Mój łagodny bliźniak

Mein sanfter Zwilling
literatura piękna
Małgorzata Bochwic-Ivanovska
Małgorzata Bochwic-Ivanovska przeszłość miłość Gruzja

Opowieść nie dla wszystkich, albo od razu pokochacie albo od razu was odrzuci. Ja pokochałam. Przepiękna historia o zagubieniu, poszukiwaniu i oczywiście miłości, o wszystkich odcieniach uczuć. Bardzo emocjonalna, wciągająca i intrygująca. Polecam

Mam mocno mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Pomysł ciekawy, ale narracja nie do końca do mnie przemawia... spodziewałam się czegoś więcej.

Ciężko mi się wypowiadać na temat pisarki ponieważ to moja pierwsza książka tej autorki. Ze smutkiem muszę przyznać, że nasz pierwszy raz jest średnio udany. Autorka przeplata wątki tak, że czasami ciężko się połapać. Nie zniechęcam się jednak i Kotkę i Ósme życie też przeczytam

"Ósme życie" to jedna z moich ulubionych książek. Niezwykła, mocna, wybitna. Ta jest zupełnie inna. Nie jestem do niej przekonana. Może dlatego, że mam problem zarówno z femme fatale w literaturze jak i z mrocznymi mężczyznami, którzy niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze. To nagłe przeniesieni akcji do Gruzji to takie "ale o co chodzi". A jednak talent...

Nino Haratischwili Mój łagodny bliźniak, to moje pierwsze spotkanie z prozą tej autorki i niestety nie jest ono zbyt udane. Wierzę, że Ósme życie oraz Kotka i generał, które jeszcze przede mną wynagrodzą mi to rozczarowanie. Książkę kupiłam już jakiś czas temu i dopiero teraz nadeszła okazja, żeby ją przeczytać.

Jest to opowieść o przybranym rodzeństwie Stelli i Ivo, ich...

Przeczytam wszystko, co napisze moja ulubiona pisarka Nino Haratischwili - tak postanowiłam po przeczytaniu dwóch tomów " Ośmego życia". Trochę trwało zanim do moich rąk trafiła książka napisana przez Nino w 2011 roku.
"Mój łagodny bliźniak" jest powieścią psychologiczno obyczajową, która mówi o bardzo trudnej, toksycznej miłości między Stellą i Ivo -przyrodnim...

Z gatunku tych trudnych. Zgadzam się z opiniami innych czytelników odnośnie niesamowitej mocy i umiejętności autorki do nadawania emocji postaciom, emocji na tyle silnych, że udzielają się odbiorcom książki.
Historia zagmatwana i niejasna przyciąga uwagę. Bohaterzy totalnie nie są czarno-biali. Każda strona wyraża inne emocje, ale każda kolejna pozwala wiedzieć i czuć...

Zaskakująca i porywająca. Powieści Nino są balsamem dla duszy zmęczonej literaturą niskich lotów.

Oj, już bardzo dawno książka nie wzbudziła we mnie tylu emocji. Czytałam ją "na raty", odkładałam, wracałam. Wczoraj ją doczytałam. Doszłam do końca i łzy kapały mi jak dziecku.
Warto, tak bardzo warto po nią sięgnąć. Wejść w magiczny świat miłości, pożądania, bólu, rozterek, a także Gruzji, wina i rodzinnych spotkań.

Myślałam, że będzie ciekawsza z uwagi na przeczytaną już powieść "Ósme życie". Denerwowało mnie roztrząsanie historii z dzieciństwa głównej bohaterki i jej uczucia do przyrodniego brata.

• 2013
  • 2019