wręcz przeciwnie wzmógł mój apetyt na dalsze części . POLECAM !!!!

Trochę zakręcona fabuła, ale przynajmniej trudno przewidzieć rozwiązanie 😉

Trochę zakręcona fabuła, ale przynajmniej trudno przewidzieć rozwiązanie 😉