Prostaczkowie za granicą

Okładka książki Prostaczkowie za granicą Mark Twain
Okładka książki Prostaczkowie za granicą
Mark Twain Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Akapit Seria: Złota Seria [Akapit] satyra
satyra
Złota Seria [Akapit]
The Innocents Abroad
Oficyna Wydawnicza Akapit
1992-01-01
1992-01-01
Andrzej Keyha
literatura podróżnicza reportaż literatura amerykańska XIX w.

1984

Poczucie humoru w tej książce mocno przekracza granice dobrego smaku. Autor wyciąga z miejsc i osób najbardziej negatywne strony i ukazuje je z szyderczym uśmiechem. Może to i jest śmieszne, ale w stylu amerykańskich filmów rysunkowych "dla dzieci".
A najwięcej kpi z tego, czego nie rozumie. Cóż, Amerykanin!

A najwięcej kpi z tego, czego nie rozumie. Cóż, Amerykanin!

Opisuje wiele miejsc na świecie, które warto było odwiedzić zarówno wtedy jak i dzisiaj.
Autor robi to w sposób zabawny, humorystyczny, mierząc wszystko miarą zwykłego "prostaczka".

Całą książkę czyta się jakby autor opowiadał nam swoją przygodę z wyprawy po Europie, Azji i Afryce. Nie szczędzi przy tym ich mieszkańców oraz tradycji i kultury.

Czekam aż ktoś opisze w ten sposób nasz obecny świat, by móc spojrzeć na niego z takiej perspektywy.

Czekam aż ktoś opisze w ten...

Świetne poczucie humoru! Dla miłośników książek podróżniczych.

Świetne poczucie humoru! Dla miłośników książek podróżniczych.

Literatura podróżnicza z nadal aktualnymi spostrzeżeniami odnośnie podróżowania i cech Europejczyków (a napisana w roku 1869). Z poczuciem humoru, choć cały czas na jednym tonie i pod koniec czułam nim lekki przesyt.

Ot taki przewodnik... po ludziach! "Polaczkowie za granicą" - moja wersja tytułu. Mistrzu przebacz, gdziekolwiek jesteś!

• Mam
  • Literatura angielska