Kłopoty rodu Pożyczalskich

Mary Norton Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Pożyczalscy (tom 1) literatura dziecięca
The Borrowers
Pożyczalscy Emilia Dziubak Maria Wisłowska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Drugie życie przedmiotów

18 Link do recenzji

Kiedy czytałam tę książkę jako dziecko - byłam zachwycona. Idea istnienia malutkich ludzików, które mieszkają pod podłogą w starym domu - łał, oczarowała mnie. W jednej chwili zrozumiałam dlaczego giną guziki, skarpetki i inne drobiazgi. Wydawało mi się to genialnie proste. Świadomość, że Pożyczalscy gdzieś tam obok mnie funkcjonują, towarzyszyła mi do dzisiaj. Było to tak...

Dziesiątka jest dla całej serii. Wypatrzyłam pierwszy tom w kiosku "Ruchu" i wyprosiłam u Mamy jego zakup.
Książka okazała się cudowna. Czy zabawna, jak to opisuje wydawca? Raczej fascynująca, interesująca, urocza.
Wielką krzywdę wyrządził Pożyczalskim film familijny z 2011 roku. Wyszłam z kina wstrząśnięta i zgorszona głupotą autorów scenariusza.

Wydawałoby się, że to straszna ramota. Że nie ma po co dręczyć dziecka takim starociem, kiedy jest tyle ciekawych książek. Że maluch nie zrozumie, bo autorka używa słów, którymi aktualnie już się nie posługujemy. Nie zrażona wątpliwościami, zapoznałam dziecko z historią rodu Pożyczalskich pamiętając, iż była to dla mnie ciekawa lektura. Okazało się, że historia Arietty i...

Kategoria 7+ (szkoła podstawowa). Oceniam całą serię.
Po przeczytaniu wszystkich tomów muszę powiedzieć, że jest to seria UNIKALNA. Niebanalna, długa (!) historia, idealna do czytania starszemu dziecku przed snem. Aż dziwne, że tak mało popularna.

Jako młoda dziewczynka byłam nią oczarnowana. Teraz przekazuję ją dalej młodszym w rodzinie i im również bardzo się podoba. Opowieść ponadczasowa i bogata w szczegóły, rozwijająca wyobraźnię. Szczególnie polecam tym, co interesują się budowaniem miniaturowych domków, bo wielu ludzi do tego zainspirowała.

Bardzo wciągająca książka. Polecam

Nie jestem już małym dzieckiem, więc nie mogę jej bardziej ocenić. Podobały mi się ilustracje, to przeczytałam, ale nudziła mnie. Dzieciom ma pewno się spodoba, tym młodszym

Często wybieram dla dzieci te książki, które podobały mi się w dzieciństwie. Tak było z Pożyczalskimi – nigdy tej książki nie czytałam, ale pamiętam ją z Radia Dzieciom, prawie na pewno w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej.

Po latach ta historia nic nie traci ze swojego uroku. Akcja dzieje się gdzieś na przełomie XIX i XX wieku w starym wiejskim domu w Anglii. Mieszka w...

Dzieci ok 7-11 lat

Ta książka jest rewelacyjna! Nigdy jeszcze nie czytałam książki, która pokazywałaby życie z takiej perspektywy. Książka godna polecenia!

Dyskusje

• Dla dzieci