Wyprawa szaleńców

Peter Nichols Wydawnictwo: Mayfly Seria: 360 stopni: Człowiek na krawędzi literatura podróżnicza
A Voyage for madmen
978-83-628-2701-5
Bartłomiej Kotarski, Ewa Kotarska
Mayfly
podróż dookoła świata bez zawijania do portów
A Voyage for madmen
literatura podróżnicza
978-83-628-2701-5
Bartłomiej Kotarski, Ewa Kotarska
360 stopni: Człowiek na krawędzi
podróż dookoła świata bez zawijania do portów

,,Wyścig Szaleńców'' to książka opowiadająca o 9 śmiałkach, którzy postanowili opłynąć kulę ziemską w pojedynkę bez zawijania do portu 🤩

Książka ta opowiada historię zawodów żeglarskich Golden Globe Race w której zasady by zgarnąć nagrodę były proste:
⛵ Opłynąć Ziemię
⛵ W trakcie rejsu nie można zawijać do portu
⛵ Trzeba dokonać tego w pojedynkę
⛵ Nie można odbierać...

Okrążenie kuli ziemskiej przez dziewięciu żeglarzy, bez zatrzymywania się w portach i to jeszcze w latach 60-tych XX w., gdzie o telefonach komórkowych, albo łączności satelitarnej można było pomarzyć wydawać by się mogło skrajną głupotą. A jednak znaleźli się śmiałkowie, którzy podjęli się takiego wyzwania. Czy wszyscy dotarli do linii mety? Ile osób zginęło, ile poniosło...

🌊 "Wyścig szaleńców" Petera Nicholasa to niesamowita opowieść o roku 1968 i wyprawie dziewięciu osób. Postawili sobie za cel opłynięcie kuli ziemskiej. Miał to być pierwszy taki wyczyn w całej historii żeglarstwa. Możecie to sobie wyobrazić? W czasach gdy nie było łączności satelitarnej i komórek?
Książka opisuje etap przygotowań każdego członka załogi. Znajdziemy tam...

Czy ktoś z Was interesuje się żeglarstwem? Nie? Nie zrażajcie się, ja też nie 😉 Zacznę może od tego, że moje tempo czytania nie było błyskawiczne. Pomijając niewielką czcionkę to co rusz moją uwagę przykuwały pojęcia, których nie znałam i nie rozumiałam, a których znaczenie koniecznie musiałam sprawdzić (należę do tych wnikliwych, którzy lubią wiedzieć :D ale dzięki temu...

W 1968 roku dziewięciu żeglarzy wyruszyło na najbardziej odważny wyścig, jaki kiedykolwiek odbył się: aby samodzielnie okrążać świat bez zawijania do portu. To był wyczyn, którego nigdy nie dokonano i który na zawsze miał zmienić oblicze żeglarstwa. Dziesięć miesięcy później tylko jeden z dziewięciu uczestników przekroczy linię mety i zdobędzie sławę, bogactwo i chwałę....

Świetne książka opisująca pięknie żeglarstwo, ale też zwykłe ludzkie zmagania. Pokazuje naturę człowieka i analizuje czym są ambicje oraz co popycha ludzi do różnych działań.
Ale przede wszystkim to świetna historia, dobrze opowiedziana i pokazująca ciekawą historię 9 zupełnie różnych osobowości.
A jak ktoś już przeczyta tą książkę, to bardzo polecam "Długa drogę" Bernarda...

Ta książka sprawiła, że żeglarstwo stało się moją pasją. Uznaję, że to najważniejsza książka jaką czytałam.Każdemu polecam

Żeglarstwo nie ma szczęścia do pisarzy. Dobrych książek o górach jest sporo, o żeglarstwie niewiele. Ta jest naprawdę niezła. Sama wyprawa rozpala wyobraźnię, a jeszcze te typy ludzkie!

Bardzo dobrze napisana książka, rzeczowo, konkretnie, bez zbędnej poetyki. Czyta się rewelacyjnie pomimo, że wiadomo kto wygrał - jest napisane na okładce z tyłu =]
Jest napisana w taki sposób, że każdy mniej lub bardziej wtajemniczony żeglaż czegoś się dowie. Na prawdę wciągająca historia.
Zaczełam snuć plany o smaotnym rejsie =]

• Żeglarstwo
  • Marynistyka
  • Morze
  • Marynistyczne
  • Papier
  • Mam

Dodaj cytat z książki Wyprawa szaleńców