Moje lata na Downing Street

The Downing Street Years
biografia, autobiografia, pamiętnik
2012-03-07
margaret thatcher downing street polityka konserwatyzm taczeryzm

Bardzo mi się książka podobała. Biografia w formie wspomnieć / pamiętnika. Bardzo dużo szczegółów, interesująco napisane, tak bardzo że człowiek się przenosił w opisane sytuacje. Ciekawiła mnie Pani Thatcher jako element historii, teraz ją polubiłam jako człowieka.

Książka kolos, czytałam ją ponad miesiąc, rozdział (albo nawet pół) dziennie niemal od początku kwarantanny. Żelazna Dama, kolejna Wielka Kobieta, o której przyszło mi czytać (chwilę temu było o Marii Skłodowskiej-Curie), choć tym razem zarówno ze względu na gabaryty fizyczne książki (prawie 900 stron), jak i jej tematykę nie była to lektura lekka - określenie...

Książka jest wielka objętościowo, tak jak wielka jest postać jej głównej bohaterki, łza się w oku kręci a smutek łapie za serce że Polska nigdy nie doczekała się takiego przywódcy, na pewno bylibyśmy w innym miejscu niż jesteśmy dziś, polecam

Przez jedenaście lat zarządzała jednym z najsilniejszych krajów na świecie; wielokulturowym, wstrząsanym strajkami, socjalistycznymi zapędami i problemami gospodarczymi. Wygrała trzy kampanie wyborcze i wedle jej opowieści nigdy nie straciła ideałów, którymi się kierowała. Żelazna Dama, pierwsza kobieta premier. Jak twarde jest żelazo?

Moje lata na Downing Street

"Moje...

Strona 343

Opasła cegła, ale dało się przeczytać i to z zainteresowaniem. Opis żelaznej woli i determinacji w sprawowaniu władzy. Zlikwidowanie górnictwa? Przecież było nierentowne. Dla Margaret jako córki sklepikarza było oczywiste, że niedochodowych rzeczy nie warto utrzymywać. A że strajkują? Trudno, i z tym można sobie poradzić. Mimo swojej bezwzględności Żelazna Dama przekonująco...

Początkowo czyta się trudno, ale potem... wręcz żyjemy jej przeżyciami. Książka bardzo dobrze napisana, dodatkowo ilustrację "W Polsce na targu z L. Wałęsą". Ja sam kupiłem ją za 20 zł z przesyłką! Szukajcie, może coś znajdziecie :) Książka i tak warta swojej ceny (mówię tu o 60 zł.) Gorąco polecam! Faktycznie "Żelazna Dama"!

To książka, którą z początku czytało mi się trudno. Autobiografia Pani Premier nie ma nic wspólnego z filmową biografią o Margaret Thatcher pt. „Żelazna Dama” , do której nawiązuje opis tej lektury. Osoby liczące na osobiste wątki z życia najdłużej rządzącego premiera Wielkiej Brytanii w XX w. mogą sobie darować tę pozycję. To lektura, która nie opisuje relacji z mężem ,...

• Chcę w prezencie
  • Biografie