Wyprawa szaleńców

Peter Nichols Wydawnictwo: Mayfly Seria: 360 stopni: Człowiek na krawędzi literatura podróżnicza
A Voyage for madmen
978-83-628-2701-5
Bartłomiej Kotarski, Ewa Kotarska
Mayfly
podróż dookoła świata bez zawijania do portów
A Voyage for madmen
literatura podróżnicza
978-83-628-2701-5
Bartłomiej Kotarski, Ewa Kotarska
360 stopni: Człowiek na krawędzi
podróż dookoła świata bez zawijania do portów

Świetne książka opisująca pięknie żeglarstwo, ale też zwykłe ludzkie zmagania. Pokazuje naturę człowieka i analizuje czym są ambicje oraz co popycha ludzi do różnych działań.
Ale przede wszystkim to świetna historia, dobrze opowiedziana i pokazująca ciekawą historię 9 zupełnie różnych osobowości.
A jak ktoś już przeczyta tą książkę, to bardzo polecam "Długa drogę" Bernarda...

Ta książka sprawiła, że żeglarstwo stało się moją pasją. Uznaję, że to najważniejsza książka jaką czytałam.Każdemu polecam

Żeglarstwo nie ma szczęścia do pisarzy. Dobrych książek o górach jest sporo, o żeglarstwie niewiele. Ta jest naprawdę niezła. Sama wyprawa rozpala wyobraźnię, a jeszcze te typy ludzkie!

Bardzo dobrze napisana książka, rzeczowo, konkretnie, bez zbędnej poetyki. Czyta się rewelacyjnie pomimo, że wiadomo kto wygrał - jest napisane na okładce z tyłu =]
Jest napisana w taki sposób, że każdy mniej lub bardziej wtajemniczony żeglaż czegoś się dowie. Na prawdę wciągająca historia.
Zaczełam snuć plany o smaotnym rejsie =]

Rewelacja. W poszukiwaniu mocnych wrażeń sięgnęłam po książkę Petera Nicholsa pod obiecującym tytułem "Wyprawa Szaleńców" Nie zawiodłam się, dawno nie miałam tyle frajdy z czytania. Książka o marzeniach, walce z sobą samym, rywalizacji, nieokiełznanej naturze tej na zewnątrz i wewnątrz nas. Polecam.

Szczerze mówiąc, z trudem przebrnęłam przez pierwsze trzy rozdziały, ale zdecydowanie było warto! Potem książka się rozkręca i czyta się ją naprawdę szybko i z wielka przyjemnością. Fajnie napisana, przystępny język, nie nudzi, wręcz przeciwnie, a to, jak na powieść dokumentalną wielki plus. Jedna z moich ulubionych książek.

Książka o pierwszych samotnych regatach dookoła świata, bez zawijania do portu. Ciekawa o tyle, że relacja pokazana jest z perspektywy wszystkich uczestników. Oprócz informacji czysto żeglarskich można tu znaleźć próbę odpowiedzenia na pytanie, co ciągnie ludzi na samotne wyprawy, a także prześledzić jak duży wpływ mają one na podróżników nawet po zakończeniu (czasami...

rewelacyjna książka, nie tylko dla fanów żeglarstwa

Solidny dokument o pierwszych "regatach" samotników wokół globu bez zawijania do portów, jednak raczej zawiodą się miłośnicy prawdziwie morskich opowieści. Duży plus za licznie wspominane przez autora pozycje klasyki literatury żeglarskiej, przywołane ponadto w opisach. Poza tym, bardzo ciekawe wydanie (seria "360 stopni") ze zdjęciami załączonymi w formie pocztówkowej.

• Żeglarstwo
  • Marynistyka
  • Morze
  • Marynistyczne
  • Papier
  • Szukam e-booka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wyprawa szaleńców