Szkoła żon

Okładka książki Szkoła żon Magdalena Witkiewicz Patronat LC
Okładka książki Szkoła żon
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Szkoła żon (tom 1) Seria: Seria z Tulipanem literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Szkoła żon (tom 1)
Seria z Tulipanem
Filia
2013-04-17
2013-04-17
miłość seks przyjaźń dla dorosłych

Okładka książki Selfie Magdalena Kuydowicz, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,1
Selfie Magdalena Kuydowicz...
Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
Awaria małżeńska Natasza Socha, Magd...
Okładka książki Cicha 5 Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Michalak, Krystyna Mirek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,9
Cicha 5 Katarzyna Bonda, Ma...

Oficjalne recenzje i

Na pohybel kompleksom

Link do recenzji

5748 653 406

Bardzo przeciętna, trochę naciągana historia, bardzo przewidywalna.

Bardzo przeciętna, trochę naciągana historia, bardzo przewidywalna.

To nie jest opowieść jak być żoną tylko jak być żoną i pozostać sobą - zadbaną zadowoloną i uśmiechniętą.

Ta książka skłania do refleksji… na temat tego dokąd zmierza poziom czytelnictwa? Jeszcze nie mogę się otrząsnąć jak takie czytadło z fabułą przewidywalną, że aż boli, bezbarwnymi, jednowymiarowymi postaciami, językiem bez polotu ma patronat LC i średnią ocen 6,7? Oczywiście, są potrzebne lekkie lektury ale błagam, niechże one mają poziom zachowujący choć minimalny szacunek do Czytelnika!

Julia od kilku godzin jest rozwódką. Wraz z przyjaciółkami opija swój nowy stan cywilny w klubie. Bierze udział w loterii wizytówkowej i niespodziewanie wygrywa główną nagrodę - zaproszenie do ekskluzywnego SPA na Mazurach. Kobieta straciła już wiarę w miłość, ale nie mając nic do stracenia, decyduje się na wyjazd.

"Szkoła żon" autostrwa Magdaleny Witkiewicz to powieść obyczajowa, w którą wpleciony jest wątek erotyczny. Przedstawia ona historię czterech kobiet, które wiodą nie do końca szczęśliwe życie. Wszystkie spotykają się w Zmysłowej Szkole Żon, nie spodziewając się, że pobyt w niej odmieni ich życie na zawsze.

Głównymi bohaterkami są: Julia - świeżo upieczona rozwódka, Marta - matka dwójki dzieci zmagająca się z 30 kilogramową nadwagą, Misia - zakochana w swoim "misiu" tak bardzo, że straciła kontakt z matką oraz Jadwiga - kobieta po 50tce, która zatraciła się w roli typowej kury domowej i jest zdradzana przez swojego męża. Losy kobiet łączą się w Szkole Żon - tam się poznają i zaprzyjaźniają. Każda z nich odnajduje szczęście i przywraca wiarę w siebie.

Książkę czyta się dość szybko i przyjemnie. Jest to lekka opowieść o tym, co w życiu powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu - dbanie o siebie, spełnianie swoich marzeń i dążenie do bycia szczęśliwą osobą. Na podstawie historii bohaterek można zauważyć, jak zbyt mocno poświęcając się dla drugiej osoby, można łatwo zatracić siebie i poczucie własnej wartości.

Ta niepozorna książka niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie dla kobiet. Autorka w ten sposób zmusza czytelniczki do refleksji. Uważam, że każda z nas powinna przeczytać tą książkę.

"Szkoła żon" autostrwa Magdaleny Witkiewicz to powieść...

Książka do relaksu "po ciężkim dniu". Zabawne sytuacje przeplatane nutką erotyzmu.

Uwielbiam twórczość Magdaleny Witkiewicz więc chętnie sięgnęłam po kolejną jej książkę. Tym razem trafiłam na erotyk. Choć dla mnie to bardziej obyczajówka z wątkami seksu. Historia paru kobiet , zmęczonych swoim codziennym życiem chcących znów poczuć się piękne i kochane. Czyta się szybko, książka jest lekka , historię bohaterek poruszają różne problemy. Napewno sięgnę po drugą część🙂

Uwielbiam w książkach dla DOROSŁYCH wątki w stylu "miłość na całe życie po tygodniu znajomości". W tej powieści wydarzyło się to dwa razy. Dość infantylna, można przeczytać wieczorem po ciężkim tygodniu, na odmóżdżenie, choć i w tej roli sprawdzą się lepiej inne pozycje.

Szkoła żon, Magdaleny Witkiewicz. Historia czterech, niezbyt szczęśliwych kobiet, które nie są zadowolone z tego kim są, ani z tego, że one wiecznie dla kogoś, ale nikt dla nich. Ich losy splatają się w Zmysłowej Szkole Żon, miejscu, które na zawsze odmieni ich życie... Pomysł fajny, ale z realizacją gorzej. Czytając, miałam wrażenie, że widzę szkielet #przystanbezpieczenstwa,w dodatku tak nudny, że miałam ochotę zamknąć czytnik, choć byłam ciekawa, jak to się skończy. A skończyło się dobrze, dla każdej z nich... Tylko ten żenujący zwrot akcji i dziecinnie rozpisane sceny erotyczne. Kolejna nauczka, że nie wolno czytać książek jednego autora z rzędu, bo się rozczarować idzie. Nie polecam.

Uwielbiam twórczość Magdaleny Witkiewicz dlatego bez wahania zabrałam się do "szkoły żon" , którą autorka nazywa powieścią erotyczną. Ja natomiast nazwałbym ją tanim soft-pornem. Nie urzekła mnie, nie rozbudziła zmysłów. Trąci tandetą.

Raj dla zmysłów. Książka lekka, przyjemnie się czyta. Wyobraźnia szaleje :D

Raj dla zmysłów. Książka lekka, przyjemnie się czyta. Wyobraźnia szaleje :D