Starsza pani wnika

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Moherowe śledztwo

1113 66 12

Wydaje się, że większość tego typu humoresek nie grzeszy ani wyrafinowaniem, ani poziomem humoru, ani tym bardziej poziomem talentu autora (mogę się mylić, słabe mam w tej materii rozeznanie). Tak czy inaczej, pani Fryczkowska pisać umie, rozbawić umie, podać odrobinę ważnego też, nie za dużo, bo to rozrywka ma być, ale na tyle, żeby nie mieć poczucia bezwartościowości lektury.
Dobre rzemiosło. Miło spędzone kilka godzin. To dużo, jak sądzę, naprawdę dużo. Podobało się.

"Starsza pani wnika" to książka z kategorii lekkich, łatwych i przyjemnych, idealnie nadających się na letnią, wakacyjną lekturę. Autorka była mi do tej pory nieznana, ale wrażenie zrobiła na mnie bardzo dobre. Powieść skrzy dowcipem, ostrym, trafnym i dobrze przyswajalnym, jest świetnie napisana, nieobciążająca. Ot, czysta rozrywka z wplecionymi obserwacjami społecznymi, ale lekko podanymi na tacy. Intryga z kolejnymi stronami stawała się coraz bardziej skomplikowana, zbiegi okoliczności niewiarygodne, ale w przypadku tego typu lektury nie ma w tym nic złego. Postać starszej pani i jej koleżanek dodały książce ciepła i przytulności. Całość przyjemna, odstresowująca, idealnie się sprawdzi jako odskocznia od trudniejszych lektur.

Świetnie napisana komedia kryminalna z kilkoma wątkami, które zaplatają się w brawurowy sposób. Grupa starszych pań świetnie spędzają czas, a przy okazji wykrywają sprawcę znęcania się nad zwierzętami i pomagają gapowatemu Jarowi w jego pracy detektywistycznej. Śmieszne sytuacje i dialogi:) Jedna uwaga - aby założyć agencję detektywistyczną nie wystarczy wydrukowanie wizytówek :) Polecam!

Lekki kryminał, którego głównymi bohaterkami są seniorki (70+). Jest także morderstwo i znęcanie się nad zwierzętami. Kwoli politycznej poprawności 2 panie są lesbijkami, występuje również katoliczka oraz ateistka. Przyjemnie się słuchało.

Wybrana na maj bo ma "Pani" w tytule a ponadto tytuł nawiązuje do klasyka, który bardzo lubię czyli Starsza Pani znika. Co prawda miałam lekkie obawy czytając niektóre opinie ostrzegające przed opisami znęcania się nad kotami ale że audiobook został już włączony postanowiłam dać szansę. Nie żałuję choć przyznaję, że to przedziwna książka która jakby tak ją porozkładać na czynniki pierwsze to z bilansu mogłoby wyjść że mi się nie podobała. Coś jak dziwne danie kulinarne ze składników których nie lubimy jednak w połączeniu dają zaskakujący dobry i strawny smak
Humor i niektóre dialogi osiągały momentami wysoki poziom tzw. żenuy. Utarte schematy, rozwiązania deus ex machina, bohaterowie jacyś tacy że nikogo wybitnie nie polubiłam a jednak słuchałam z zaciekawieniem. Finalne rozwiązanie też mnie usatysfakcjonowało. i ocena taka a nie inna mówi sama za siebie Co do kotów to owszem jest tam wątek ich zbijania w okrutny sposób ale obawiałam się że jest to jakiś motyw w dużych i drobiazgowych szczegółach opisywany. Cóż nie chcę powiedzieć że mnie to nie obeszło, tak zupełnie nie ruszyło, ale choćby w przypadku Behawiorysty moja wrażliwość ucierpiała bardziej. Nic po nocach śnić mi się nie będzie. Na szczęście
Mam zdecydowanie ochotę przeczytać coś jeszcze tej autorki więc to chyba dobra rekomendacja
Najbardziej w różnorakich wyzwaniach czytelniczych - a ta lektura zalicza się do akcji Bookmenki - Karmeny - lubię to że przypadkiem odkrywa się książki niezbyt popularne i nieznane wcześniej, na które nie padłby wybór gdyby nie akcja 'x" :)

Ojoooj! Męczą koty, tych opisów nie mogłam znieść, zaraz je obrazowałam ;) a poza tym przyjemna komedia kryminalna ciekawie zapętlona.

SUPER KSIĄŻKA!!! Bardzo polecam! Fajnie napisany kryminał z wartką akcją połączoną z jakże prawdziwymi obserwacjami życia codziennego, ale opisane z poczuciem humoru i sporą dawką ironii. Chętnie przeczytałabym kolejną część przygód Babci Halinki i jej przyjaciółek.

To moja pierwsza "wysłuchana" książka, podchodziłam sceptycznie do tego, ale pierwsza próba bardzo mi się podobała. Dużą zasługą jest nie tylko autorka książki,lecz również lektor, Pani Elżbieta Kijowska.

Książka jest super humorystycznie napisana, Jarcio mieszka z babcią Halinką, jest typowym ciapą, którego utrzymuje babcia, bo gdy on rzucił pracę nauczyciela w-fu w gimnazjum, nie może znaleźć pracy.

Pewnego dnia Jarek spotyka lekarkę, która zauważa u niego duże znamię, Jaro chcąc zaimponować lekarce wpada na pomysł, że jest prywatnym detektywem... i tu się dopiero wszystko zaczyna komplikować, bo lekarka ma dla niego zlecenie...

Mniej więcej w tym samym czasie, babcia Halinka z koleżanką "od kotów", z którą łączy je sekret utrzymywany przez 50 lat, zauważają, że na osiedlu, ktoś zabija koty...
To kolejne zlecenie dla Jarka.
Starsze panie dużo namieszają w całej książce, wydawałoby się, że takie staruszki są słabowite i potrzebują opieki, lecz w tej książce ten wizerunek ulega wielkiej zmianie. Przekona się o tym pewien pan... aż strach się bać na osiedlu takich babć.

Bardzo polecam tę książkę, naprawdę warto przeczytać lub posłuchać.

Dawno nie czytałam tak przyjemnej, zabawnej i luźnej książki. Dla mnie jest po prostu świetna! Teraz będę szukać lektur na wzór tej właśnie, ale widzę, że mało takich na rynku, a wielka szkoda!

Anna Fryczkowska Starsza pani wnika Zobacz więcej