Siskele

Bartłomiej Biesiekirski Wydawnictwo: literatura piękna
2015-02-09
groza horror literatura piękna realizm magiczny literatura polska skandynawia mitologia
literatura piękna
2015-02-09

Bartłomiej Biesiekirski to polski autor, być może dla wielu nieznany, dla mnie – mocno utalentowany. Jego kryminał „Jasnowidz” wspominam bardzo miło, jednak to jego najnowsza powieść sprawiła, że z pewnością będę śledzić jego pisarską karierę. „Siskele”, bo taki nosi tytuł, to książka, która na każdym kroku zaskakuje. Pełna magii opowieść nie tyle wciąga, ale zadziwia...

Siskele. Siskele...przyciąga, wciąga, ciężko się uwolnić i opanować. Jak wejdziesz w historię, musisz i chcesz wytrwać do końca, nie ma innego wyjścia. Pochłania całkowicie. I bardzo dobrze, nie zawiodłam się. Dziękuję za latarnię ;) i czekam na więcej (nie mam już co czytać).

Swietnie napisana opowiesc. Po raz kolejny nie zawiodlem sie na tym autorze. Od początku do samego końca fabuła jest ciekawa i wciągająca. Nie ma miejsca na nude. Autor opisuje swiat Siskele w taki sposob, ze chcialoby sie od razu odwiedzic to miejsce pelne tajemnic. Granica pomiedzy rzeczywistoscia i magia zaciera sie niepostrzezenie. Z niecierpliwoscia czekam na kolejna...

Autor po raz kolejny zupełnie mnie zaskoczył. Po bardzo dobrym "Jasnowidzu" wydawało mi się logiczne, że otrzymam jego kontynuację. A "Siskele" okazało się rozbudowaną powieścią z elementami grozy, baśni i powieści obyczajowej. Jeżeli miałabym z czymś porównać, to z Zafonem, a może Jonathanem Carrollem czy Le Guin. Bardzo mi się podobała, chociaż muszę uprzedzić, że jest...

Książkę czyta się "jednym tchem". Polecam tym czytelnikom, którzy oczekują niestandardowej i pomysłowej fabuły. Mam nadzieję, ze autor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Będę rozglądał się za jego kolejnymi publikacjami.

Dyskusje

• Realizm magiczny