Zew oceanu. 312 dni samotnego rejsu

Tomasz CichockiMarcin Mastalerz Wydawnictwo: Carta Blanca Seria: Bieguny literatura podróżnicza
Carta Blanca
rejs dookoła świata żegluga podróż
literatura podróżnicza
Bieguny
rejs dookoła świata żegluga podróż

żeglowanie to piękna pasja i pięny sport. Tomasz Cichecki już wcześniej święcił triumfy po ponad stu dniach od wyplynięci z Brestu w rejs o=dokokoła świata w 2012. Ujęło mnie, że wyrozumiałej żónie dziękował za umożliwienie mu spełnienia marzenia.
Opiuje najważniejsze akcje badające lądy, morza, podóż Gagarina w kosmos. Sam tez gdzieś pośrodku sytuuje rejsy dalekomorskie....

Książka wysłuchana w formie audiobooka. I tu już duży plus dla lektora, który w fantastyczny sposób oddał emocje każdej sytuacji, którą opisał autor.
Sama pozycja naprawdę świetna, wciągająca, intrygująca. Autor oczywiście nie opisuje każdego dnia podróży skupiając się na co którymś dniu, niekiedy nawiązując do swoich czasów młodości bądź ogólnej historii żeglarstwa. Polecam 😊

Książke przeczytałem jednym tchem. NIe jestem pasjonatem żeglarstwa, ale po jej przeczytaniu chciałbym zrobić kurs.

Jeśli ktoś się czytał książki Liskiewicz, Teligi, Jaskuły, Baranowskiego, Kowalskiego, czy nawet Laury Dekker i takiej książki oczekuje, to się rozczaruje. To nie jest zapis z rejsu, to jest książka o panu Cichockim, o tym jaki z niego równiacha, jajcarz, twardziel i fajny facet. Książki w/w autorów można czytać z mapą pod ręką, wujkiem google i ciocią wiki. Jest tam...

Kilka razy miałem w ręce tego audiobooka, ale zawsze myślałem sobie - zostaw, to nie twoja bajka (wolę góry i turystykę podróżniczą). Jednak tym razem przeczytałem z tyłu recenzje Kuby Strzyczkowskiego i to mnie przekonało.
Autor pod koniec rejsu sam się zastanawia po co to zrobił, ale chyba prawdziwa jest wersja, która powiedział na początku: "Jestem anonimowym...

Dobra książka opisująca rejs dookoła świata Kapitana Cichockiego. Miejscami się dłuży, ale i tak na pewno warta przeczytania. A jesli już ktoś przeczytał to koniecznie musi sięgnąć po "Mój własny świat" Robina Knoxa-Johnstona!

Nigdy nie interesowało mnie żeglarstwo, ale.... no właśnie to ksiązka o niezwykłym człowieku i dążeniu do realizacji marzeń. Polecam wszystkim bez względu na płeć, zainteresowania i wiek. Nawet mój 5 letni syn słuchał z zaciekawieniem fragmentów książki.

Świetna książka, momentami czułem się jakbym żeglował z autorem. Bardzo szczegółowe opisy techniczne (czasem aż zbyt szczegółowe dla osób, które z żeglarstwem mają niewiele wspólnego), bardzo dobrze zobrazowana geografia i zjawiska przyrody. A co chyba najbardziej mnie ujęło - świetnie przedstawione uczucia i przeżycia autora oraz przejmujące rozmowy z samym sobą...

Choć nie znam się na żeglowaniu, śmiało mogę polecić ją laikom takim jak ja. Bo to książka o niezwykłym człowieku, który bezkompromisowo spełniał swoje powołanie. Mierzył się ze swoimi słabościami i dziką naturą, balansował na granicy życia i śmierci, bo został do tego stworzony. Fajna jest świadomość, że są dziś jeszcze tacy ludzie.

Przeczytajcie a przekonacie się, że to nie spacerek. Jakby się mogło wydawać.

Dyskusje

• Podróżnicze