Popularne hasła / tagi
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Corrado Augias

- Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik, reportaż, literatura podróżnicza, poradniki
- Urodzony: 26 stycznia 1935
Włoski dziennikarz, pisarz i prezenter telewizyjny, poseł do Parlamentu Europejskiego IV kadencji.
Z wykształcenia prawnik, początkowo pracował w bankowości. W latach 60. został zatrudniony w telewizji RAI, przeszedł następnie do dziennikarstwa prasowego. Jako korespondent z Nowego Jorku i Paryża pracował dla takich gazet jak „la Repubblica”, „l’Espresso” i „Panorama”. Prowadził także liczne programy telewizyjne (Telefono giallo, Babele, Enigma czy Le storie, diario italiano).bZajął się również działalnością pisarską. Jest m.in. autorem sztuk teatralnych w tym Leopardi e l'Italia (2011),trylogii obejmującej Quel treno da Vienna (1981),Il fazzoletto azzurro (1983) i L'ultima primavera (1985),powieści Quella mattina di luglio (1995) oraz Il lato oscuro del cuore (2014),esejów I segreti di Parigi (1996),I segreti del Vaticano (2010),Il disagio della libertà (2012),I segreti d'Italia (2012),Tra Cesare e Dio (2014) i Le ultime diciotto ore di Gesù (2015). W 1994 został wybrany na eurodeputowanego IV kadencji z ramienia Demokratycznej Partii Lewicy. Pracował m.in. w Kultury, Młodzieży, Edukacji i Środków Masowego Przekazu. W 1999 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję z listy Demokratów Lewicy. Odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej w klasach Wielki Oficer (2002) i Kawaler Krzyża Wielkiego (2006).
- 160 przeczytało książki autora
- 260 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Obrazy, te okruchy piękna unoszące się w morzu okropności historii...
Obrazy, te okruchy piękna unoszące się w morzu okropności historii...
Miejsca przechowują pamięć ważnych wydarzeń, których były sceną. Trzeba jednak umieć słuchać i patrzeć, dostrzegać znaki, sięgnąć do zakamarków pamięci, odczytać słowa.
Miejsca przechowują pamięć ważnych wydarzeń, których były sceną. Trzeba jednak umieć słuchać i patrzeć, dostrzegać znaki, sięgnąć do zakamar...
Rozwiń ZwińPapież Luciani był niemalże rewolucjonistą, nie mógł długo pozostać na swym stanowisku, w otoczeniu takiej, a nie innej Kurii, mając takie, a nie inne obowiązki i taką, a nie inną przeszłość.
Papież Luciani był niemalże rewolucjonistą, nie mógł długo pozostać na swym stanowisku, w otoczeniu takiej, a nie innej Kurii, mając takie, ...
Rozwiń Zwiń